Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje mokiniai testuoti pagal Holland'o savęs pažinimo ir profesinio kryptingumo testą
Testo metu

2011 m. spalio 13 d. Kauno Jaunimo karjeros centro specialistės Rūta Janulaitienė ir Vėjūna Rožukienė atvykusios į Utenos Krašuonos pagrindinę mokyklą testavo daugiau kaip keturiasdešimt aštuntų klasių mokinių pagal Holland'o savęs pažinimo ir profesinio kryptingumo testą. Individualaus testavimo metu buvo nustatytas moksleivio kryptingumas profesinės veiklos aspektu. Naudojant kompiuterinę testo versiją mokiniai individualiai atsakinėjo į klausimus apie veiklas, kurias norėtų atlikti ateityje, apie savo sugebėjimus, profesijas, kurios testuojamuosius domina, o tyrimo pabaigoje nusistatinėjo reitingą pagal pateiktas savybes. Bendrai įvertintame rezultate kiekvienas testuojamasis individualiai gavo profesinių veiklų sąrašą, kurias galėtų ir sugebėtų sėkmingai atlikti ateityje. Testo rezultatus mokiniai aptarė individualios konsultacijos metu, specialistės atsakė į jiems iškilusius klausimus.

Vėjūna Rožukienė aštuntokams akcentavo, kad J. Hollando teigimu žmogus, pasirinkdamas profesiją, išreiškia savo asmenybę. Pabrėžė, jog pasitenkinimas profesine veikla, jos sėkmė priklauso nuo to, kiek žmogaus asmenybė dera su profesine aplinka. Teigė, kad žmogus jausis gerai toje profesinėje aplinkoje, kuri atitinka jo asmenybės tipą (interesus, sugebėjimus ir polinkius). Tuomet galima tikėtis stabilesnio ir sėkmingesnio darbo bei didesnio pasitenkinimo juo.

Socialinė pedagogė Violeta Vaičiūnienė