Tarptautinėje programoje „Zipio draugai“ dalyvauja ir Utenos rajono savivaldybės ugdymo įstaigos

zipio draugai logoLietuvos ugdymo įstaigos kuria visiems mokyklos bendruomenės nariams saugią aplinką, siekia išgyvendinti patyčias ir smurtą, taikydami veiksmingas, moksliškai pagrįstas vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus ugdančias programas. Viena iš jų – tarptautinė programa „Zipio draugai“, skirta 5–7 metų vaikams. Ši programa bendromis pedagogų ir programos vykdytojų pastangomis įgyvendinama Lietuvoje nuo 2000-ųjų. Joje yra dalyvavę daugiau nei 266 tūkst. vaikų, programos pedagogo kvalifikaciją yra įgiję 6,2 tūkst. pedagogų. Programa įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis. Utenos apskrities ugdymo įstaigos dalyvauja programoje „Zipio draugai“ nuo 2004-ųjų metų. Joje dalyvavo daugiau nei 9,7 tūkst. apskrities vaikų, darbui programoje yra parengti 232 pedagogai.

Utenos apskrities ugdymo įstaigų vadovai bei pedagogai vertina programos „Zipio draugai“ teikiamas galimybes vaiko emocinių ir elgesio problemų prevencijai bei klasės ir mokyklos mikroklimatui gerinti, tad jie aktyviai dalyvauja programoje. Ateinančiais mokslo metais Utenos apskrityje programoje dalyvaus 33 pedagogai, 564 vaikai iš 16 ugdymo įstaigų. 2021–2022 m. m. programoje „Zipio draugai” dalyvauja šios Utenos rajono savivaldybės ugdymo įstaigos: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“, Utenos mokykla-vaikų darželis „Eglutė“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“, Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė“.

2021–2022 mokslo metais vyks atskiri kvalifikacijos tobulinimo seminarai Utenos apskrities pedagogams, įgijusiems programos „Zipio draugai“ kvalifikaciją ankstesniais metais. Juose pedagogai įgis žinių ir gebėjimų taikyti programą „Zipio draugai“ dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais. Šiuose seminaruose dalyvaus ir Utenos apskrities pedagogai.

Programoje „Zipio draugai“ dalyvaujančių įstaigų ir pedagogų sąrašus, naujai į programas įsitraukusių pedagogų seminarų datas ir kitą su programomis susijusią informaciją rasite internetinėje svetainėje www.vaikolabui.lt.

Informaciją parengė VšĮ „Vaiko labui“