Neformaliojo švietimo programos
Išvyka į Ąžuolijos botaninį zoologinį draustinį PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Ketvirtadienis, 2021 m. birželio 10 d. 12:30

1Mokslo metų pabaigoje Vaikų ir jaunimo užimtumo centro ,,Fotografijos ir kino“ būrelio, bei Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai lankėsi Ąžuolijos botaniniame zoologiniame draustinyje įrengtame mokomajame gamtos take. Čia stebėjo ir fotografavo po gilios žiemos bundančio lapuočių miško augaliją bei gyvūniją. Eidami stačiais Viešos upelio šlaitais, šokinėdami per po gausaus kritulių kiekio susidariusias raguvas, stebėjo gyvūnų veiklos pėdsakus – bebrų suręstą užtvanką, įvairių graužikų, lapių ir barsukų iškastus urvus, sausuoliuose paliktus kinivarpų takus.

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 2021 m. birželio 10 d. 13:21
Skaityti daugiau...
 
Fotografuoti galima išmokti Vaikų ir jaunimo užimtumo centro Fotografijos ir kino būrelyje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Trečiadienis, 2021 m. kovo 17 d. 11:13

Kiekvienas gali pasakyti, kas jo manymu yra nuotrauka ir kuo ji svarbi mūsų gyvenime. Vieniems -  vaikystės prisiminimai, šeimos, šalies istorija, kelionės, gamtos grožis, kitiems - menas. Naudodamas šiuolaikines technologijas fotografuoti gali kiekvienas, tačiau ką su užfiksuota akimirka daryti toliau, kad ji taptų meniška, informatyvi, žino ne visi. Kodėl vienos nuotraukos traukia akį, o kitos atrodo nereikšmingos? Dažnai fotografavuojantiems trūksta žinių apie turimo fotoaparato galimybes, fotografavimo taisykles, gebėjimo užfiksuoti akimirkos žavesį, nuotaiką. To vaikai gali išmokti Vaikų ir jaunimo užimtumo centre lankydami Fotografijos ir kino būrelį. Būrelis Centre veikia jau dvylika metų. Keitėsi būreliui vadovaujantys mokytojai, programos turinys, atsirado naujos technologijos, foto įranga, tačiau populiarumo mokinių tarpe būrelis niekada nestokojo. Šešerius metus būrelio veiklai vadovauja mokytojas Mindaugas Laučius. Šiuo metu būrelyje net dvi mokinių grupės, kuriose netelpa visi, norintys dalyvauti Fotografijos ir kino būrelio veiklose. Užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su fotografavimui ir filmavimui reikalinga įranga, nustatymais, taisyklėmis, vaizdų apdorojimo programomis. Praktiniai užsiėmimai vyksta Centro patalpose įkurtoje foto studijoje, kuri aprūpinta puikia fotografavimo, apšvietimo įranga. Smagu, kad mokytis fotografavimo subtilybių, naudotis puikiai sukomplektuota foto studijos baze, gali visi miesto ir rajono mokyklų mokiniai. Šiuo metu būrelio užsiėmimuose dalyvauja 27 mokiniai. Karantino laikotarpiu Fotografijos ir kino būrelio programą mokytojas pritaikėi nuotoliniam darbui. Būrelio veiklai vykstant nuotoliniu būdu, vaikai fotografuoja gamtos peizažus, besikeičiančią gamtą, savo augintinius.

1
129414457_1965374526949269_6099881606260722345_o
2
3
5
22
44
88
99
f6408c08-f618-41ac-8b87-b6667146ec16 (1)
01/10 
start stop bwd fwd
Atnaujinta Trečiadienis, 2021 m. kovo 17 d. 11:26
 
Jungtinis Rapolo Šaltenio ir Krašuonos progimnazijų mokinių „Minecraft“ iššūkis PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Šeštadienis, 2021 m. vasario 13 d. 14:13

Jau ne pirmus metus Utenos Rapolo Šaltenio ir Krašuonos progimnazijų IT mokytojos J. Kraujalienė ir J. Baronienė bendradarbiauja ir organizuoja mokiniams jungtines kūrybines veiklas. Nors šiuo metu ugdymo procesas vyksta tik nuotoliniu būdu, tai nesutrukdė organizuoti iš anksto planuotas veiklas. 2021 m. vasario mėnesio pradžioje šių progimnazijų NVŠ užsiėmimus lankantys mokiniai dalyvavo jungtinėje virtualioje veikloje. Kadangi abi mokyklos dirba ta pačia Microsoft 365 platforma, Krašuonos progimnazijos IT mokytoja J. Baronienė sukūrė bendrą veiklos komandą „Teams“ programoje, kad visi dalyviai galėtų susijungti. Sklandžiai susijungę į vieną komandą, mokiniai sužinojo susitikimo tikslą ir gavo užduotį – pastatyti virtualų savo gimtąjį miestą. Užduotį mokiniai turėjo atlikti susijungę į „Minecraft: Education Edition“ programą. JAV programinės ir techninės įrangos gamintoja „Microsoft“ yra sukūrusi populiariojo žaidimo „Minecraft“ leidimą, skirtą švietimui. „Minecraft: Education Edition“ leidžia moksleiviams tobulinti savo kūrybiškumo, komandinio darbo bei problemų sprendimo įgūdžius 100 mln. žaidėjų pažįstamoje žaidimo aplinkoje.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
01/16 
start stop bwd fwd
Atnaujinta Šeštadienis, 2021 m. vasario 13 d. 14:24
Skaityti daugiau...
 
Informacija apie 2020 m. neformalaus vaikų švietimo programas Utenos rajono savivaldybėje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Penktadienis, 2020 m. birželio 05 d. 05:11

Neformalaus vaikų švietimo (toliau- NVŠ) programoms, kurios finansuojamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, 2020 m. Utenos rajono savivaldybei pirmam mokslo metų pusmečiui skirta 80 tūkst. eurų. 2020 m. akredituotos ir įgyvendinamos 48 programos. Jas teikė 33 NVŠ teikėjai: 25 laisvieji mokytojai, 2 viešosios įstaigos, 3 asociacijos ir 3 biudžetinės įstaigos. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu lėšos buvo paskirstytos akredituotoms NVŠ programoms. Pirmą metų pusmetį NVŠ programas lankė 1390 mokinių (37,6 proc. mokinių), kiekvieno mokinio ugdymui skirta 15,00 Eur. Paskelbus šalyje karantiną, programas tęsė 27 NVŠ teikėjai ir ugdomi nuotoliniu būdu 896 mokiniai.
Sudarytos galimybės Utenos rajono savivaldybėje organizuoti Neformalaus vaikų švietimo veiklas vasaros mėnesiais. Asociacija „Erelgymas“ birželio ir liepos mėnesiais vykdys programą „Plataus spektro kūno rengyba“, kurią lankys 211 jaunuolių. Laisvoji mokytoja Ingrida Kondrotienė visą vasarą įgyvendins programą „Oro joga“, kurią lankys 20 mokinių. Birželio mėnesį laisvasis mokytojas Giedrius Indrašius kartu su 11 mokinių organizuos žygius po gimtąjį kraštą. Lietuvos šaulių sąjungos Utenos skyrius toliau įgyvendins „Utenos krašto jaunųjų šaulių ugdymo programą“, kurioje dalyvauti nori 20 vaikų. Tradicinio karate klubas „Danas“ organizuos užsiėmimus 47 mokiniams birželio ir liepos mėnesiais. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka birželio mėnesį 15 vaikų vykdys programą „Išmaniosios technologijos vaikams“. Kiekvieno mokinio ugdymui organizuoti skirta 15,00 Eur mėnesiui.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Vaitiekienė

nvs11_1
nvs22_1
nvs33_3
1/3 
start stop bwd fwd
Atnaujinta Penktadienis, 2020 m. birželio 05 d. 05:15
 
ATMINTINĖ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO TEIKĖJAMS UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE 2020 M. VASARIO MĖN. PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Ketvirtadienis, 2020 m. sausio 16 d. 07:02

 

1 Žingsnis: užsiregistruoti į švietimo registrus

  • Užregistruoti savo NVŠ programą į KTPRR (pačiam, per , elektroninė forma) tiems, kurie yra teikia naujas programas ir kurių akreditacija baigiasi. Užregistravęs naują programą, teikėjas gauna KTPRR programos kodą, kurį turi įrašyti į programos paraišką, kurią teiks savivaldybei (2 Žingsnis).

              2 Žingsnis: mauji arba atnaujintų/ parengtų akreditacijai programų teikėjai pateikia paraišką su programa savivaldybei.

  • Naujiems teikėjams pateikti savivaldybei, kurioje vykdys programą užpildytą NVŠ programos paraišką iki 2020 m. sausio 24 d. (228 kab. Virginija Vaitiekienei arba ). Laukti iš savivaldybės sprendimo dėl Teikėjo ir pateiktos NVŠ programos atitikties nustatytiems kriterijams.
  • Tie, kurie jau vykdė NVŠ veiklas ir rašė paraiškas – programas, galima jas pakoreguoti. Jei pakeisite pavadinimą, reiks naujo kodo ir akreditacijos. Atnaujintas paraiškas su programomis pateikti KTPRR iki 2020 m. sausio 24 d. Jas reikia atneškite į Savivaldybės 228 kab. akreditacijai.

3 Žingsnis: viešinti NVŠ programą ir sudaryti NVŠ paslaugų teikimo sutartis su tėvais

  • Visais būdais viešinti programą, kviesti vaikus, registruoti juos į programą.
  • Su vaikų tėvais sudaryti NVŠ paslaugų teikimo sutartis (pagal praėjusių metų sutarčių su tėvais formas).
  • Vaikus pažymėti Mokinių registre. Tai būtina atlikti iki 2020 m. sausio 28 d.

4 Žingsnis: pasirašyti sutartį su savivaldybe dėl NVŠ lėšų skyrimo, vykdyti programą

  • Pasirašyti su savivaldybe NVŠ lėšų skyrimo sutartį (pagal Mokinių registre fiksuotų vaikų skaičių 2020 m. sausio 28 d. 17.00 val. )
  • Parengiamas NVŠ veiklos grafikas ir programos pradžios (kur, kada), prikabinamas KTPRR prie vykdomos programos.
  • Teikėjas vykdo NVŠ programą vasario – gegužės mėn.
Atnaujinta Ketvirtadienis, 2020 m. sausio 16 d. 07:02
 
Jau tradicija tampantis renginys „Išmanioji kūrybos laboratorija 2018" PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2018 m. gruodžio 07 d. 22:05

laboratorija2018 m. lapkričio 22 d. Utenos Krašuonos progimnazijoje vyko "Išmanioji kūrybos laboratorija 2018", kurioje dalyvavo net 4 NVŠ būreliai iš Utenos Krašuonos ir Rapolo Šaltenio progimnazijų. Tai tapo jau tradicija, kurios metu susitinka besidomintys daile, informacinėmis technologijomis ir kūryba. 5 - 8 klasių „IT kūrybinės dirbtuvės" (J. Baronienė), „Išmanieji tyrinėtojai" (J. Kraujalienė), „Menas kaip terapija" (D. Puodžiukienė), „Kūrybos laboratorija (J. Šulskienė) būrelių nariai varžėsi „Protų mūšyje", kuriame užduotys buvo parengtos taip, kad dalyviai įgytų kuo daugiau žinių, lavintų dailės, informacinių technologijų įgūdžius, patobulintų savo kūrybines, menines kompetencijas. Atliekant užduotis reikėjo ir greitos reakcijos, ir loginio mąstymo, ir žinių, bet „mūšis“ įvyko.

Atnaujinta Pirmadienis, 2018 m. gruodžio 10 d. 22:33
Skaityti daugiau...
 
„ES programavimo savaitės“ renginiai Vyturių progimnazijoje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Antradienis, 2018 m. spalio 23 d. 19:58

code week2018 m. spalio 6-21 visoje Lietuvoje vyko „ES programavimo savaitė“ (EU Code Week). ES programavimo savaitės siekis - populiarinti programavimą. Programavimas skatina skaitmeninį mąstymą, moko spręsti problemas, mąstyti kritiškai ir analitiškai, taip pat skatina kūrybiškumą ir komandinį darbą.
Vyturių progimnazijos 3-5 klasių mokiniai, NVŠ užsiėmimų „Smalsauju, mokausi, žaidžiu…“ dalyviai, aktyviai dalyvavo šiame renginyje. Jie code.org, Scratch, Užburtojo miško aplinkose kūrė (programavo) įvairius žaidimus. Programuoti buvo smagu! Įveikę tam tikrus etapus, mokiniai buvo apdovanoti sertifikatais.

IT mokytoja Galina Šerlatienė

1
2
1
2
1/2 
start stop bwd fwd
Atnaujinta Antradienis, 2018 m. spalio 23 d. 20:05
 
Skirtos lėšos Utenos r. savivaldybės NVŠ teikėjams programoms finansuoti PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Trečiadienis, 2018 m. spalio 10 d. 13:20

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. AĮ- 1012 „Dėl lėšų skyrimo utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo teikėjams programoms finansuoti“  skirtos lėšos Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo teikėjams programoms finansuoti antram 2018 m. pusmečiui. 
Utenos rajono savivaldybės finansuojamos NVŠ programos (2018 m. antram pusmečiui) >>> 

Atnaujinta Trečiadienis, 2018 m. spalio 10 d. 13:29
 
Teisės aktai neformaliojo vaikų švietimo klausimais PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Penktadienis, 2018 m. rugsėjo 28 d. 19:09

2018 m. rugsėjo 17 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. AĮ-939 „Dėl Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programų atitikimo reikalavimus nustatymo“

2018 m. rugsėjo 27 d. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. TS-239 „Dėl Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Atnaujinta Penktadienis, 2018 m. rugsėjo 28 d. 19:24
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 6