Žaidimas šachmatais tampa vis populiaresnis tarp Utenos miesto mokinių

Rapolo Šaltenio progimnazijoje 2014 m. vasario 12 d.  vyko šachmatų turnyrasVioleta Develienė
Įvairių kūno raumenų grupių treniravimas jaunimo tarpe buvo ir yra populiarus. Kad reikia mankštinti smegenis susimąsto ne kiekvienas. Geriausia mankšta smegenims – žaidimas šachmatais. Puiku, kad šiuo metu atsiranda vis daugiau mokyklinio amžiaus vaikų, besidominčių šiuo žaidimu. Į Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje veikiantį šachmatų būrelį susirenka gausus būrys šios sporto šakos mėgėjų. Šachmatų būrelį lanko pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai. Galbūt šachmatai - viena iš nedaugelio sporto šakų, kur žaidėjų amžius nėra svarbiausias kriterijus. Svarbu - loginis mąstymas ir susikaupimas. Šachmatais žaidžiančių pradinukų tėvai džiaugiasi, kad vaikai pradėjo geriau skaityti, skaičiuoti, ilgesniam laikui sukaupia dėmesį.

Siekdami išpopuliarinti šachmatų sportą tarp Utenos miesto mokinių, šachmatų būrelio mokiniai ir mokytojas Saulius inicijuoja šachmatų varžybas miesto progimnazijose. Į kvietimą žaisti šachmatais atsiliepė Rapolo Šaltenio ir Krašuonos progimnazijos mokiniai. Rapolo Šaltenio progimnazijoje 2014 m. vasario 12 d. jau vyko šachmatų turnyras, skirtas Vasario 16 – ąjai paminėti. Parodyti savo gebėjimus žaidžiant šachmatais panoro 20 progimnazijos mokinių. Mokiniai susiskirstė į dvi amžiaus grupes: 1–4 klasė ir 5-8 klasė. Jauniausiųjų grupėje lyderiavo trečios klasės mokinys Tomas Babelis, laimėjęs visas partijas. Antras liko pirmokas Mykolas Barzda. Trečią vietą užėmė ketvirtokė Goda Maslauskaitė. Vyresniųjų tarpe vyko ilgesnė ir atkaklesnė kova. Turnyrą  Rapolo Šaltenio progimnazijoje 2014 m. vasario 12 d. jau vyko šachmatų turnyraslaimėjo 7 klasės mokinys Amandas Slabšys. Antrą vietą užėmė aštuntokas Gustas Juozelskis. Trečioje vietoje liko septintokas Karolis Kraujelis. Visi varžybų prizininkai pakviesti dvi savaites nemokamai lankyti Laisvalaikio skyriaus šachmatų būrelį. Nugalėtojai apdovanoti diplomais ir saldžiais prizais, kuriuos įsteigė Jaunimo mokykla. Kovo mėnesį šachmatų varžybos planuojamos Krašuonos progimnazijoje. Šachmatų būrelio mokiniai, vadovaujami mokytojo Sauliaus Rackevičiaus, kiekvienais metais vyksta į respublikines varžybas, kur išbando jėgas žaisdami su kitų miestų žaidėjais. Nesenai jaunieji šachmatininkai sulaukė gerų naujienų iš Ukmergės. Asociacija šachmatų klubas „Juodasis rikis" vasario 15 d. Ukmergės sveikatingumo centre organizavo „Žaibo" šachmatų turnyrą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vyko 4 šachmatų turnyrai. Turnyruose varžėsi apie 140 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Jonavos, Kėdainių, Rokiškio, Elektrėnų, Širvintų ir kitų vietų. Varžybose dalyvavo penki Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus šachmatų būrelio mokiniai. Vyriausiųjų „A" turnyre geriausiai sužaidė Viktoras Pečko. Dalyvių iki 18 m. tarpe jis užėmė trečią vietą. Tikimasi, kad Viktoras bus pakviestas į prestižines varžybas Seime kovo mėnesį. Vaikų turnyre „C" grupėje - sėkmingiausiai iš uteniškių pasirodė Lukas Sabaliauskas ir Justinas Mačiulis pelnę po 4 taškus iš 9 galimų.

Utenos Jaunimo mokyklos bendruomenė džiaugiasi šachmatų būrelio vadovu – mokytoju Sauliumi Rackevičiumi, subūrusiu gražų jaunųjų šachmatininkų būrį. Saulius šachmatais pradėjo domėtis būdamas septynerių metų, 1990 metais tapo pirmuoju Nepriklausomos Lietuvos jaunių šachmatų čempionu ir turi visų kategorijų: standartinių (klasikinių) šachmatų, greitųjų bei ,,Žaibo" šachmatų tarptautinius reitingus. S. Rackevičius yra daugkartinis Ignalinos rajono šachmatų čempionas. Du kartus tapo Utenos apskrities šachmatų čempionu ir pasakoja, kad žaidimas šachmatais padeda lavinti atmintį, moko labiau sutelkti dėmesį į analizuojamus objektus, ugdo loginį mąstymą, vysto gebėjimą planuoti, numatyti veiksmų pasekmes ir kviečia visus išbandyti tokį laisvalaikio leidimo būdą.