Naujienos
2021 m. birželio 21 d. nuotolinė tarptautinė mokslinė praktinė konferencija ĮTRAUKTIS IR UNIVERSALUMAS ŠVIETIME / INCLUSION AND UNIVERSALITY IN EDUCATION

2021 m. birželio 21 d. maloniai kviečiame dalyvauti nuotolinėje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje ĮTRAUKTIS IR UNIVERSALUMAS ŠVIETIME / INCLUSION AND UNIVERSALITY IN EDUCATION

Konferencijoje nagrinėjami įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo taikant universalaus dizaino mokymuisi prieigos moksliniai ir praktiniai aspektai. Renginyje savo įžvalgomis dalinsis mokslininkai iš Edinburgo, Laplandijos, Vienos, Krokuvos pedagoginio, Vytauto Didžiojo universitetų ir įtraukųjį ugdymą įgyvendinančių mokyklų mokytojai iš Suomijos, Austrijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Labai džiugu, kad du pranešimus skaitys Utenos mokytojos
„UDM strategijos integruotoje veikloje“. IT mokytoja Jolanta Baronienė ir dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė (Utenos Krašuonos progimnazija)

„UDM klasėje ir nuotolinio mokymosi metu“. Pradinių klasių mokytoja Rasa Juodvalkienė (Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyrius)

Prisijungimo adresas bus atsiųstas užsiregistravusiems dalyviams

Registracija yra čia

Konferencijos dalyviams bus išrašomi pažymėjimai.

Kvietimas ir programa

Utenos švietimo centro informacija

 

 
Išvyka į Ąžuolijos botaninį zoologinį draustinį

1Mokslo metų pabaigoje Vaikų ir jaunimo užimtumo centro ,,Fotografijos ir kino“ būrelio, bei Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai lankėsi Ąžuolijos botaniniame zoologiniame draustinyje įrengtame mokomajame gamtos take. Čia stebėjo ir fotografavo po gilios žiemos bundančio lapuočių miško augaliją bei gyvūniją. Eidami stačiais Viešos upelio šlaitais, šokinėdami per po gausaus kritulių kiekio susidariusias raguvas, stebėjo gyvūnų veiklos pėdsakus – bebrų suręstą užtvanką, įvairių graužikų, lapių ir barsukų iškastus urvus, sausuoliuose paliktus kinivarpų takus.

 

Skaityti daugiau...
 
Renginių planai 2021 m. birželio mėn.

Utenos švietimo centro renginių planas 2021 m. birželio mėn. >>>

 
Gyvename ir dirbame taip, kad niekas nepasakytų - jūsų rytoj buvo vakar!

foto dauniskisVisi žinome posakį, kad viščiukus skaičiuoja rudenį, bet mums, dirbantiems mokyklose, taip pat svarbus ir pavasaris, kai mokslo metus užbaigia abiturientai. Šį pavasarį paskutinis skambutis nuskambės jau 50-ajai Dauniškio gimnazijos abiturientų laidai. Šis apvalus skaičius skatina apžvelgti prabėgusius metus ir dar kartą apmąstyti, kokia šiandien yra gimnazija, kuo ji gyvena, kokį indėlį įneša į Utenos jaunosios kartos ugdymą.

Gera, sėkminga, turinti aiškią kryptį, atkakliai siekianti savo tikslų. Taip apibūdinčiau Dauniškio gimnazijos šiandieną. Prieš šešetą metų, susipažinę su Geros mokyklos koncepcija (patvirtinta švietimo, mokslo ir sporto ministro 2015 metais), gimnazijoje nusprendėme vadovautis būtent šioje koncepcijoje išdėstytais principais, nes jie atitiko mūsų gimnazijos vertybes. Gimnazijos moto – „Ateini geras, išeik geresnis“ – rodo, kad gimnazijoje didžiausia vertybe laikomas žmogus.

Skaityti daugiau...
 
eTwinning edukacinės veiklos Tarptautinę vaikų gynimo dieną

2021 06 01 Birželio 1-ąją  minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri pirmą kartą buvo paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet. Ši diena skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Utenos Dauniškio gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai kartu su Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos 10a ir 10b klasių mokiniais šventinę birželio 1-ąją dieną susitiko baigiamojoje nuotolinėje eTwinning konferencijoje „Šmukštaro žvilgsniu į pavasario dangų!”, kurią organizavo fizikos mokytoja Loreta Tarvydienė. Konferencijoje dalyvavo net 77 dalyviai! Konferencijos pradžioje buvo pakalbėta apie mažo žmogaus didelį pasaulį, kuriame rikiuojasi didelės teises, jų norai ir pareigos. Diskutuota plačiau apie teisę sakyti tai ką galvoju ir apie teisę lankyti mokyklą. Įpusėjus diskusijoms, A. Vienuolio personažas, keistuolis Šmukštaras mokinių pokalbius nukreipė į teisę žinoti t.y. į pavasarinį dangų ir jo įvykius. Mokiniai rungėsi 3 rungtyse: žinių viktorinoje „Žvaigždės ir žvaigždynai”, „Sudėliok žvaigždėlapį” ir astronominių uždavinių sprendime.

Dovilė Patalauskaitė:   „puiku, kad konferencija vyko birželio 1 dieną ir galėjome pakalbėti apie vaiko teises. O išmokau atpažinti žvaigždynus“.

Agnė Pakštaitė: „Man patiko, nes gana daug išmokau apie žvaigždes ir žvaigždynus“.

 

 
BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI
Pirmadienis, 2021 m. gegužės 31 d. 12:37

Informuojame, kad vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. TS-42 „Dėl Asmenų priėmimo į Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 23.9 papunkčiu, tėvams pateikus prašymą po birželio 1 d. ir jeigu pagal teritoriją priskirtoje mokykloje nėra laisvų mokymosi vietų, siūloma rinktis mokyklas, kurios vykdo tą pačią ugdymo programą ir kuriose yra laisvų vietų.

Laisvų vietų skaičius Utenos miesto mokyklų pirmose klasėse:

Utenos Vyturių progimnazijoje -10 vietų.

 

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius

 
Dėl Utenos vaikų – lopšelio darželio „Pasaka“ laikino uždarymo

Utenos vaikų lopšelio- darželio „Pasaka“ renovacijos darbams užbaigti, Utenos rajono savivaldybės taryba 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. TS-125 „Dėl Utenos vaikų lopšelio – darželio „Pasaka“ laikino uždarymo“ nusprendė nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. liepos 30 d. laikinai uždaryti ugdymo įstaigą.
Dėl ikimokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų karantino laikotarpiu, didelio vaikų lankomumo vasarą ir vietų trūkumo Utenos miesto ugdymo įstaigose, ieškosime galimybių dalyvauti kitų Utenos vaikų lopšelių – darželių, mokyklų – vaikų darželių organizuojamose veiklose, tik tiems Utenos vaikų lopšelį – darželį „Pasaka“ lankantiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir negali vaiko palikti namuose pasitelkiant kitų asmenų pagalbą. Tėvams, kurių vaikai nelankys darželio 2021 m. liepos mėn., mokestis už vaikų išlaikymą darželyje nebus taikomas.
Dėl laikino vaikų institucinio ugdymo poreikio konsultacijas teikia Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto vyr. specialistė Justė Rudokienė tel. 8 389 61 591, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Prašymų priėmimas bus vykdomas 2021 m. birželio 1-14 d. laikotarpiu nuotoliniu būdu, pateikiant prašymo formą el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Tikimės tėvelių supratingumo ir atsiprašome už laikinus nepatogumus.
Prašymo forma >>>

 
Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“

Alytaus Sakalelio prad. mok. mokinių darbai Gyvybės medisTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, kviečia Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigas, Tolerancijos ugdymo centrus ir kitas švietimo institucijas paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją.

2021 m. minėsime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. 2021 metais Gedulo ir vilties dienos minėjimo simbolis - „Gyvybės medis“. Kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos.

Pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“ aprašymas

 
NUO...IKI Adolfo Šapokos gimnazijos. Balandis-gegužė.

asg

NUO lsveikintinos žinios, jog remiantis pateikta informacija (šaltinis: žurnalas „Reitingai“ 2021 m. gegužė-gruodis Nr. 1(15)) Adolfo Šapokos gimnazija pagal vertintus kriterijus 31 vietoje iš 356 respublikos gimnazijų – lyderė Utenos apskrityje; nuo dalyvavimo VILNIUS TECH universiteto renginyje „Fizika zoom: Įdomieji fizikos eksperimentai“, gimnazistų dalyvavimo paskaitoje „Gamybos planavimo uždaviniai“, dalyvavimo pilietiškumo pamokoje „Naujienos ir melagienos: kaip jas atpažinti?“, dalyvavimo projekte „Susitiksime U stotyje-2“, gimnazijos debatų komandos dalyvavimo viešuose debatuose tema „Kaip uždegti žalią šviesą tvarumo link“; tarptautinių „Europen Pen Internacional“ pažymėjimų įteikimo ekonomiką ir verslumo dalyką besimokantiems gimnazistams; sėkmės tarptautiniame anglų kalbos „Kengūros“ konkurse bei Auksinės Kengūros diplomų įtekimo; virtualios ekskursijos Europos Komisijos lankytojų centre Briuselyje...

<...>

asg

IKI gimnazijos bendruomenės organizuotos ir įgyvendintos akcijos „Judėjimo savaitė 2021“, virtualios parodos, skirtos Motinos dienai; Neringos Maslianikaitės kūrybinių darbų parodos atidarymo virtualioje gimnazijos dailės galerijoje; technologijų kūrybinių darbų parodos „Džinsinis perdirbinys“; gimnazisto A. Puodžiuko sėkmingai įveikto antrojo etapo konkurse „Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę“, gimnazistės E. Pultinevičiūtės bronzos diplomo laimėjimo Lotynų kalbos ir Antikos kultūros konkurse, gimnazistės K. Kamarauskaitės 2-osios vietos laimėjimo respublikiniame rašinio konkurse „Gyvybė dovana, branginkime ją“; sveikos gyvensenos pamokos pirmokams, kurią vedė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentė; gimnazistų įsitraukimo į iniciatyvą „Geltonoji banga“; naujo, 101-ojo, gimnazijos laikraščio „Paupėja“ numerio.

Ir visa tai atsakingai saugant save ir kitus.

Daugiau informacijos kviečiame skaityti gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt
                                                                                                                

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija

 
# MEPALietuva. Europos savaitė jaunųjų europiečių akimis

mepa ltGegužės 9-oji – Europos diena, ji švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Utenos Dauniškio gimnazijoje jau tradicija tapo Europos savaitė. Jau antri metai, deja, ji yra nuotolinė. Pirmas išbandymas gimnazistams buvo tradicinis Europos egzaminas. Organizuodami Europos savaitės renginius rėmėmės vyresniųjų gimnazistų bei jau studijuojančių MEPA ambasadorių patirtimi. Maloniai bendradarbiavome su Europe Direct informacijos centro Utenoje vadove Dainora, kuri pristatė naująsias centro veiklas ir pakvietė mokinius į virtualią kelionę po Europą eksprESu – vaizduotės ir žinių traukiniu. Juk 2021-ieji – Europos geležinkelių metai! Šios kelionės tikslas – paskatinti žaidėjus pagilinti savo žinias bei sužinoti įdomių faktų apie Europos Sąjungą. Kiekviename eksprESo vagone keliautojų lauks įdomios mįslės, užduotys ir galvosūkiai. Žaidimas sukurtas virtualaus pabėgimo kambario formatu.
III klasės mokiniai turėjo galimybę bendrauti su Utenos jaunimo informacijos centro vadove, buvusia mūsų gimnazijos mokine Edita Šileikyte, kuri mielai papasakojo apie centro teikiamas konsultacijas jaunimui nuo 14 iki 29 metų. Jose jaunuoliai gali gauti patikimų atsakymų į jiems svarbius klausimus dėl darbo užsienyje, savanorystės. Edita pakvietė į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką pabendrauti artimiau. 2021 m. gegužės 11 d. trečiokai dalyvavo virtualiame susitikime su europarlamentare Rasa Juknevičiene, kuri pristatė aktualią šių dienų temą: „COVID 19 pandemija ir dezinformacija: kaip nepasiduoti melagienoms“. Europarlamentarė atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus.

Skaityti daugiau...
 
MO muziejus buria Lietuvos mokytojus į bendruomenę

mo muziejusMokytojų bendruomenę puoselėdamas nuo pat muziejaus atidarymo MO pristato naujieną – individualią MOkytojo paso programos narystę.

Norintys prisijungti prie MO muziejaus MOkytojo paso bendruomenės kviečiami pildyti registracijos formą ČIA. Narystė yra individuali ir nemokama. O MOkytojo paso bendruomenės nariai ne tik asmeniškai gaus aktualią informaciją apie MO edukacijas, bet ir galės lankytis muziejuje nemokamai.

„Be galo vertiname nuo muziejaus atidarymo buriamą mokytojų bendruomenę. Norime palaikyti kokybišką ir tvarų ryšį su jais, taigi iki šiol veikusią MOkytojo paso mokyklų programą keičiame individualia MOkytojo paso naryste. Tikiu, kad taip tik dar daugiau Lietuvos mokytojų galės pasinaudoti MO siūlomomis edukacinėmis programomis, kurios papildo formalųjį ugdymą“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

mo-muziejus-mokytojai1
mo-muziejus-mokytojai2
mo-muziejus-mokytojai3
1/3 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Vaikai mokosi plaukti

2021 05 10 plaukimasPrieš prasidedant 2021 m. vasaros sezonui Utenos rajono savivaldybė ir plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ tęsia Lietuvos švietimo, sporto remimo fondasmokslo ir sporto ministerijos sporto rėmimo projektą SRF-FAV-2020-1-0018, „Vaikų mokymas plaukti“. Projekte dalyvauja Utenos miesto Aukštakalnio pradinės, Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus ir Vyturių progimnazijos 2 klasių vaikai.
Jau nebe pirmus metus vykdomo porjektp tikslas - išmokyti visus antrų klasių vaikus plaukimo pradmenų, kad atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose jie jaustųsi saugūs.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 96