2014 lapkričio 15 d. Utenoje vyks respublikinis jaunimo autorinės dainos festivalis „AVE, VITA – 2014”

2014 11 15 Ave VitaKūrybinės veiklos centras „Harmonija" kviečia jaunimą iki 22 metų dalyvauti autorinės dainos festivalyje „Ave, Vita-2014". Festivalio tikslas - skatinti teigiamą, optimistišką jaunimo požiūrį į gyvenimą, lavinti kūrybinius gebėjimus, skatinti meninį bendradarbiavimą. Festivalis vyks 2014 lapkričio 15 d. 9 val. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje (Paupio g. 1, Utena).
Festivalio direktorė Nijolė Gelgotienė atkreipia dėmesį į tai, jog: „dauguma Lietuvoje vykstančių muzikinių festivalių bei konkursų yra suinteresuoti į sceninio pasirodymo kokybę, atlikėjų muzikines galimybes ar patį atlikimą. Dėl šių priežasčių dažniausiai neįvertintas lieka pats muzikos kūrinys. Šiuo požiūriu festivalis „Ave, Vita" yra kitoks.

Mums svarbiausia – pati daina. Tad festivalio dalyviai nėra ribojami muzikiniais žanrais, autoriaus dainą gali atlikti visai kiti panašaus amžiaus atlikėjai, galima kalbėti apie viską, kas rūpi jaunam žmogui, tačiau svarbiausia – optimistinė pasaulėjauta. Bėgant laikui ir keičiantis gyvenimo aktualijoms, keičiasi jaunimo dainų tematika. Įdomu ir tai, kad visai skirtingai į pasaulį žvelgia 5-8, 9-10 ar vyresniųjų gimnazijos klasių moksleiviai, dar kitaip - studentai. Labai svarbu, kad dainų autoriai pažįsta vieni kitus, bendrauja, seka vieni kitų kūrybą, esant reikalui kooperuojasi ne tik skirtingų mokyklų, bet ir rajonų dainų autoriai ir atlikėjai. Džiugu, kad pasikeitė visuomenės požiūris į autorinę dainą- ji skamba tiek „Dainų dainelės", tiek kituose televizijos konkursuose. Smagu žinoti, kad Utenos „Ave,Vita" kažkam tapo postūmiu ar paskata žengti į didžiąją sceną, į kvėpė pasitikėjimo dalyvauti televizijos laidose ir konkursuose."
Respublikinis autorinės dainos festivalis „Ave, Vita" Utenoje vyksta jau dvyliktą kartą. Šiais metais festivalis išskirtinis tuo, jog priešingai nei iki šiol buvusiuose, čia gali dalyvauti ne tik moksleiviai, bet ir vyresni autoriai iki 22 metų. Dainas vertina iš žinomų dainų autorių, poetų, mokytojų sudaryta vertinimo komisija. Daugiametis festivalio rėmėjas – Utenos miesto meras – Arvydas Katinas, festivalio partneris – Utenos muzikos mokykla. Festivalio sumanytoja bei direktorė, Utenos muzikos mokyklos mokytoja bei KVC „Harmonija" vadovė – Nijolė Gelgotienė.
Visus, norinčius dalyvauti festivalyje, kviečiame kreiptis el. paštu - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai