Vyko konferencija „Jaunimo politika: ar siekiame to, ko turime siekti?"

Vyko konferencija „Jaunimo politika: ar siekiame to, ko turime siekti?"Beveik 200 žmonių 2013 m. gruodžio 11 d. rinkosi į Lietuvos Respublikos Seimą, kur vyko vienas didžiausių pastarojo meto jaunimo politikos renginių - LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos organizuota konferencija „Jaunimo politika: ar siekiame to, ko turime siekti?".
Konferencijoje dalyvauti buvo kviečiami valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Kartu su konferencijos dalyviais LR Seime dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės atstovai: Utenos rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Justė Rudokienė, Utenos jaunimo reikalų tarybos nariai Kasparas Mociūnas ir Marija Šaraitė, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" prezidentė Dovilė Bikelytė.

Organizacijos „198 Šiuolaikiniai menai ir mokymasis" (198 Contemporary Arts and Learning) Jaunimo iniciatyvų direktorė Julia Wolton (Londonas) dalinosi patirtimi sprendžiant jaunimo problemas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka kalbėjo apie jaunimo nevyriausybinio sektoriaus situaciją, Jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos prezidentas Vidas Visockis pristatė pranešimą apie jaunimo galimybes priklausomai nuo gyvenamosios vietos, prof. Boguslavas Gruževskis pateikė informaciją apie šiandieninę jaunimo situaciją, Pasaulio lietuvių jaunimo organizacijos vadovas Kęstas Pikūnas pasakojo apie jaunųjų pasaulio lietuvių veiklą.
Pasak Lietuvos Respublikos Seimo nario Juro Poželos, šiandieninis jaunas žmogus skiriasi nuo to, kuris gyveno kad ir prieš dešimtmetį. Gyvename labai dinamiškame pasaulyje, tačiau tai turime priimti kaip iššūkį ir galvoti, ką galime padaryti geriau tokiame kontekste. Jeigu norime gerinti jaunimo situaciją, privalome visi kartu rodyti iniciatyvą, bendradarbiauti ir brėžti gaires, kuriomis visi kartu turime judėti.