Utenos šokančių ir dainuojančių mokytojų kolektyvas „Levindra" švenčia kūrybinės veiklos 30-metį

LevindraUtenos mokytojų kolektyvas „Levindra" savo veiklą pradėjo 1984 metais Utenos 6-oje vidurinėje mokykloje. Dabar ši mokykla vadinasi Aukštakalnio progimnazija. Tuometinė pradinių klasių mokytoja Laima Kulakauskienė subūrė savo koleges ir parengė pirmąją etnografinę programą. Nuo pirmojo pasirodymo praėjo jau 30 metų. Per tokį laikotarpį kolektyvo nariai keitėsi, bet visada jame dalyvavo mūsų mokyklos mokytojai. Laima Kulakauskienė kolektyvui vadovavo 24 metus, o dabar jau septintus metus „Levindros" vadovė – mūsų mokyklos matematikos mokytoja Audinga Kvaselytė.

 

Pagrindinis „Levindros" tikslas – propaguoti Utenos krašto etnokultūros medžiagą ir ją pristatyti bendruomenėms Utenos apskrityje, respublikoje ir užsienyje vykstančių renginių metu. Kolektyvas per visus 30 veiklos metų dalyvavo Lietuvos ir užsienio (Norvegija, Italija, Latvija, Estija, Lenkija, Šveicarija, Čekija, Rusija, Baltarusija, Kanada, JAV) folkloro šventėse ir puikiai reprezentavo Uteną ir Lietuvą.
„Levinda" ne kartą yra dalyvavusi miesto mokyklų etnokultūriniuose renginiuose, kuriuose mokiniams pristatė Utenos krašto papročius bei tradicijas. Ne išimtis ir Aukštakalnio progimnazija, kurios dabartiniai ir buvę mokiniai dar atsimena etnokultūrines popietes („Penktokų krikštynos", „Užgavėnės", „Dainuojamosios tautosakos vakaras" ir kt.) kartu su „Levindros" dalyviais. Tokie susitikimai su jaunąja karta suteikia levindriečiams jėgų naujiems kūrybiniams sumanymams.

Informaciją pateikė Utenos Aukštakalnio progimnazija