Microbit
2022 m. birželio 22 d. „RoboUtena 2022“ Vyturių progimnazijoje

Utenos Vyturių progimnazijoje 2022 m. birželio 22 dieną vyko: progimnazijos, Utenos regioninio STEAM atviros prieigos centro, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuotas renginys „RoboUtena 2022“. Robotikos varžybose dalyvavo per 20 dalyvių keturiose rungtyse: Lego linijos sekimas, Lego sumo, Lego labirintas ir Sphero Edu labirintas. Vyko inirtigos kovos, kuriose laimėjo inžinerinė kūryba, konstrukcinis ir programinis robotų autorių išradingumas, o kai kam padėjo ir sėkmės faktorius. Linkime mūsų jauniesiems inžinieriams ir inžinierėms kūrybinės sėkmės ir gerų vasaros atostogų.

Organizatoriai: Linas Vaitiekėnas,  Darius Varanius, Mindaugas Grašys, Edvinas Meškauskis

bendra
image_50425345
image_50451713
image_50738433
image_50739201
1/5 
start stop bwd fwd
 
Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrius tapo programos „Kompiuteriukų ralis 2020“ dalyviu

2020 m. sausio 10 d. Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrius tapo Kompiuteriukų paramos fondo IT edukacijos programos „Kompiuteriukų ralis 2020“ dalyviu. Projektui paraišką teikė ir jį mokykloje vykdys IT mokytojos Daiva Diržienė ir Asta Adiklienė. Prisijungusios mokytojos iškart panaudojo įgytas žinias praktikoje, o vaikai su savo mokytojomis micro:bit kompiuteriukų pagalba mokosi programuoti įdomiai ir šiuolaikiškai. Jau įvyko pirmosios pamokos, kurių metu mokiniai labai įsitraukė į veiklas ir džiaugėsi rezultatais. (Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus informacija ir nuotraukos)
2017 m. rugsėjo 1 d.  tuometinio Vilniaus miesto mero patarėjo IT ir atvirų duomenų klausimais Povilo Poderskio (dabar - Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius), vieno iš projekto „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" iniciatorių ir  bei šios iniciatyvos Utenoje globėjo Utenos rajono mero Alvydui Katino paramos dėka visi Utenos rajono penktokai ir jų IT mokytojai gavos po BBC micro:bit mikrokompiuterį. Naujų mokymo technologjų galimybėmis aktyviai pasinaudojo ir dalyvavo bei patys organizavo renginius, kuriuose panaudoti mikrokompiuteriai, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija (IT mokytoja Jolita Kraujelienė), Krašuonos progimnazija (IT mokytoja Jolanta Baronienė), Vyturių progimnazija  (mokytojas Linas Vaitiekėnas). Džiaugiamės iniciatyviomis Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus IT mokytojomis Daiva Diržiene ir Asta Adikliene, kurių iniciatyva šios mokyklos mokiniai turės galimybę mokytis įdomiai ir šiuolaikiškai su micro:bit. Tačiau kas atsakys į klausimą, kur kiti dovanų gauti micro:bit kompiuteriukai? Ar IT mokytojai tyliai dirba, juos naudodami pamokose ir IT veiklose ir nespėja paviešinti savo veiklos ar šios inovatytyvios dovanos tyliai dulka mokyklų lentynose nepanaudotos, taip ir nepasiekę mokinių? Laukiame Jūsų informacijos apie micro:bit iniciatyvą el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau apie micro:bit mokiniams ir mokytojams: www.kompiuteriukai.lt

1
2
3
4
5
6
7
10
1/8 
start stop bwd fwd

 

 
Pirmojo „Kompiuteriukai vaikams“ sezono rezultatai

kompiuteriukai vaikamsMieli kompiuteriukų draugai,
Baigėme savo pirmąjį „Kompiuteriukai vaikams“ sezoną. Primename, kad šiais metais siekėme aprūpinti visus 25 tūkstančius Lietuvos penktokų BBC Micro:bit kompiuteriukais.
Tuo viskas nesibaigė: turėjome ne tik paduoti vaikams mažą mikroschemą su keliais priedais. Pasistengėme, kad jie ją panaudotų ir šitaip susidomėtų programavimu, technine kūryba, kūrybiškumu ir kitais 21 a. reikalingais įgūdžiais, apie kuriuos dažnai daugiau tik kalbama, o mes padarėme!
Trumpai, ką pavyko kartu su Jūsų pagalba kartu pasiekti:
• Surinkome per 277 tūkstančius eurų iš įvairių Lietuvos ir užsienio įmonių (rėmė net estai) - nuo IT iki kelininkų, iki sodinininkų, iki pavienių programuotojų.
• Už šiuos pinigus nupirkome 20,6 tūkstančius kompiuteriukų ir padovanojome juos vaikams.
• Parengėme išsamią mokymo medžiagą mokytojams ir mokiniams: įvadą į micro:bit programavimą.
• Kartu su Leidykla „Šviesa“ sukūrėme puikios mokomosios medžiagos, kuri jau pritaikyta jau formaliam ugdymui, ir pravedėm dar puikesnių webinarų mokytojams - viso apmokėme per 500 mokytojų.
• 120 savanorių iš daugelio IT kompanijų (ir ne tik!) pavyko nuvykti į įvairių Lietuvos regionų mokyklas ir parodyti vaikams kas tai per dalykas programavimas ir techninė kūryba.
• Iš viso su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų!
• Kartu su partneriais surengėme pirmąjį nacionalinį BBC Micro:bit konkursą Lietuvoje - ir įsitikinome, jog Lietuvos penktokai bei jų mokytojai šiais metais naudodamiesi kompiuteriukais pateisino ne tik mūsų lūkesčius, bet ir savo pačių didžiausias fantazijas, pavyzdžiui vienas mūsų bendruomenės mokytojas su savo mokinukais sukonstravo neįtikėtinus muzikinius laiptus.
Ne viskas telpa į skaičius ir statistiką. Vaikų ir mokytojų patirtis dirbant su nauju turiniu, įgaunant 21 amžiaus įgūdžius, galimybė patiems kažką apčiuopiamo sukurti, pranoko visus lūkesčius. Geriausia tai galite pamatyti šiame filmuke: https://www.youtube.com/watch?v=16QkPKBcG1s

Skaityti daugiau...
 
Kompiuteriukai vaikams: ką Lietuvos penktokai veikia su micro:bit?

Šiandien – mokslo metų pabaiga! Ir mums jie buvo neįtikėtini!! Prieš metus paskelbus idėją mokinius aprūpinti tautiniais kostiumais, visuomenė reagavo - geriau dovanokime Lietuvos penktokams po „Micro:bit“ kompiuteriuką ir ugdykime protus! Taip ir padarėme. Ir net jei viskas vyko kiek spontaniškai, pirmojo sezono rezultatai tikrai džiugina:

• Surinkome daugiau nei 250 000 eurų iš 750 įvairių įmonių ir mumis tikinčių žmonių.
• Kompiuteriukais aprūpinome virš 20 tūkstančių vaikų.
• Bendravome su 650 mokyklų.
• Surengėme pirmąjį nacionalinį micro:bit konkursą.
• Prie mūsų prisidėjo virš 150 aktyvių savanorių.
• Kartu su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų!
Per šiuos metus sutikome įkvepiančių mokytojų ir stebinančiai kūrybingų penktokų, tad dalinamės jų istorijomis. O su Jūsų palaikymu, kitais metais galime dar daugiau.

https://www.facebook.com/projektasaviete/videos/2008773476105076/

 
2018 m. gegužės 26 d. Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komanda dalyvavo pirmojo nacionalinio kompiuteriukų konkurso finale

2018 05 26 Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komanda „Žaibas“Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komanda „Žaibas“ 2018-05-26 dalyvavo pirmojo nacionalinio kompiuteriukų konkurso, organizuoto kartu su „BITĖ Lietuva“ finale. Vyturių jaunieji kūrėjai sukūrė muzikinius laiptus ir Martyno Mažvydo bibliotekoje sugrojo Lietuvos valstybės himną, bei išmaniai paminėjo Lietuvos valstybės 100-metį.

Konkurso finale dešimt geriausiai pasirodžiusių komandų pristatė savo darbus gyvai specialiai „Kompiuteriukai vaikams“ komisijai. Konkurso komisija nusprendė suteikti ypatingą prizą ir komandai iš Utenos Vyturių progimnazijos, kuri kartu su mokytoju Linu Vaitiekėnu sukūrė muzikinius laiptus.

Daugiau informacijos apie konkurso nugalėtojus ir jų projektus rasite čia: http://www.kompiuteriukai.lt/konkursas/laimetojai

Robotikos komanda „Žaibas“ dėkoja Vyturių progimnazijos direktorei Editai Kadūnienei už įkurtą Utenos Vyturių progimnazijos Robotikos laboratoriją, Utenos rajono savivaldybes merui Alvydui Katinui už padovanotus mikrokompiuteriukus, Viltautei Žvirzdinaitei už paramą ir palaikymą, Mikrokompiuteriukų idėjos puoselėtojui Povilui Poderskiui už mikrokompiuteriukų atvežimą į Lietuvą, Valdui Mikulėnui ir Valdui Sabaliauskui už konsultacijas, pagalbą ir padovanotus elektronikos komponentus ir Bitė Lietuva už konkursą, autobusą, skanius blynus ir vertingus prizus (JBL kolonėles).

Robotikos būrelio „Žaibas“ vadovas Linas Vaitiekėnas

 
Konkursas: su kompiuteriukais į rytojaus pasaulį

kompiuteriukai vaikamsAtėjo metas parodyti ką išmokote ir kokių galių jums suteikia „micro:bit“! Užduotis labai paprasta – suburk klasiokus ir klasiokes, griebkite savo kompiuteriukus, pasirinkite įdomiausią kategoriją ir sukurkite ją geriausiai įprasminantį gudrų išradimą. Geriausiai pasirodžiusius pakviesime į Vilnių ir apdovanosime puikiais prizais.

Kaip dalyvauti?

Kiek turime laiko?

  • Konkursas startavo kovo 23 dieną.
  • Išmanius projektus galite kurti ir mums atsiųsti iki balandžio 30 dienos.
  • Iki gegužės 8 dienos paskelbsime klases, kurios pateko į finalą.
  • Finalas su gyvais pristatymais išmaniai komisijai vyks Vilniuje gegužės 19 dieną.

Kokie prizai mūsų laukia? Puikūs!  Apie juos pranešime kiek vėliau. Jau šiandien galime pasakyti, kad visos klasės, patekę į finalą ir atvykę į Vilnių, iš karto po pristatymo galės apsilankyti išradimų konferencijoje „Vilnius Mini Maker Faire“.

Registruokitės čia.

 
2018 m. kovo 15 d. „Micro:bits adventure“ dirbtuvės

2018 03 15 13.45.27

2018 m. kovo 15 dieną Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos penktokai dalyvavo „Micro:bits adventure“ dirbtuvėse, kurias organizavo IT mokytoja Jolita Kraujalienė, kartu su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentėmis, savanorėmis Laura Jankovskyte, Agne Vitkauskaite ir Indre Jankovskyte. Jau ne pirmą kartą šios mokyklos mokiniai išbando mikrokompiuteriukų galimybes.

 

Skaityti daugiau...
 
Apie „Kompiuteriukai vaikams“ renginius ir mokymus

kompiuteriukai vaikams2018 m. kovo 8-9 dienomis „Kompiuteriukai vaikams“ kartu su savanoriais iš VU SA MIFUnity Technologies Lietuva ir Robotikos Akademija Širvintose, Utenoje, Kelmėje ir Lazdijuose išdalino net 1020  kompiuteriukų. Širvintose, Kelmėje ir Lazdijuose „Kompiuteriukai vaikams“ savanoriai pravedė pirmuosius mokymus vaikams ir mokytojams, tuo tarpu Utenoje vyko 3-jų valandų trukmės mokymai Utenos, Zarasų, Rokiškio ir Ignalinos informatikos mokytojams.

Projektu labai džiaugiasi ir vaikai, ir mokytojai, ir savanoriai. Miglė Kavaliauskaitė, savanorė iš VU MIF, teigia, jog iš vaikų pasisėmė energijos, pozityvo ir šypseną. Ir iš tiesų, kiekvienas savanoris vaikuose pastebėjo tuos pačius dalykus! Ne mažiau mus džiugina ir mokytojų entuziazmas – štai Utenos Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas ir robotikos būrelio vadovas, Linas Vaitiekėnas, iki mokslų metų pabaigos planuoja pabaigti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui dedikuotą projektą – „micro:bit“ kompiuteriuku valdomus ir Lietuvos himną grojančius laiptus!

Šios dvi dienos buvo nelengvos, bet nuostabios ir įkvepiančios. Tikimės, jog taip pat jaučiasi ir visi su mumis susitikę penktokai bei mokytojai!

Kompiuteriukai vaikams

 
2018 m. kovo 9 d. įvadiniai mokymai „Programuokime su BBC Micro:bit!"

2019 03 09 Microbit2018 m. kovo 9 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje vyko įvadiniai mokymai „Programuokime su BBC Micro:bit!". Šios iniciatyvos Utenoje globėjo Utenos rajono mero Alvydo Katino sveikinimus apskrities pedagogams perdavė ir naudingų mokymų linkėjo mero patarėjas Gintautas Petravičius. Utenos rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Žiukelienė pristatė vykdomą iniciatyvą, tikslus ir pasiekimus. Įsibėgėjant „Kompiuteriukai vaikams" iniciatyvai, vis daugiau Lietuvos penktokų nemokamai gauna po BBC Micro:bit mikrokompiuterį. Šis projektas - žingsnis, leidžiantis dideliam skaičiui vaikų praktiškai išbandyti ir susidomėti technologijomis, programavimu ir išmaniaisiais sprendimais.

Kad kompiuteriukai nenugultų stalčiuose, dažnam vaikui reikalingas vedlys - mokytojas - skatinantis, įkvepiantis, palaikantis ir laiku pasiūlantis pagalbą. Tad šių mokymų užduotis - užkrėsti entuziazmu patį mokytoją bei suteikti bazinių programavimo su Micro:bit žinių. Utenos, Rokiškio, Ignalinos ir Zarasų rajono mokytojams mikrokompiuterius įteikė Paramos fondo „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" projektų vadovė Viltautė Žvirzdinaitė ir mokymų vadovas Kęstutis Mačiulaitis.

Nuotraukos >>>

Informaciją parengė Violeta Develienė

 
2018 m. kovo 9 d. Programuokime su BBC Micro:bit! Įvadiniai mokymai Utenoje

MikrokompiuteriukaiĮsibėgėjant „Kompiuteriukai vaikams" iniciatyvai, vis daugiau Lietuvos penktokų nemokamai gauna po BBC Micro:bit mikrokompiuterį. Šis projektas - nedidelis žingsnis, leidžiantis dideliam skaičiui vaikų praktiškai išbandyti ir susidomėti technologijomis, programavimu ir išmaniaisiais sprendimais.
Kad kompiuteriukai nenugultų stalčiuose, dažnam vaikui reikalingas vedlys - mokytojas - skatinantis, įkvepiantis, palaikantis ir laiku pasiūlantis pagalbą. Tad šių mokymų užduotis - užkrėsti entuziazmu patį mokytoją bei suteikti bazinių programavimo su Micro:bit žinių.
Išskirtinai Utenos, Rokiškio, Ignalinos ir Zarasų rajono mokytojams skirti mokymai, vedami „Kompiuteriukai vaikams" komandos nario Kęstučio Mačiulaičio.

KADA: kovo 9 d. 10 vai.

KUR: Utenos miesto savivaldybės salėje, Utenio a. 4, Utena

KAS: Mokymų lektorius - programuotojas ir micro:bit mokymų medžiagos rengėjas Kęstutis Mačiulaitis.
REGISTRACIJA: Kviečiame registruotis informacinių technologijų bei technologijomis besidominčius mokytojus: https://goo.gl/mXUd6v
SVARBU: rekomenduojame turėti nešiojamąjį kompiuterį bei, esant galimybei, Micro:Bit kompiuteriuką.
PROGRAMA (trukmė 3 val. su pertrauka):
■ Pažintis su BBC Micro:Bit mikrokompiuteriu;
■ Programavimo aplinka, blokelių rūšys, paskirtis;
■ Paprasčiausios programėlės;
■ Žaidimo „Akmuo, žirklės, popierius" programavimas;
■ Kitos micro:bit galimybės: termometras, giroskopas, akcelerometras, kompasas, šviesos daviklis, magnetometras;
■ Garsas ir muzika;
■ Šviesos diodai;
■ Žaidimų kūrimo elementai;
■ Programos išsaugojimas ir įrašymas į Micro:Bit;
■ Tarpdalykinės integracijos galimybės.

INFORMACIJA: tel. 8 662 13659, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Tegul Micro:bit virusas plinta! Laukiame Jūsų!

 
2018 m. vasario 10-11 d. Utenos Vyturių progimnazijos jaunųjų inžinierių komanda dalyvavo Technarium organizuotame Science Hack Day Vilnius 2018!

2018 02 11 2018 m. vasario 10-11 d. dvi kompiuteriukų įkvėptos vaikų komandos iš Utenos ir Molėtų dalyvavo Technarium organizuotame Science Hack Day Vilnius 2018! Vaikai net dvi dienas praleido Vilniuje įgyvendindami savo komandinius projektus.
Molėtų komanda - Lietuvos atkurtos valstybės 100 mečiui paruošė micro:bit apšviestą stendą, sulitavo begales lempučių, sužinojo kaip veikia elektros grandinė ir nors ne visos degė pristatymo metu - pamokų išmokta daug, o nuotaikos ir užsidegimo su kaupu.
Uteniškiai (Utenos Vyturių progimnazijos jaunųjų inžinierių komanda) su mokytoju Linu Vaitiekėnu atvyko užsibrėžę sukurti muzikinių laiptų veikimo modelį, kurį vėliau perkels ir įrengs savo mokykloje. Kiekviena laiptų pakopa vis kita nata, iš kurių galima sugroti pavyzdžiui Europos himną! Ateities užmačiose - gamą išplėsti taip, jog būtų įmanoma sugroti ir Lietuvos valstybės himną!

Linkime, laukiame ir dalinsimės atradimais!

Kompiuteriukai vaikams informacija

 
Interviu su vienu iš projekto „Kompiuteriukai vaikams“ iniciatorių, naujasis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Povilu Poderskiu

Ar kompiuteriukai pasieks vaikus ir kitais metais? 

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Svietimas/-prognozes2018-ar-kompiuteriukai-pasieks-vaikus-ir-kitais-metais-/256174

 
<< Pradžia < Anksten 1 2 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 2