Naujienos
2021 m. birželio 21 d. nuotolinė tarptautinė mokslinė praktinė konferencija ĮTRAUKTIS IR UNIVERSALUMAS ŠVIETIME / INCLUSION AND UNIVERSALITY IN EDUCATION

2021 m. birželio 21 d. maloniai kviečiame dalyvauti nuotolinėje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje ĮTRAUKTIS IR UNIVERSALUMAS ŠVIETIME / INCLUSION AND UNIVERSALITY IN EDUCATION

Konferencijoje nagrinėjami įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo taikant universalaus dizaino mokymuisi prieigos moksliniai ir praktiniai aspektai. Renginyje savo įžvalgomis dalinsis mokslininkai iš Edinburgo, Laplandijos, Vienos, Krokuvos pedagoginio, Vytauto Didžiojo universitetų ir įtraukųjį ugdymą įgyvendinančių mokyklų mokytojai iš Suomijos, Austrijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Labai džiugu, kad du pranešimus skaitys Utenos mokytojos
„UDM strategijos integruotoje veikloje“. IT mokytoja Jolanta Baronienė ir dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė (Utenos Krašuonos progimnazija)

„UDM klasėje ir nuotolinio mokymosi metu“. Pradinių klasių mokytoja Rasa Juodvalkienė (Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyrius)

Prisijungimo adresas bus atsiųstas užsiregistravusiems dalyviams

Registracija yra čia

Konferencijos dalyviams bus išrašomi pažymėjimai.

Kvietimas ir programa

Utenos švietimo centro informacija

 

 
Gyvename ir dirbame taip, kad niekas nepasakytų - jūsų rytoj buvo vakar!

foto dauniskisVisi žinome posakį, kad viščiukus skaičiuoja rudenį, bet mums, dirbantiems mokyklose, taip pat svarbus ir pavasaris, kai mokslo metus užbaigia abiturientai. Šį pavasarį paskutinis skambutis nuskambės jau 50-ajai Dauniškio gimnazijos abiturientų laidai. Šis apvalus skaičius skatina apžvelgti prabėgusius metus ir dar kartą apmąstyti, kokia šiandien yra gimnazija, kuo ji gyvena, kokį indėlį įneša į Utenos jaunosios kartos ugdymą.

Gera, sėkminga, turinti aiškią kryptį, atkakliai siekianti savo tikslų. Taip apibūdinčiau Dauniškio gimnazijos šiandieną. Prieš šešetą metų, susipažinę su Geros mokyklos koncepcija (patvirtinta švietimo, mokslo ir sporto ministro 2015 metais), gimnazijoje nusprendėme vadovautis būtent šioje koncepcijoje išdėstytais principais, nes jie atitiko mūsų gimnazijos vertybes. Gimnazijos moto – „Ateini geras, išeik geresnis“ – rodo, kad gimnazijoje didžiausia vertybe laikomas žmogus.

Skaityti daugiau...
 
eTwinning edukacinės veiklos Tarptautinę vaikų gynimo dieną

2021 06 01 Birželio 1-ąją  minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri pirmą kartą buvo paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet. Ši diena skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Utenos Dauniškio gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai kartu su Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos 10a ir 10b klasių mokiniais šventinę birželio 1-ąją dieną susitiko baigiamojoje nuotolinėje eTwinning konferencijoje „Šmukštaro žvilgsniu į pavasario dangų!”, kurią organizavo fizikos mokytoja Loreta Tarvydienė. Konferencijoje dalyvavo net 77 dalyviai! Konferencijos pradžioje buvo pakalbėta apie mažo žmogaus didelį pasaulį, kuriame rikiuojasi didelės teises, jų norai ir pareigos. Diskutuota plačiau apie teisę sakyti tai ką galvoju ir apie teisę lankyti mokyklą. Įpusėjus diskusijoms, A. Vienuolio personažas, keistuolis Šmukštaras mokinių pokalbius nukreipė į teisę žinoti t.y. į pavasarinį dangų ir jo įvykius. Mokiniai rungėsi 3 rungtyse: žinių viktorinoje „Žvaigždės ir žvaigždynai”, „Sudėliok žvaigždėlapį” ir astronominių uždavinių sprendime.

Dovilė Patalauskaitė:   „puiku, kad konferencija vyko birželio 1 dieną ir galėjome pakalbėti apie vaiko teises. O išmokau atpažinti žvaigždynus“.

Agnė Pakštaitė: „Man patiko, nes gana daug išmokau apie žvaigždes ir žvaigždynus“.

 

 
BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI
Pirmadienis, 2021 m. gegužės 31 d. 12:37

Informuojame, kad vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. TS-42 „Dėl Asmenų priėmimo į Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 23.9 papunkčiu, tėvams pateikus prašymą po birželio 1 d. ir jeigu pagal teritoriją priskirtoje mokykloje nėra laisvų mokymosi vietų, siūloma rinktis mokyklas, kurios vykdo tą pačią ugdymo programą ir kuriose yra laisvų vietų.

Laisvų vietų skaičius Utenos miesto mokyklų pirmose klasėse:

Utenos Vyturių progimnazijoje -10 vietų.

 

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius

 
Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“

Alytaus Sakalelio prad. mok. mokinių darbai Gyvybės medisTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, kviečia Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigas, Tolerancijos ugdymo centrus ir kitas švietimo institucijas paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją.

2021 m. minėsime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. 2021 metais Gedulo ir vilties dienos minėjimo simbolis - „Gyvybės medis“. Kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos.

Pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“ aprašymas

 
NUO...IKI Adolfo Šapokos gimnazijos. Balandis-gegužė.

asg

NUO lsveikintinos žinios, jog remiantis pateikta informacija (šaltinis: žurnalas „Reitingai“ 2021 m. gegužė-gruodis Nr. 1(15)) Adolfo Šapokos gimnazija pagal vertintus kriterijus 31 vietoje iš 356 respublikos gimnazijų – lyderė Utenos apskrityje; nuo dalyvavimo VILNIUS TECH universiteto renginyje „Fizika zoom: Įdomieji fizikos eksperimentai“, gimnazistų dalyvavimo paskaitoje „Gamybos planavimo uždaviniai“, dalyvavimo pilietiškumo pamokoje „Naujienos ir melagienos: kaip jas atpažinti?“, dalyvavimo projekte „Susitiksime U stotyje-2“, gimnazijos debatų komandos dalyvavimo viešuose debatuose tema „Kaip uždegti žalią šviesą tvarumo link“; tarptautinių „Europen Pen Internacional“ pažymėjimų įteikimo ekonomiką ir verslumo dalyką besimokantiems gimnazistams; sėkmės tarptautiniame anglų kalbos „Kengūros“ konkurse bei Auksinės Kengūros diplomų įtekimo; virtualios ekskursijos Europos Komisijos lankytojų centre Briuselyje...

<...>

asg

IKI gimnazijos bendruomenės organizuotos ir įgyvendintos akcijos „Judėjimo savaitė 2021“, virtualios parodos, skirtos Motinos dienai; Neringos Maslianikaitės kūrybinių darbų parodos atidarymo virtualioje gimnazijos dailės galerijoje; technologijų kūrybinių darbų parodos „Džinsinis perdirbinys“; gimnazisto A. Puodžiuko sėkmingai įveikto antrojo etapo konkurse „Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę“, gimnazistės E. Pultinevičiūtės bronzos diplomo laimėjimo Lotynų kalbos ir Antikos kultūros konkurse, gimnazistės K. Kamarauskaitės 2-osios vietos laimėjimo respublikiniame rašinio konkurse „Gyvybė dovana, branginkime ją“; sveikos gyvensenos pamokos pirmokams, kurią vedė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentė; gimnazistų įsitraukimo į iniciatyvą „Geltonoji banga“; naujo, 101-ojo, gimnazijos laikraščio „Paupėja“ numerio.

Ir visa tai atsakingai saugant save ir kitus.

Daugiau informacijos kviečiame skaityti gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt
                                                                                                                

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija

 
# MEPALietuva. Europos savaitė jaunųjų europiečių akimis

mepa ltGegužės 9-oji – Europos diena, ji švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Utenos Dauniškio gimnazijoje jau tradicija tapo Europos savaitė. Jau antri metai, deja, ji yra nuotolinė. Pirmas išbandymas gimnazistams buvo tradicinis Europos egzaminas. Organizuodami Europos savaitės renginius rėmėmės vyresniųjų gimnazistų bei jau studijuojančių MEPA ambasadorių patirtimi. Maloniai bendradarbiavome su Europe Direct informacijos centro Utenoje vadove Dainora, kuri pristatė naująsias centro veiklas ir pakvietė mokinius į virtualią kelionę po Europą eksprESu – vaizduotės ir žinių traukiniu. Juk 2021-ieji – Europos geležinkelių metai! Šios kelionės tikslas – paskatinti žaidėjus pagilinti savo žinias bei sužinoti įdomių faktų apie Europos Sąjungą. Kiekviename eksprESo vagone keliautojų lauks įdomios mįslės, užduotys ir galvosūkiai. Žaidimas sukurtas virtualaus pabėgimo kambario formatu.
III klasės mokiniai turėjo galimybę bendrauti su Utenos jaunimo informacijos centro vadove, buvusia mūsų gimnazijos mokine Edita Šileikyte, kuri mielai papasakojo apie centro teikiamas konsultacijas jaunimui nuo 14 iki 29 metų. Jose jaunuoliai gali gauti patikimų atsakymų į jiems svarbius klausimus dėl darbo užsienyje, savanorystės. Edita pakvietė į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką pabendrauti artimiau. 2021 m. gegužės 11 d. trečiokai dalyvavo virtualiame susitikime su europarlamentare Rasa Juknevičiene, kuri pristatė aktualią šių dienų temą: „COVID 19 pandemija ir dezinformacija: kaip nepasiduoti melagienoms“. Europarlamentarė atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus.

Skaityti daugiau...
 
MO muziejus buria Lietuvos mokytojus į bendruomenę

mo muziejusMokytojų bendruomenę puoselėdamas nuo pat muziejaus atidarymo MO pristato naujieną – individualią MOkytojo paso programos narystę.

Norintys prisijungti prie MO muziejaus MOkytojo paso bendruomenės kviečiami pildyti registracijos formą ČIA. Narystė yra individuali ir nemokama. O MOkytojo paso bendruomenės nariai ne tik asmeniškai gaus aktualią informaciją apie MO edukacijas, bet ir galės lankytis muziejuje nemokamai.

„Be galo vertiname nuo muziejaus atidarymo buriamą mokytojų bendruomenę. Norime palaikyti kokybišką ir tvarų ryšį su jais, taigi iki šiol veikusią MOkytojo paso mokyklų programą keičiame individualia MOkytojo paso naryste. Tikiu, kad taip tik dar daugiau Lietuvos mokytojų galės pasinaudoti MO siūlomomis edukacinėmis programomis, kurios papildo formalųjį ugdymą“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

mo-muziejus-mokytojai1
mo-muziejus-mokytojai2
mo-muziejus-mokytojai3
1/3 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Vaikai mokosi plaukti

2021 05 10 plaukimasPrieš prasidedant 2021 m. vasaros sezonui Utenos rajono savivaldybė ir plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ tęsia Lietuvos švietimo, sporto remimo fondasmokslo ir sporto ministerijos sporto rėmimo projektą SRF-FAV-2020-1-0018, „Vaikų mokymas plaukti“. Projekte dalyvauja Utenos miesto Aukštakalnio pradinės, Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus ir Vyturių progimnazijos 2 klasių vaikai.
Jau nebe pirmus metus vykdomo porjektp tikslas - išmokyti visus antrų klasių vaikus plaukimo pradmenų, kad atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose jie jaustųsi saugūs.

Skaityti daugiau...
 
Pasitinkant 16 programos „eTwinning” gimtadienį

twinning schoolKiekvienais metais Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė gegužės 9 dieną švenčia ,eTwinning“ gimtadienį. Šiemet jau 16–tąjį kartą. Programos pradžios iniciatorė, IT mokytoja metodininkė, Giedrė Sudniutė. Per 16 veiklos metų prie programos prisijungė nemažas būrys gimnazijos mokytojų. Loreta Tarvydienė ir Giedrė Sudniutė įgijo eTwinning ambasadorių vardus.
Šiuo metu mokytojai Giedrė Sudniutė, Asta Adiklienė, Gražina Žalienė, Marina Petuchovskaja, Loreta Tarvydienė, Rosita Lagūnienė, Daiva Kunigėlienė, Mindaugas Pranskūnas yra prisijungę prie eTwinning platformos arba vykdo eTwinning projektus.

3
12
a
1/3 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Nemokamos psichologų konsultacijos „Tėvų linijoje“ padeda sulaukti eilės pas psichologą

TĖVŲ linijaDėl pandemijos ir karantino smarkiai prastėja tiek suaugusiųjų, tiek vaikų savijauta, o psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos tenka laukti net kelis mėnesius. Tačiau kai būtina skubi pagalba, kai sunku suvaldyti emocijas, reikia rekomendacijos dėl konkrečios situacijos ar žmogaus, kuris galėtų išklausyti, vis aktualesne alternatyva tampa emocinės pagalbos linijos.

Psichologinės pagalbos poreikis yra ženkliai išaugęs

Mokslinių tyrimų duomenys rodo ir psichologai pastebi, kad dėl pandemijos situacijos daugėja nerimo ir jo sukeltų sutrikimų, depresijos ir savęs žalojimo atvejų. „Pasikeitę arba nutrūkę socialiniai santykiai, įprasto gyvenimo praradimai, per ilgai užsitęsęs toks vidinis susimobilizavimas „susikaupkime, dar pakentėkime, tuoj praeis“, didelis pandeminis nuovargis, neaiški ateitis daro poveikį tiek suaugusiųjų, tiek vaikų ir paauglių psichinei sveikatai. Stebime, kad psichologinės pagalbos poreikis yra ženkliai išaugęs“, – sako Paramos vaikams centre veikiančios „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.

Ekspertė pastebi, kad daug tėvų yra susirūpinę savo vaikų ir paauglių savijauta, elgesiu, tarpusavio santykiais ir vis intensyviau ieško psichologo pagalbos, kad galėtų su specialistu pasitarti, kaip labiau suprasti vaikų išgyvenimus ir jiems padėti. O ir tėvams ne retai pritrūksta palaikymo, padrąsinimo, galimybės išsikalbėti, nes artimoje aplinkoje esantys žmonės patys yra pavargę ir paskendę savo rūpesčiuose.

Skaityti daugiau...
 
NUO...IKI Adolfo Šapokos gimnazijos. Kovas.

asg

NUO laimėjimų projekto „Pažink kultūras, kai mokaisi kalbos“ finaliniame žaidime; STEAM klasės ir chemijos būrelio mokinių dalyvavimo projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ tęstinėse veiklose; dalyvavimo akademiko Jono Janickio chemijos konkurse; nugalėtojo regioniniame ekonomikos ir verslo olimpiados etape; atstovavimo rajonui respublikinėse lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, lotynų kalbos ir Antikos kultūros, fizikos, biologijos, matematikos olimpiadose; pasiekimų rajoninėse olimpiadose (61 prizinė vieta, iš jų – 22 pirmosios vietos).

<...>

asg

IKI renginių, integruotų pamokų bei virtualių susitikimų, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti: paskaitos „Istorija ir Utenos fenomenas“, integruotos istorijos ir geografijos pamokos „Kas yra valstybė ir kaip ją kurti?“, integruotos dailės, geografijos, istorijos ir muzikos pamokos „Lietuvos kontūras“, integruotos biologijos, istorijos, pilietinio ugdymo ir debatų pamokos „Gyvūnų teisės šiuolaikiniame pasaulyje per daug sureikšminamos“ bei 11 km žygio, skirto Kovo 11-ajai.

 

Ir visa tai atsakingai saugant save ir kitus.

Daugiau informacijos kviečiame skaityti gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt
                                                                                                                

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija

 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 111