Naujienos
Veiklos vaikų dienos stovykloje „KŪRYBIŠKUMO ERDVĖ“

kuriame Lietuvos ateitį2021 metų birželio 28- 30 dienomis Utenos Vyturių progimnazijos pradinių klasių mokinukai dalyvavo dienos stovyklėlėje. Visos trys dienos buvo kupinos įvairiausių veiklų ir gerų emocijų.
Birželio 28 d. stovyklautojai žaidė judriuosius žaidimus, darė savanorės Ingridos vedamus jogos pratimus, žaidė edukacinius žaidimus, darė kūrybinius darbelius ir maudėsi Dauniškio ežere. Projekto savanoris Tadas supažindino vaikus su keliautojo kasdienybe, mokė statyti palapinę, lauko sąlygomis išsivirti arbatą, kartu su vaikais kūrė istorijas.
Birželio 29 d. vaikai apsilankė atnaujintame Molėtų etnokosmologijos muziejuje, kur, lydimi projekto savanorio Mindaugo, susipažino su muziejaus ekspozicija bei muziejaus lauko aplinkoje esančiais objektais.
Birželio 30 d. savanorė Jovita Mačiulienė, pakvietė stovyklautojus apsilankyti Sirutėnų kaime. Čia dalyviai aplankė labai gražiai tvarkomoje Lino Mikalausko sodyboje esantį „Prieškarinio ūkininko muziejuje“, svečiavosi tautodailininko Vytauto Šemelio sodyboje, kur matavosi menininko išdrožtas kaukes, žaidė mediniais žaislais, stebėjo kaip saldomi akmenys, susipažino su spanguolių auginimo technologijomis. Išvykos pabaigoje apsilankė ir Jono Šimonėlio akmens skulptūrų parke.
Organizuoti ir vykdyti stovyklos veiklas padėjo projekte mokymus išklausę savanoriai Ingrida Kondrotienė, Tadas Baltakys, Jovita Mačiulienė, Mindaugas Beresnevičius.
Stovykla finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0009 „Kūrybiškumo erdvė“. Projekto pareiškėjas - Utenos švietimo centras, partneriai - Utenos rajono savivaldybės administracija ir Neformalaus ugdymo centras.


Projekto koordinatorė Utenos švietimo centro metodininkė Ramunė Sabaliauskienė,
stovyklos vadovė Utenos Vyturių progimnazijos mokytoja Edita Ramelienė

kaukes
molet
moletai
tadas
ukin
1/5 
start stop bwd fwd
 
Vaikų dienos stovykla „KŪRYBIŠKUMO ERDVĖ“

kuriame Lietuvos ateitį2021 metų birželio 21-23 dienomis būrys Utenos Vyturių progimnazijos pradinių klasių mokinių dalyvavo dienos stovyklėlėje. Visos trys dienos buvo kupinos įvairiausių edukacinių, sportinių, kūrybinių veiklų, kurias suplanavo stovyklos vadovė - Utenos Vyturių progimnazijos dailės mokytoja  E. Ramelienė ir projekto, finansavusio stovyklos veiklas, koordinatorė Utenos švietimo centro metodininkė/Utenos Vyturių progimnazijos anglų kalbos mokytoja R. Sabaliauskienė. Organizuoti stovyklos veiklas padėjo projekte mokymus išklausę savanoriai Šarūnas Kunickas, Justina Mandrijauskaitė ir Edita Narkutė-Leipuvienė bei Editos Ramelienės dukra, buvusi Utenos Vyturių mokyklos mokinė, Kristina Ramelytė.  

Stovykla finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0009 „Kūrybiškumo erdvė“. Projekto tikslas - mažinti socialinę atskirtį skatinant Utenos miesto bendruomenės įsitraukimą per savanorystę į projekto sociokultūrines paslaugas, ugdančias socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikų ir jaunimo kūrybiškumą. Projekto pareiškėjas - Utenos švietimo centras, partneriai - Utenos rajono savivaldybės administracija ir Neformalaus ugdymo centras.

1010
7777
11111
33333
55555
66666
222222
1/7 
start stop bwd fwd

Skaityti daugiau...
 
2021 m. birželio 15 d. Utenos r. savivaldybės pokyčio projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos konsultacijos

Violeta Develienė, Utenos r. savivaldybės pokyčio projekto kūrybinės komandos narė

2021 birželio 15 ir 17 dienomis virtualioje aplinkoje vyko nacionalinio projekto „Lyderių laikas 3“ Utenos kūrybinės komandos konsultacijos, kurias vedė konsultantas švietimo ir vadybos klausimais, socialinių mokslų daktaras Aurimas M. Juozaitis. Utenos rajono savivaldybės pokyčio projekto kūrybinė komanda pasirinko ambicingą Universalaus mokymosi dizaino temą, kuri puoselėja asmenines vaiko pažangos vertybes ir skatina pozityvius pokyčius mokyklose.  Baigiamosiose projekto konsultacijose Utenos kūrybinė komanda išklausė konsultanto įžvalgas apie asmeninio profesinio pokyčio svarbą ir profesinį pokytį mokykloje, metodiškai taikant per  pastaruosius du metus projekte įgytas žinias. Buvo reflektuojama kokių naujų supratimų ir nusiteikimų įgyta projekto „Lyderių laikas 3“ metu, pasidalyta, kokia patirtis teko mokiniams, mokyklų bendruomenėms, įstaigų vadovams ir mokytojams savanoriams.

Utenos rajono savivaldybės pokyčio projektą koordinuojanti Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Vaitiekienė padėkojo projekto „Lyderių laikas 3“ dalyviams ir konsultantui už pasiektus rezultatus, pasidalytas mintis ir bendrystę. Vyko aktyvios diskusijos grupėse, juk pokyčio rezultatai yra puikus pretekstas tolimesnei diskusijai. Aptartas projekto tvarumas, mokytojų savanorių įdirbis, refleksijos nauda ir galimybė augti naudojant Universalaus mokymosi dizaino metodus. Utenos r. savivaldybės pokyčio projektas aprėpė visas ugdymosi grandis, nuo pačių mažiausių iki vyriausių,  pedagogine patirtimi ne kartą dalintasi su šalies ugdymo įstaigomis.

 
ERASMUS+ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Europos šventės ir tradicijos" virtualus partnerių susitikimas

2021 m. birželio 4 d. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos projekto komanda (Viktorija Tutinaitė, Saulė Užkurėlytė, Kernius Šimonėlis (6 kl.), Ignas Kazickas, Kasparas Matuliauskas, Evelina Šimonėlytė (7 kl.), Vytautė Meškuotytė, Ugnė Michailovaitė ir Smiltė Tamašiūnaitė (8 kl.)) bei anglų k. mokytoja Jolanta Gasiūnienė ir IT mokytoja Jolita Kraujalienė dalyvavo virtualiame ERASMUS+ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Europos šventės ir tradicijos"partnerių susitikime. Susitikimo tikslas buvo supažindinti su nacionalinėmis šventėmis, pristatyti jų simbolius, papasakoti istoriją. Susitikimui mūsų komanda ruošėsi ne vieną dieną – rinko medžiagą, piešė, kūrė pristatymus, dėliojo nuotraukas ir video medžiagą, ruošėsi nuotaikingam pristatymui anglų kalba. Komanda pasirinko pristatyti, kaip Lietuvoje švenčiamos ir kokių tradicijų laikomasi per Užgavėnes ir Jonines. Todėl pirmajame pristatyme mokiniai papasakojo apie Lašininio ir Kanapinio kovą, Morės deginimą, pasidalijo blynų receptais bei surengė kaukių parodą. Antrajame pristatyme išgirdome apie papročius trumpiausią vasaros naktį: paparčio žiedo paieškas, Joninių vainikų pynimą ir plukdymą bei saulės sutikimą prie laužų. Mūsų partnerės Italijos Andezeno mokyklos mokiniai papasakojo apie nuostabiąją Levandų šventę ir pristatė Šokolado festivalį. Klausydamiesi sužinojome, kuriuose šalies regionuose švenčiamos minėtos šventės, kokie pagrindiniai jų simboliai, kaip vadinosi pirmasis šokoladas. Išklausius pristatymus, komandos pateikė viena kitai testus, į kuriuos linksmai atsakinėjo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.
Gera buvo vėl susitikti, nors ir virtualiai, pajusti tą šilumą, bendravimo džiaugsmą, kultūrų suartėjimą. O projekto susitikimuose dalyvavę mokytojai ir mokiniai sustiprino savo kalbines ir kultūrines kompetencijas, pasisėmė patirties būsimiems projektams.

Projekto koordinatorė IT mokytoja Jolita Kraujalienė

1
4
7
12
13
15
17
kaukiu_koliazas
1/8 
start stop bwd fwd
 
Išvyka į Ąžuolijos botaninį zoologinį draustinį

1Mokslo metų pabaigoje Vaikų ir jaunimo užimtumo centro ,,Fotografijos ir kino“ būrelio, bei Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai lankėsi Ąžuolijos botaniniame zoologiniame draustinyje įrengtame mokomajame gamtos take. Čia stebėjo ir fotografavo po gilios žiemos bundančio lapuočių miško augaliją bei gyvūniją. Eidami stačiais Viešos upelio šlaitais, šokinėdami per po gausaus kritulių kiekio susidariusias raguvas, stebėjo gyvūnų veiklos pėdsakus – bebrų suręstą užtvanką, įvairių graužikų, lapių ir barsukų iškastus urvus, sausuoliuose paliktus kinivarpų takus.

 

Skaityti daugiau...
 
Renginių planai 2021 m. birželio mėn.

Utenos švietimo centro renginių planas 2021 m. birželio mėn. >>>

 
Gyvename ir dirbame taip, kad niekas nepasakytų - jūsų rytoj buvo vakar!

foto dauniskisVisi žinome posakį, kad viščiukus skaičiuoja rudenį, bet mums, dirbantiems mokyklose, taip pat svarbus ir pavasaris, kai mokslo metus užbaigia abiturientai. Šį pavasarį paskutinis skambutis nuskambės jau 50-ajai Dauniškio gimnazijos abiturientų laidai. Šis apvalus skaičius skatina apžvelgti prabėgusius metus ir dar kartą apmąstyti, kokia šiandien yra gimnazija, kuo ji gyvena, kokį indėlį įneša į Utenos jaunosios kartos ugdymą.

Gera, sėkminga, turinti aiškią kryptį, atkakliai siekianti savo tikslų. Taip apibūdinčiau Dauniškio gimnazijos šiandieną. Prieš šešetą metų, susipažinę su Geros mokyklos koncepcija (patvirtinta švietimo, mokslo ir sporto ministro 2015 metais), gimnazijoje nusprendėme vadovautis būtent šioje koncepcijoje išdėstytais principais, nes jie atitiko mūsų gimnazijos vertybes. Gimnazijos moto – „Ateini geras, išeik geresnis“ – rodo, kad gimnazijoje didžiausia vertybe laikomas žmogus.

Skaityti daugiau...
 
eTwinning edukacinės veiklos Tarptautinę vaikų gynimo dieną

2021 06 01 Birželio 1-ąją  minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri pirmą kartą buvo paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet. Ši diena skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Utenos Dauniškio gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai kartu su Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos 10a ir 10b klasių mokiniais šventinę birželio 1-ąją dieną susitiko baigiamojoje nuotolinėje eTwinning konferencijoje „Šmukštaro žvilgsniu į pavasario dangų!”, kurią organizavo fizikos mokytoja Loreta Tarvydienė. Konferencijoje dalyvavo net 77 dalyviai! Konferencijos pradžioje buvo pakalbėta apie mažo žmogaus didelį pasaulį, kuriame rikiuojasi didelės teises, jų norai ir pareigos. Diskutuota plačiau apie teisę sakyti tai ką galvoju ir apie teisę lankyti mokyklą. Įpusėjus diskusijoms, A. Vienuolio personažas, keistuolis Šmukštaras mokinių pokalbius nukreipė į teisę žinoti t.y. į pavasarinį dangų ir jo įvykius. Mokiniai rungėsi 3 rungtyse: žinių viktorinoje „Žvaigždės ir žvaigždynai”, „Sudėliok žvaigždėlapį” ir astronominių uždavinių sprendime.

Dovilė Patalauskaitė:   „puiku, kad konferencija vyko birželio 1 dieną ir galėjome pakalbėti apie vaiko teises. O išmokau atpažinti žvaigždynus“.

Agnė Pakštaitė: „Man patiko, nes gana daug išmokau apie žvaigždes ir žvaigždynus“.

 

 
BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI
Pirmadienis, 2021 m. gegužės 31 d. 12:37

Informuojame, kad vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. TS-42 „Dėl Asmenų priėmimo į Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 23.9 papunkčiu, tėvams pateikus prašymą po birželio 1 d. ir jeigu pagal teritoriją priskirtoje mokykloje nėra laisvų mokymosi vietų, siūloma rinktis mokyklas, kurios vykdo tą pačią ugdymo programą ir kuriose yra laisvų vietų.

Laisvų vietų skaičius Utenos miesto mokyklų pirmose klasėse:

Utenos Vyturių progimnazijoje -10 vietų.

 

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius

 
Dėl Utenos vaikų – lopšelio darželio „Pasaka“ laikino uždarymo

Utenos vaikų lopšelio- darželio „Pasaka“ renovacijos darbams užbaigti, Utenos rajono savivaldybės taryba 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. TS-125 „Dėl Utenos vaikų lopšelio – darželio „Pasaka“ laikino uždarymo“ nusprendė nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. liepos 30 d. laikinai uždaryti ugdymo įstaigą.
Dėl ikimokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų karantino laikotarpiu, didelio vaikų lankomumo vasarą ir vietų trūkumo Utenos miesto ugdymo įstaigose, ieškosime galimybių dalyvauti kitų Utenos vaikų lopšelių – darželių, mokyklų – vaikų darželių organizuojamose veiklose, tik tiems Utenos vaikų lopšelį – darželį „Pasaka“ lankantiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir negali vaiko palikti namuose pasitelkiant kitų asmenų pagalbą. Tėvams, kurių vaikai nelankys darželio 2021 m. liepos mėn., mokestis už vaikų išlaikymą darželyje nebus taikomas.
Dėl laikino vaikų institucinio ugdymo poreikio konsultacijas teikia Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto vyr. specialistė Justė Rudokienė tel. 8 389 61 591, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Prašymų priėmimas bus vykdomas 2021 m. birželio 1-14 d. laikotarpiu nuotoliniu būdu, pateikiant prašymo formą el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Tikimės tėvelių supratingumo ir atsiprašome už laikinus nepatogumus.
Prašymo forma >>>

 
NUO...IKI Adolfo Šapokos gimnazijos. Balandis-gegužė.

asg

NUO lsveikintinos žinios, jog remiantis pateikta informacija (šaltinis: žurnalas „Reitingai“ 2021 m. gegužė-gruodis Nr. 1(15)) Adolfo Šapokos gimnazija pagal vertintus kriterijus 31 vietoje iš 356 respublikos gimnazijų – lyderė Utenos apskrityje; nuo dalyvavimo VILNIUS TECH universiteto renginyje „Fizika zoom: Įdomieji fizikos eksperimentai“, gimnazistų dalyvavimo paskaitoje „Gamybos planavimo uždaviniai“, dalyvavimo pilietiškumo pamokoje „Naujienos ir melagienos: kaip jas atpažinti?“, dalyvavimo projekte „Susitiksime U stotyje-2“, gimnazijos debatų komandos dalyvavimo viešuose debatuose tema „Kaip uždegti žalią šviesą tvarumo link“; tarptautinių „Europen Pen Internacional“ pažymėjimų įteikimo ekonomiką ir verslumo dalyką besimokantiems gimnazistams; sėkmės tarptautiniame anglų kalbos „Kengūros“ konkurse bei Auksinės Kengūros diplomų įtekimo; virtualios ekskursijos Europos Komisijos lankytojų centre Briuselyje...

<...>

asg

IKI gimnazijos bendruomenės organizuotos ir įgyvendintos akcijos „Judėjimo savaitė 2021“, virtualios parodos, skirtos Motinos dienai; Neringos Maslianikaitės kūrybinių darbų parodos atidarymo virtualioje gimnazijos dailės galerijoje; technologijų kūrybinių darbų parodos „Džinsinis perdirbinys“; gimnazisto A. Puodžiuko sėkmingai įveikto antrojo etapo konkurse „Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę“, gimnazistės E. Pultinevičiūtės bronzos diplomo laimėjimo Lotynų kalbos ir Antikos kultūros konkurse, gimnazistės K. Kamarauskaitės 2-osios vietos laimėjimo respublikiniame rašinio konkurse „Gyvybė dovana, branginkime ją“; sveikos gyvensenos pamokos pirmokams, kurią vedė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentė; gimnazistų įsitraukimo į iniciatyvą „Geltonoji banga“; naujo, 101-ojo, gimnazijos laikraščio „Paupėja“ numerio.

Ir visa tai atsakingai saugant save ir kitus.

Daugiau informacijos kviečiame skaityti gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt
                                                                                                                

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija

 
# MEPALietuva. Europos savaitė jaunųjų europiečių akimis

mepa ltGegužės 9-oji – Europos diena, ji švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Utenos Dauniškio gimnazijoje jau tradicija tapo Europos savaitė. Jau antri metai, deja, ji yra nuotolinė. Pirmas išbandymas gimnazistams buvo tradicinis Europos egzaminas. Organizuodami Europos savaitės renginius rėmėmės vyresniųjų gimnazistų bei jau studijuojančių MEPA ambasadorių patirtimi. Maloniai bendradarbiavome su Europe Direct informacijos centro Utenoje vadove Dainora, kuri pristatė naująsias centro veiklas ir pakvietė mokinius į virtualią kelionę po Europą eksprESu – vaizduotės ir žinių traukiniu. Juk 2021-ieji – Europos geležinkelių metai! Šios kelionės tikslas – paskatinti žaidėjus pagilinti savo žinias bei sužinoti įdomių faktų apie Europos Sąjungą. Kiekviename eksprESo vagone keliautojų lauks įdomios mįslės, užduotys ir galvosūkiai. Žaidimas sukurtas virtualaus pabėgimo kambario formatu.
III klasės mokiniai turėjo galimybę bendrauti su Utenos jaunimo informacijos centro vadove, buvusia mūsų gimnazijos mokine Edita Šileikyte, kuri mielai papasakojo apie centro teikiamas konsultacijas jaunimui nuo 14 iki 29 metų. Jose jaunuoliai gali gauti patikimų atsakymų į jiems svarbius klausimus dėl darbo užsienyje, savanorystės. Edita pakvietė į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką pabendrauti artimiau. 2021 m. gegužės 11 d. trečiokai dalyvavo virtualiame susitikime su europarlamentare Rasa Juknevičiene, kuri pristatė aktualią šių dienų temą: „COVID 19 pandemija ir dezinformacija: kaip nepasiduoti melagienoms“. Europarlamentarė atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 97