Naujienos
Kartu minėkime Tarptautinę tolerancijos dieną!

logo tarptautine komisijaTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau: Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:
• išsiaiškinti žodžio Tolerancija reikšmę;
• aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena;
• rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
• aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius) rasti tolerancijos / netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Tolerancijos dienos simbolis – rankos

Siūlomas paminėjimo simbolis – rankos. Naudojant šį simbolį galima piešti piešinius, gaminti iš popieriaus ar kitos medžiagos rankas, daryti koliažus ir pan. Akcentuoti, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų – skirtingos rankos.
Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Skaityti daugiau...
 
2017 m. spalio 13 d. Daugiafunkcių centrų vadovų susitikimas Sudeikiuose

2017 m. spalio 13 d. Utenos r. Sudeikių daugiafunkciame centre lankėsi Pasvalio rajono savivaldybės administracijos daugiafunkcių centrų vadovai. Grupę lydėjo Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Stokienė. Svečius domino mūsų centro patirtis: vykdomos veiklos, teikiamos paslaugos, iškilusios problemos bei jų sprendimo būdai.

DSCF3200
DSCF3201
DSCF3260
DSCF32783
1/4 
start stop bwd fwd

Skaityti daugiau...
 
Tarptautinio projekto „Jūsų istorija yra mūsų istorija“ dalyviai susitiko Utenos Vyturių progimnazijoje

2017 10 09 Utenos Vyturių progimnazija dalyvauja Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija“ (2016–2018). Projekto koordinatorės – anglų kalbos mokytojos R. Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė.
Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyko Ispanijoje, Pontedeume. Čia aptarti svarbiausi klausimai, susiję su projekto veiklomis, dalyvauta viduramžių istorijos pamokose, vykusioje lauke. Antrasis susitikimas vyko Italijoje, Sicilijoje. Čia buvo aptarta, kas jau nuveikta. Kiekviena šalis pristatė savo sukurtus stalo žaidimus, pagrįstus istoriniais įvykiais, ir paaiškino, kaip galima juos žaisti istorijos pamokose. Trečiasis susitikimas vyko Vengrijoje, Pilisvorosvario miestelyje. Čia daugiausia dėmesio buvo skirta naujųjų technologijų naudojimo per istorijos ir kitų dalykų pamokas mokymui. Dalyviai mokėsi efektyviai naudoti įvairius interneto siūlomus įrankius, siekiant palengvinti elektroninį mokymąsi.

Skaityti daugiau...
 
2017 m. spalio 13 d. Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kviečia į renginį „Stabdykime prekybą žmonėmis!“

2017 10 13

 
Profesijos pasirinkimo formulė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje

„Ką pasirinkti studijuoti, dar nežinau, nesu apsisprendęs...“ Toks atsakymas tikrai yra dažnas. Kartais reikalinga pagalba, kuri suteiktų bent galimybę apsvarstyti savo gebėjimus, pabandyti atrasti sprendimą. Juk yra smagiau išgirsti, kad vienam patinka humanitariniai mokslai, kitam sekasi tikslieji mokslai; kad vienas norėtų dirbti laisvu darbo grafiku, kitas – laboratorijoje, o gal biure. Dalis vaikų gali įvardinti, ko tikrai nenorėtų dirbti, nes žino, jog darbas nėra vien pragyvenimą užtikrinantis dalykas, ir bando tai vertinti kaip savirealizaciją. Ėjimas link profesinio apsisprendimo trunka ne vienerius metus, t.y. būtina atlikti vadinamus „namų darbus“. Praktika rodo, kad jauniems žmonėms kartais sunku suvokti, kodėl renkantis profesiją reikia atsižvelgti į savo pomėgius, nenuvertinti savo norų bei nepasiduoti nors ir labai gražioms suaugusių vizijoms.. Jagdish Parinkh siūlo profesijos pasirinkimo formulę „Noriu/galiu/reikia“. Tad kaipgi Adolfo Šapokos gimnazijai pavyksta suderinti formulės komponentus ir taip pagelbėti savo mokiniams?

Skaityti daugiau...
 
Tarptautinės mokytojų dienos renginiai Utenos Dauniškio gimnazijoje

Utenos Dauniškio gimnazijoje spalio 5-osios Tarptautinės mokytojų dienos – rytas prasidėjo žaidimu „Klasės“. Tik įveikę užduotį, mokytojai galėjo patekti į savo kabinetus, kur pirmąją pamoką jiems išradingai vedė auklėtiniai. Mokytojų laukė ir daugiau siurprizų: koliažo principu sukurti avangardiniai atvirukai kiekvienam mokytojui, saldžios simbolinės dovanėlės suteikta galimybė pabūti mokiniu ir gėlių jūra...

Gimnazijos 12-okai savo mokytojus pakvietė į kino festivalį „Tai nuo tavęs eina taip šviesu“, kuri vyko Utenos verslo informacijos centre. Centro direktorė Irina Šeršniova gimnazijai suteikė galimybę pasinaudoti centro erdve. Šį žingsnį galime pavadinti gražia tarnyste bendradarbiaujant.

Tokią prasmingą dieną savo mokytojus, nešina kvapniu pyragu, aplankė buvusi gimnazijos mokinė, dabar – Švietimo ir mokslo ministrė, Jurgita Petrauskienė. Ji taip pat neliko nepastebėta – gavo apdovanojimą už geriausią vaidmenį keisto žanro filmuose.

Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta, pavaduotojos Inga, Vida ir visi mokytojai į savo profesijos šventę atėjo aukštai iškėlę galvas, nes gimnazistai sako: „Jūs geriausi!“

12
13
14
DSC_7526
1/4 
start stop bwd fwd
 
Sveikiname Tarptautinės mokytojų dienos proga!

2017 10 Mokytojo diena

 
Tarptautinis projektas „Mano istorija – jūsų istorija“

Violeta Develienė
Utenos Vyturių progimnazija turi nemenką dalyvavimo tarptautiniuose projektuose patirtį. Šiuo metu yra vykdomas tarptautinis Erasmus+ strateginių partnerysčių projektas (KA2) projektas „Your history is our history“ „Jūsų istorija yra mūsų istorija“. Projekto trukmė 2016-2018 metai, dalyvaujančios šalys: Lenkija, Portugalija, Ispanija, Italija, Vengrija, Lietuva.
Projektą koordinuojančios mokytojos Ramunė Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė pasakoja, kad pirmiausia buvo suburta projekto vykdytojų grupė – 11 mokytojų. Projektas pristatytas mokyklos bendruomenei, apie numatomas veiklas paskelbta informacinėse lentose, mokyklos tinklalapyje. Šeštųjų ir septintųjų klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į projektą, dalyvavo projekto logotipo konkurse. Konkursą laimėjo Vyturių progimnazijos mokinys Aironas Bikus, jo piešinys tapo projekto logotipu. Norėdami daugiau sužinoti apie viduramžius moksleiviai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje, domėjosi viskuo, ypač bronzos amžiaus Baltijos ornamentika. Vieni moksleiviai kūrė žurnalą apie Lietuvos priešistorę anglų kalba, kiti darė plakatus apie baltų gentis, riterius, apie marą, siautusį visoje Europoje. Istorijos ir anglų kalbos mokytojai kartu su jaunaisiais projekto dalyviais sukūrė stalo žaidimą, padedantį mokytis istorijos. Apie 100 Vyturių progimnazijos mokinių pradėjo susirašinėti su kitų šalių mokiniais tradiciniu paštu, keitėsi savo miestų atvirukais, klasių nuotraukomis, pasveikino vieni kitus Kalėdų ir Velykų proga.

014
016
017
018
022
024
029
059 (2)
1/8 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
„MOOCyouth“ sugrįžta – sužinokite apie „Erasmus+“ neiškeldami kojos iš namų

MOOC logoJūs turite puikią progą prisijungti prie įdomios, naudingos ir smagios veiklos. Dalyviai teigia, kad ši patirtis pakeitė jų gyvenimus ir paliko nepamirštamą įspaudą. Be to, viskas pasiekiama internetu. Galite mokytis, kada turite laiko: pristabdyti, pagreitinti ar pakartoti reikiamas dalis. Jūs taip pat tapsite internetinės besimokančiųjų bendruomenės nariu – sulauksite palaikymo iš fasilitatorių, ekspertų ir bendrakursių. Galite mokytis ten, kur esate – namuose, darbe, pamokoje ar paskaitoje – galbūt tai netgi taps papildymu tradicinei mokymo programai.

„MOOCyouth“ arba Nuotoliniai atviri internetiniai kursai (angl. „Massive Open Online Course“) apie „Erasmus+“ programą sugrįžta ketvirtąjį kartą. Šiemet jie vyks nuo spalio 16 iki lapkričio 20 d.Registruotis į kursus galite ir jiems prasidėjus – net iki 2017 m. lapkričio 10 d.

Skaityti daugiau...
 
2017 m. spalio 3 d. Utenos rajono jaunimo reikalų tarybos posėdis

Violeta Develienė

2017 spalio 3 d. į posėdį susirinkusi Utenos rajono jaunimo reikalų taryba svarstė klausimus dėl Utenos jaunimo informavimo centro tęstinės veiklos, jaunimo darbuotojo poreikio Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje darbui su jaunimu. Diskusijose dalyvavo Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė. Pasitarta dėl STEAM centro įkūrimo poreikio Utenoje, aptartas mokslinių laboratorijų poreikis regiono vaikams ir jaunuoliams. Taryba diskutavo dėl politinių jaunimo organizacijų galimybių įsitraukimo į UVJOS „Apskritasis stalas“ veiklas, aptarė Utenos meno mokyklos veiklas. Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Utenos rajono meras Alvydas Katinas pabrėžė, kad bendraujant ne tik optimizuojamos veiklos ir finansiniai ištekliai, bet ir galima kurti bendras veiklas, projektus, numatyti festivalius ar koncertus. Pasidžiaugta, kad šiemet padidėjo mokinių skaičius ir Utenos meno mokyklos dailės skyriuje mokosi 3 pirmokų klasės.

Skaityti daugiau...
 
Lions Quest programa Utenos Dauniškio gimnazijoje

Lions Quest Raktai i sekmeUtenos Dauniškio gimnazijoje pradėta vykdyti Lions Quest programa Raktai į sėkmę. Šia programa siekiama ugdyti mokinių vertybes, kurios yra svarbios jų sėkmingam gyvenimui: savimonė (savo dabartinių jausmų suvokimas, realus savo galimybių įvertinimas); savitvarda (sugebėjimas valdyti savo emocijas, lankstumas); pagarba sau ir kitiems; palankus bendravimas, atsakingas sprendimų priėmimas, sveikas gyvenimo būdas (rūpinimasis savo sveikata, sugebėjimas atsispirti bet kokia žalingai veiklai); gerumas, dorumas, pagarba šeimai; pagalba kitiems, pilietinės pareigos atlikimas (dalyvavimas padedant mokyklai ir bendruomenei patenkinti svarbius savo poreikius).
Programa bus įgyvendinama organizuojant užsiėmimus klasėse, tiriant bendruomenės poreikius bei teikiant jai konkrečią pagalbą. Ši socialinio emocinio ugdymo programa yra gerai parengta: naudojami kiekvieno užsiėmimo eigą detaliai aprašantys vadovėliai, yra dalomoji medžiaga. Programa jau realizuojama daugelyje Lietuvos gimnazijų, todėl mokytojai tikisi jose dirbančių kolegų pagalbos planuojant veiklas, integruojant kai kurių įgūdžių ugdymą į mokomuosius dalykus ir pan.

Skaityti daugiau...
 
Renginių planai 2017 m. spalio mėn.

Utenos r. savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus renginių planas 2017 m. spalio mėn. >>>

Utenos švietimo centro renginių planas 2017 m. spalio mėn. >>>

 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 94