2021 m. birželio 15 d. Utenos r. savivaldybės pokyčio projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos konsultacijos

Violeta Develienė, Utenos r. savivaldybės pokyčio projekto kūrybinės komandos narė

2021 birželio 15 ir 17 dienomis virtualioje aplinkoje vyko nacionalinio projekto „Lyderių laikas 3“ Utenos kūrybinės komandos konsultacijos, kurias vedė konsultantas švietimo ir vadybos klausimais, socialinių mokslų daktaras Aurimas M. Juozaitis. Utenos rajono savivaldybės pokyčio projekto kūrybinė komanda pasirinko ambicingą Universalaus mokymosi dizaino temą, kuri puoselėja asmenines vaiko pažangos vertybes ir skatina pozityvius pokyčius mokyklose.  Baigiamosiose projekto konsultacijose Utenos kūrybinė komanda išklausė konsultanto įžvalgas apie asmeninio profesinio pokyčio svarbą ir profesinį pokytį mokykloje, metodiškai taikant per  pastaruosius du metus projekte įgytas žinias. Buvo reflektuojama kokių naujų supratimų ir nusiteikimų įgyta projekto „Lyderių laikas 3“ metu, pasidalyta, kokia patirtis teko mokiniams, mokyklų bendruomenėms, įstaigų vadovams ir mokytojams savanoriams.

Utenos rajono savivaldybės pokyčio projektą koordinuojanti Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Vaitiekienė padėkojo projekto „Lyderių laikas 3“ dalyviams ir konsultantui už pasiektus rezultatus, pasidalytas mintis ir bendrystę. Vyko aktyvios diskusijos grupėse, juk pokyčio rezultatai yra puikus pretekstas tolimesnei diskusijai. Aptartas projekto tvarumas, mokytojų savanorių įdirbis, refleksijos nauda ir galimybė augti naudojant Universalaus mokymosi dizaino metodus. Utenos r. savivaldybės pokyčio projektas aprėpė visas ugdymosi grandis, nuo pačių mažiausių iki vyriausių,  pedagogine patirtimi ne kartą dalintasi su šalies ugdymo įstaigomis.