Kovas – matematikų mėnuo

Varžytuvių dalyviai„Matematika yra mokslo kalba. Jeigu neturėsime matematinio modelio, tai kompiuteris tebus rašomoji mašinėlė. Norint ką nors skaičiuoti ekonomikoje ar biologijoje, socialiniuose moksluose neapsieinama be modelio." – rašė akademikas Vytautas Statulevičius. Matematikos mokytojai puoselėja gabių matematikai mokinių talentus, rūpinasi, kad nė vienas nežūtų. Darbas vyksta ne tik pamokose, po pamokų, bet jauniesiems matematikams rengiamos matematikos varžytuvės, atliekami įvairūs projektiniai darbai.

Š. m. kovo 4 dieną iš Utenos miesto ir rajono, Anykščių, Rokiškio, Kupiškio, Zarasų, Molėtų, Šakių ir Ukmergės į Utenos Aukštakalnio pagrindinę mokyklą susirinko 16 (aštuonios uteniškių ir aštuonios svečių) komandų, pasirengusių varžytis dvyliktosiose matematikos komandinėse varžytuvėse, skirtose akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Atskubėjo varžytuvių svečiai ir rėmėjai iš Vilniaus: Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto direktorius Gintautas Dzemyda, TEV leidyklos turinio analitikas Raimundas Zabarauskas, „Šviesos" leidyklos švietimo sistemos projektų vadovė Lina Kasputienė, Utenos rajono švietimo, sporto ir turizmo skyriaus: vyr. specialistė Virginija Vaitiekienė.

Mokykla, išsipuošusi matematikos, dailės ir technologijų integruotų projektų darbais pasitiko svečius. Aktų salė pilnutėlė mokinių, svečių ir mokytojų. Kalboms daug laiko nebuvo. Komandoms reikėjo sėsti prie pagrindinio darbo, užduočių sprendimo. Neprailgo laikas laukiant ir rezultatų. Šventės dalyviams koncertavo dainininkai ir šokėjai, dūdų orkestras.

IMG_4059
IMG_4062
IMG_4064
IMG_4073
IMG_4078
IMG_4096
IMG_4103
1/7 
start stop bwd fwd

Skelbiami varžytuvių rezultatai klasių grupėse ir skelbiamos komandos nugalėtojos. Nugalėtojai klasių grupėse apdovanojami padėkos raštais ir saldžiais prizais.

5 klasių:

Airidas Bublaitis, Šakių Aukuro pagrindinė mokykla, I vieta

Agota Šuliokaitė, Utenos Aukštakalnio pagrindinė mokykla, II vieta

Mantas Bilaišis, Utenos Aukštakalnio pagrindinė mokykla, III vieta

6 klasių:

Benjaminas Venclovas, Utenos Aukštakalnio pagrindinė mokykla, I vieta

Arnas Zoluba, Rokiškio raj. Kamajų A. Strazdo gimnazija, II vieta

Dominykas Staugaitis, Šakių Aukuro pagrindinė mokykla, III vieta

7 klasių:

Aušrinė Aglinskaitė, Utenos Aukštakalnio pagrindinė mokykla, I vieta

Juozas Širmenis, Anykščių raj. Kavarsko vidurinė mokykla, II vieta

Paulius Vaštakas, Rokiškio raj. Kamajų A. Strazdo gimnazija, III vieta

8 klasių:

Kamilė Daunaravičiūtė, Zarasų P. Širvio pagrindinė mokykla, I vieta

Goda Bžazauskaitė, Molėtų pagrindinė mokykla, II vieta

Paulius Černovas, Zarasų P. Širvio pagrindinė mokykla, III vieta

Komandos vietas pasiskirstė taip:

I vieta Utenos Aukštakalnio pagrindinės mokyklos komandai, įteikiama pereinamoji taurė.

II vieta Zarasų P. Širvio pagrindinės mokyklos komandai, įteikiama taurė, įsteigta rėmėjų.

III vieta Utenos Krašuonos pagrindinės mokyklos komandai, įteikiami rėmėjų įsteigti prizai.

Nesvarbu kam buvo lemta laimėti. Svarbu buvo siekiama tikslo, ieškoma ir atrandama, kopiama vienu laipteliu aukštyn link matematikos viršukalnės. Mes, matematikos mokytojai, dėkojame svečiams, rėmėjams, mokiniams už dalyvavimą varžytuvėse. Jauniesiems matematikams linkime sėkmės Kengūros konkurse. O jis jau čia pat, kovo 17 dieną. Taigi kovas – matematikų mėnuo.