Kovo 11-oji aktyviai ir šauliškai PDF Spausdinti El. paštas

Kovo 10-ąją, plk. Prano Saladžiaus gimtinėje Vyžuonose, jau 13-ąjį kartą vyko tradicinis renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei. Dalyvavo Leliūnų, Užpalių, Utenos ir Vyžuonų jaunieji šauliai ir moksleiviai. Šis renginys - NVŠ renginys. Jaunimas turėto gerą progą pasivaržyti sportiškose ir šauliškose varžytuvėse.
Renginys prasidėjo pagerbimu, priesaikų ir pasižadėjimų ceremonija P.Saladžiaus gimtinėje. Rinktinę papildė trys šauliai: Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis, Vyžuonų pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Žvirblis ir mokytoja Vida Valančiauskienė, taip pat Užpalių būrį papildė 7 jaunosios šaulės.

2016_10_06_staigmenos
utena
utena3
vyuonos3
vyzuonos1
vyzuonos2
vyzuonos4
vyzuonos5
vyzuonos6
1/9 
start stop bwd fwd

Vyžuonų pagrindinėje mokykloje vyko renginys, kurį vainikavo tautinės giesmės giedojimas ir Vyžuonų šauliškai tautiškos saulės fotografavimas. Po tradicinės seniūno Mylios bėgimo ir sėkmingų finišų, prasidėjo varžybos. Dėl sporto salės remonto darbų, varžybos vyko lauke. Oras buvo puikus, tad visos numatytos rungtynės įvyko. Rungėmės šaudymo varžybose, kliūčių ruože, smiginyje, baudų metimo ir tritaškių rungtyse. O tie, kurie jau sudalyvavo visose rungtyse, turėjo galimybę pažaisti stalo tenisą, stalo futbolą ir kitus stalo žaidimus. Juk bendravimas taip pat labai svarbu. Puikus oras, džiugi nuotaika, mieli širdžiai ir skanūs apdovanojimai ir skani šauliška košė bei arbata vainikavo tradicinį renginį. Sutarėme susitikti kitais metais tuo pačiu laiku, toje pačioje vietoje.

O medžiotojų būrelio šaudykloje vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotos tradicinės šaudymo iš tarnybinio ginklo varžybose, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Rungėsi 5 organizacijų komandos: policijos pareigūnų, ugniagesių, krašto apsaugos savanorių pajėgų, šaulių ir gamtos apsaugos komandos. Šauliai užėmė III vietą, užleidę į I –II vietą policijos ir KASP komandas (KASP komandoje šaudė šaulys- savanoris Edvardas Zavackas).
Kovo 11-ąją, šauliai nešini trispalvėmis rinkosi į Šv. Mišias Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. Po Šv. Mišių šaulių, eisena pasuko link Utenio aikštės, kur stovi kovo 11-ąjai pastatytas paminklinis akmuo. Pagerbę žuvusius už Lietuvos laisvę, pajudėjome prie paminklo Jonui Basanavičiui.
Žvaliai ir darniai skambėjo žygio daina kelyje į pagrindinę iškilmių vietą, moksleivių instaliacijomis papuoštą skverą prie Kultūros centro, kur skambėjo sveikinimai skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ir šventinis „Žalvarinio koncertas".

Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė