Aukštakalniečiai palydėjo išskrendančius paukščius

Aukštakalniečiai palydėjo išskrendančius paukščius2013 m. spalio 3 dieną, Aukštakalnio progimnazijos 6a klasės mokiniai kartu su neformaliojo ugdymo būreliu „Keliauk. Atrask. Pažink" ir „Žiburio" pradinės mokyklos 4a klasės mokiniais vyko į edukacinę išvyką „Atsakinga miškininkystė ir biologinės įvairovės miškuose apsauga paukščių pavyzdžiu". Jau tradicine tapusi mokomoji išvyka į „Ąžuolo" pažintinį taką šiais metais buvo ypatinga tuo, kad skirta tarptautinės paukščių apsaugos organizacijų asociacijos Bird Life International renginio Paukščių diena progai. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška pristatė pažintinio tako istoriją, supažindino su atsakingos miškininkystės principais (siekiant išsaugoti biologinę įvairovę), papasakojo įdomių faktų iš šikšnosparnių gyvenimo. 

Stebėdami gausiai migruojančius paukščius, mokiniai juos skaičiavo, mokėsi atskirti jų balsus ir palinkėjo mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio. Nepakartojamą įspūdį paliko pietūs miške, prie pačių sukurto laužo.„Sužinojau, kad šikšnosparniai per naktį suėda 5000 uodų, kad nulūžęs medis nėra šiukšlė" (Dominyka 6a). „Ąžuolo take man labai patiko tyrinėti ir klausyti, pamačiau daug paukščių..." (Arnas 6 a). „Smagu buvo, kai reikėjo susikurti laužą, maistas buvo labai skanus.." (Viktorija ir Matas 6a).
Tokios edukacinės išvykos, tai ne tik dar viena diena praleista rudenėjančioje gamtoje, bet puiki galimybė pažinti paukščius, stebint juos natūralioje aplinkoje. Netradicinės pamokos ugdo komunikavimo, asmenines, pažinimo kompetencijas, moko bendradarbiauti bei atrasti save.
Šią išvyką organizavo Aukštakalnio progimnazijos geografijos mokytoja I. Šulcienė, biologijos mokytoja O. Ilčiukienė, 6a klasės auklėtoja D. Trinkūnienė ir „Žiburio" pradinės mokyklos 4a klasės mokytoja R. Kriaučelienė
Už kelionę esame dėkingi Lietuvos gamtos fondui, kuris padengė kelionės bei dalyvių maitinimo išlaidas ir mus lydėjusiam gamtosaugos specialistui Remigijui Karpuškai.