Aukštakalnio progimnazijoje šurmuliavo „Tautų mugė"

Aukštakalnio progimnazijoje šurmuliavo „Tautų mugė"Jau daugiau kaip mėnuo Aukštakalnio progimnazijoje vyksta tarptautinis AIESEC edukacinis projektas „Beyond Limits". Į mokyklą atvyko 5 stažuotojai iš skirtingų pasaulio valstybių: Olivia Huang Yu-Chieh iš Taivano, Nadia Ayn Bhakti iš Indonezijos, Daniel Krause Martins iš Brazilijos, Bensu Okutur iš Turkijos, Gaurav Kumar Aryan iš Indijos. Susitikimų su mokiniais metu projekto dalyviai ne tik bendrauja anglų kalba, bet ir gvildena temas apie šalių kultūras, toleranciją, kūrybiškumą, savanorystę. 2014 m. vasario mėn. pabaigoje progimnazijoje įvyko šio projekto renginys „Tautų mugė". Aštuntų klasių mokiniai šiam renginiui paruošė pristatymus apie Lietuvoje vykstančias šventes: Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6, Užgavėnes, Jonines.

Renginio svečiams ir dalyviams taip pat buvo pristatyta Utenos miesto šventė. Šeštokė Kamilė svečių garbei atliko kūrinį kanklėmis, o mokytojos Erikos Ruzgienės vadovaujamos šokėjos susirinkusiuosius pradžiugino nuotaikingais lietuvių liaudies šokiais. Renginį anglų kalba vedė aštuntokai Justinas ir Marijus, kurie dar kartą pristatė projekto dalyvius. Daug ovacijų sulaukė tikybos mokytojo Mindaugo Laučiaus sukurtas filmukas apie stažuotojų veiklą mūsų progimnazijoje. Mokyklos direktorius Arvydas Šilinskas projekto dalyviams – savanoriams įteikė padėkas bei suvenyrus. Mugės kulminacija – įvairių šalių patiekalų degustacija. Gaurav iš Indijos net tris valandas technologijų kabinete ruošė nacionalinius indiškus patiekalus... Po tautinių patiekalų mugės – lietuviški šokiai ir žaidimai, už kuriuos esame dėkingi Utenos mokytojų kolektyvui „Levindra" bei mokytojui Vytautui Latonui.
Projektas greit baigsis. Nors mūsų šalis ir šalta (taip tvirtino visi savanoriai), tačiau jų atmintyje ilgam išliks šilti susitikimai ir šypsenos. Kaip sakė Markas Tvenas, svarbu išplaukti iš ramybės uosto. Pagauti vėją savo burėmis. Tyrinėti. Svajoti. Atrasti.