Dizaino studijos mokinių darbų parodos atidaryme skambėjo mėnulio būgnelių muzika PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator
Penktadienis, 2017 m. kovo 10 d. 17:58

12017 m. kovo 9  d. Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro galerijoje  šurmuliavo gausus būrys meno mylėtojų – vyko Dizaino studijos mokinių darbų parodos atidarymas. Paroda labai gausi ir spalvinga, nes darbų autoriai skiriasi amžiumi, turima patirtimi, charakteriais. Mažiausiems dizaineriams vos 5 m., o vyriausieji jau gimnazijų mokiniai. Tačiau nei amžiaus skirtumai, nei turima kūrybinė patirtis netrukdo visiems studijos mokiniams bendrauti kaip didelės šeimos nariams. Visi čia jaučiasi suprasti, įvertinti, svarbūs ir laukiami. Visus Dizaino studijos narius kūrybiniams darbams vienija mokytoja Zita Kasauskienė, kuri randa kelią į kiekvieno į studiją atėjusio vaiko širdį, prisideda prie jo kūrybinių sumanymų įgyvendinimo, moko nebijoti svajoti ir tikėti svajonės išsipildymu. Dizaino studijos užsiėmimuose dažnai apsilanko buvę mokiniai. Į parodos atidarymą atvyko Dovilė Gurkšnytė, ilgus metus lankiusi Dizaino studijos užsiėmimus, dabar pasirinkusi dizaino studijas. Dovilė pasakė daug gražių žodžių mokytojai Zitai, dėkojo už parodytą kelią į meno pasaulį.

Į renginį atvyko jaunųjų meno kūrėjų artimieji: tėvai, broliai, seserys. Artimų žmonių palaikymas vaikams visada svarbus. Neformaliojo vaikų švietimo veiklos, kurioje dalyvauja vaikai ir jų šeimų nariai, labai stiprina vaikų ir tėvų tarpusavio santykius. Parodoje eksponuojamus auklėtinių darbus apžiūrėjo į parodą atvykę „Saulės‘‘ gimnazijos mokytojos I. Eitminavičienė ir N. Matkevičienė. Parodoje eksponuojami net keturių „Saulės‘‘ gimnazijos mokinių darbai: I. Araminaitės, G. Šeduikytės, K. Indrašiūtės, R. Meldaikytės.
Susirinkusieji į parodos atidarymą ne tik apžiūrėjo eksponuojamus darbus, tačiau turėjo galimybę pasiklausyti mėnulio būgnelių skambėjimo bei patys pamuzikuoti. Tomas Karklinis papasakojo mėnulio būgnelių atsiradimo istoriją, instrumento pavadinimo kilmę, trumpai paminėjo jų gamybos aspektus. Šių būgnelių skambėjimas taikomas muzikos terapijoje. Buvo smagu išbandyti mėnulio būgelių skambėjimą patiems, todėl prie būgnelių susispietė tiek mažiausi parodos lankytojai tiek suaugę.
Parodos atidarymas tapo gražiu, jaukiu vaikų, tėvų, mokytojų pasibuvimu, kurio dalyviai apžiūrinėjo darbus ir gilinosi į jų atlikimo technologijas, panaudotas medžiagas, piešė draugystės piešinį, grojo mėnulio būgneliais.

Atnaujinta Pirmadienis, 2017 m. kovo 13 d. 18:35