Amatų diena Utenos Aukštakalnio pradinėje mokykloje

Amatų diena Utenos Aukštakalnio pradinėje mokykloje Pavasarį pasitinkame ne tik grožėdamiesi po žiemos bundančia gamta, bet ir jau tradicija tapusiais renginiais. Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos mokiniai džiaugėsi vasario paskutinį penktadienį mokykloje vykusia „amatų diena". Šis renginys ypatingas tuo, jog vaikams darbelių pamokėles veda jų mamytės, močiutės, įžymūs mūsų krašto tautodailininkai. Šiais metais vaikai gamino atvirukus iš džiovintų augalų, gėles bei atvirukus iš popieriaus, paveikslėlius iš odos bei molio šukių, pynė pynutes, gamino velykines dekoracijas iš siūlų, siuvo lėles iš pirštinių ir kojinių, puošė sumuštinius šventiniam stalui.

Jiems padėjo močiutės Alva Mikašienė ir Liuba Volkova, mamos Kristina Gaivenienė, Ramunė Kacevičienė, Edita Kušleikienė, Ramunė Skrytė, Daiva Šlepikienė, Laura Karalienė, dailės mokytoja Jovita Paukštytė, tautodailininkė Asta Ramoškienė.

Smagu, jog tėveliai randa laiko ir noro pasidalinti savo patirtimi su, galbūt, būsimaisiais amatininkais. O vaikai grįžę į namus gali pradžiuginti savo šeimos narius nauja patirtimi ir, aišku, paties pagamintu darbeliu.
Artėja dar vienas renginys, tai „Kaziuko mugė". Todėl vaikai, išmokę įvairių darbelių, mugės metu džiugina ir traukia kiekvieno pirkėjo akį (ir tuština piniginę).

Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Širvelienė