2012 m. balandžio mėn. projekto eTwinning renginiai
Utenos regione jau keletą metų organizuojamos įvairios tarptautinio dvynystės projekto eTwinning veiklos: teoriniai bei praktiniai seminarai, informacinės dienos, konsultacijos ir pan. Mokyklų bendruomenės skatinamos dalyvauti tarptautiniuose šios programos projektuose ir inicijuoti naujus tarptautinius projektus.
2012 m. balandžio mėn. projekto eTwinning renginiai:
 
2012 m. balandžio 19 d. eTwinning projektai mažiesiems

Balandžio 19 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje į antrąją tarptautinio dvynystės projekto eTwinning seminaro „eTwinning projektai mažiesiems" dalį – praktinį seminarą - susirinko Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos bendruomenės atstovės. Seminare dalyvavo 17 mokyklos mokytojų bei administracijos darbuotojų.

DSCN7468
DSCN7481
DSCN7484
DSCN7487
DSCN7491
DSCN7492
DSCN7501
1/7 
start stop bwd fwd
Seminaro dalyvėms buvo perskaityti Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytojos metodininkės, eTwinning koordinatorės Utenos regionui Loretos Tarvydienės pranešimai „eTwinning praktinio taikymo pavyzdžiai" ir „ eTwinning įrankiai mažųjų projektuose" bei Utenos Dauniškio gimnazijos IT mokytojos metodininkės, eTwinning konsultantės Utenos regionui Giedrės Sudniutės „Nediegiamų IKT priemonių, skirtų mažųjų ugdymui, apžvalga (Portable software)" ir „Internetinių priemonių praktiniai taikymai mažųjų projektuose". L. Tarvydienė supažindino klausytojas su vienu iš naujausių vykdomų mažiesiems skirtų projektų – velykiniu projektu „Velykų veiklos" (Easter activities). Seminaro dalyvės peržiūrėjo internete pateikiamą projekto medžiagą, susipažino su bendrąja informacijos pateikimo struktūra, ieškojo ir aptarinėjo kitus pradinio ugdymo grupės projektus (vienas iš jų - „Daily News" aptartas bendrai).
Visos klausytojos buvo eTwinning projekto naujokės, todėl daug dėmesio pranešėja skyrė darbui su projekto įrankiais. Seminaro dalyvės užsiregistravo projekto svetainėje, pateikinėjo ir tvarkė savo duomenis, susipažino su TwinSpace įrankiais, lankėsi Mokytojų kambaryje, ieškojo informacijos apie projektus, suformavo mokyklos grupę bei kt.

Antrojoje seminaro dalyje klausytojas G. Sudniutė supažindino su keletu nediegiamų (Portable) įrankių. Buvo pristatyta: Foxit Reader 3.0 Portable, Photo Art Studio, Photo Jockey.
Chrome Portable priemonės pagalba buvo pereita prie susipažinimo su internetinėmis (OnLine) priemonėmis. Mažųjų projektuose paprasčiausiai pritaikomos grafikos rengyklės, todėl seminare joms buvo skirta daug dėmesio. Seminaro dalyviams pateikta informacija ir apie mokymui skirtas sritis ir naujausias technologijas – Debesų kompiuteriją- bei vieną iš šių priemonių grupės atstovių – duomenų saugyklą DropBox bei jos taikymo galimybes.
Seminaro dalyvės susidomėjo projekto įrankių taikymais bei internetinėmis grafikos rengyklėmis.

 

Giedrė Sudniutė
Utenos Dauniškio gimnazijos IT mokytoja metodininkė,
eTwinning konsultantė Utenos regionui

2012 m. balandžio 5 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje - eTwinning programos renginys eTwinning programos renginys Utenos Dauniškio gimnazijoje

Balandžio 5 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje buvo organizuotas tarptautinio eTwinning projekto praktinis seminaras „eTwinning projektai mokinių ugdyme". Seminare dalyvavo 20 Utenos Dauniškio gimnazijos lietuvių ir anglų kalbų, istorijos, matematikos, geografijos, fizikos, IT, chemijos mokytojų bei vadovai, socialinė pedagogė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.
Seminaro dalyviams eTwinning konsultantė Loreta Tarvydienė pristatė savo projektą „Po atviru dangum – romantiška astronomija" kaip praktinį taikymo pavyzdį,  kaip praktiškai naudotis eTwinning darbastaliu ir kaip dirbti Twinspace erdvėje.
eTwinning konsultantė Giedrė Sudniutė seminaro dalyviams pristatė internetinių priemonių projektinėje veikloje (OnLine ir Debesų kompiuterijos įrankiai) praktinį taikymą bei supažindino su nediegiamom IKT priemonėm (Portable software).
Seminaro metu buvo konsultantės išgirdo daug įvairių praktinio darbo klausimų, reikalingų dirbant su eTwinning darbastaliu ar Twinspace erdvėje.
Seminaro dalyviai susidomėjo eTwinning programa, kadangi akivaizdžiai pamatė, kad labai daug Europos mokyklų mokytojų ir mokinių aktyviai dalyvauja šioje tarptautinėje mokytojams skirtoje erdvėje, sėkmingai keičiasi savo darbo patirtimi.

Loreta Tarvydienė,
eTwinning konsultantė Utenos regionui
 

2012 m. balandžio 4 d. Tarptautinių projektų vykdymo pamokos
Balandžio 4 d. Seminaras Anykščių r. Raguvėlės pagrindinėje mokyklojee įvyko tarptautinio eTwinning projekto praktinis seminaras „eTwinning projektai mokinių ugdyme". Seminaras įvykoSeminaras Raguvėlės pagrindinėje mokykloje mokyklos mokytojų iniciatyva.
Seminare dalyvavo ir atliko praktines užduotis 21 mokytojas. Dalyvių darbo pobūdis labai įvairus – buvo ir mokytojai dalykininkai ir pradinių klasių mokytojai.
Konsultantė Utenos regionui Loreta Tarvydienė seminaro dalyviams pristatė savo vykdomą projektą „Romantiška astronomija" ir pasidalijo savo patirtimi. Pranešėja pristatė ir projekto įrankius bei konsultavo juos taikant praktiškai. Seminaro dalyviai domėjosi projekto registravimo, prisijungimo prie jau vykdomų projektų klausimais. Mokytojai praktiškai išbandė prisijungimo procesus jungdamiesi prie pranešėjos pasiūlyto eksperimentinio projekto.
Konsultantė Giedrė Sudniutė pristatė keletą rečiau naudojamų kompiuterinių įrankių ir pateikė jų praktinio taikymo projektinėje veikloje pavyzdžių. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su nediegiamų (Portable) priemonių, Debesų kompiuterijos įrankių bei internetinių (OnLine) priemonių taikymo pavyzdžiais. Mokytojus itin sudomino vienas iš paprastesnių Debesų kompiuterijos įrankių – nemokama saugykla Dropbox ir jos naudojimo ypatumai tad dalyviai galėjo patys praktiškai išbandyti šio įrankio įdiegimą ir naudojimą. Be to dalyviai domėjosi ir internetinių priemonių taikymo galimybėmis – ypač grafikos redagavimo priemonėmis.
 

Giedrė Sudniutė
eTwinning projekto konsultantė Utenos regionui