Sportas -2022

Įgyvendinant Utenos rajono savivaldybės 2022-2024 metų strateginį veiklos planą, patvirtintą Utenos rajono savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. TS-4 „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2022-2024 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo“, numatytą vieną iš uždavinių „Vykdyti ir kontroliuoti Savivaldybės švietimo ir sporto programas“. Utenos daugiafunkcis sporto centras ir sporto klubai sudaro sąlygas rajono gyventojams užsiiminėti fiziniu aktyvumu ir sportu, dalyvaujant masiniuose sporto renginiuose, varžybose, šventėse. Rajone kasmet organizuojama vis daugiau sportinių renginių, kuriuose dalyvių skaičius didėja.

Utenos rajono savivaldybė kartu su LSD „Žalgiris“ Utenos rajono taryba ir Utenos DSC įgyvendina tęstinius sporto rėmimo projektus: „Fizinio aktyvumo plėtra Utenos regione“, „Aukštaitijos krepšinio fiesta“, kurių veiklose dalyvauja per 3000 dalyvių. Savivaldybėje sudarytos sąlygos reguliariai užsiimti įvairiomis fizinio aktyvumo veiklomis, sportas tapo socialinės įtraukties skatinimo priemone, mažinančia atskirtį tarp skirtingų socialinių grupių. Sudarytos sąlygos mokyklų – vaikų darželių ir pradinių mokyklų ugdytiniams organizuoti fizinio ugdymo pamokas Daugiafunkciame sporto centre. Plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ vykdo rajono švietimo įstaigų mokiniams organizuotas vaikų mokymo plaukti pamokas baseine. Programą sudaro 32 valandos. Mokiniai, išmokę plaukti, gauna pažymėjimus. 2022 m. pažymėjimus gavo 287 vaikų. Kiekvienais metais Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius skelbia konkursą sportinės veiklos projektams finansuoti. Konkurse gali dalyvauti sporto klubai (asociacijos), viešosios įstaigos, kurių nariai organizuoja renginius, dalyvauja šalies ir tarptautinėse varžybose. Vykdant projektines veiklas buvo siekiama populiarinti fizinį aktyvumą, masinį sportą. MB „Aido šokiai“ vykdydami projekte numatytas veiklas organizavo, pirmą kartą Utenoje „Echo Gymnastics Competition 2022“. Tuo skatindami vaikų, jaunimo fizinį aktyvumą. SK „Akseleratorius“ organizavo „Samsonas Rally Utena“, kuris susilaukė didžiulioUtenos rajono gyventojų susidomėjimo, Aukštaitijos sporto klubas „Porteris“ organizavo Lietuvos motokroso čempionatą Alių motokroso trasoje, skirtą Utenos motokroso komandos 25 metų sukakčiai paminėti. 2022 metais pilnai įgyvendintos visos numatytos veiklos.

karate
moto-andriaus-lauciaus-foto-1-1024x683