2014 m. vasario 18-22 d. Projekto „Mokymas LIFE: lyderystės iniciatyvos Europai" Portugalijoje

2014-02-19Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai pradėjo dalyvauti tarptautiniame Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Mokymas LIFE: lyderystės iniciatyvos Europai". Projekto tikslas - skatinti lyderystės iniciatyvas mokykloje, tobulinti IKT ir anglų kalbos žinias, pažinti ir gerbti kitų šalių kultūras bei tradicijas. Mūsų projekto koordinatorė - Rumunija, o partneriai – Latvija, Italija, Kroatija, Turkija, Lenkija, Vengrija, Portugalija ir Danija.

2014-02-19Įgyvendinant šio projekto veiklas, trečiasis projekto susitikimas vyko 2014 m. vasario 18-22 dienomis Almadoje, Portugalijoje „Agrupamento de Escolas Anselmo de Andrade" mokykloje. Į susitikimą vyko Utenos Dauniškio gimnazijos mokytojai Loreta Tarvydienė, Ramūnas Musteikis ir 2a gimnazijos klasės mokinės Agnė Bučytė, Aleksandra Ragauskaitė.Susitikimo metu mokiniai mokėsi lyderystės pamokų, pristatė savo namų darbus, atliktus gruodžio ir sausio mėnesiais Powerpoint ir Mover Maker pateiktyse, dalyvavo biologijos, fizikos ir psichologijos eksperimento pamokose, dirbo komandose, kūrė galutinį produktą - brošiūrą. Kol intensyvus darbas vyko tarptautinėse mokinių grupėse, projekto koordinatoriai ir mokytojai aptarė projekto veiklos sėkmes ir klaidas, pasitaikančias WIKI Space internetinėje erdvėje.
Nuvykus į svečią šalį norisi susipažinti su šalies tradicijomis, tad mokytojai mokėsi keraminių plytelių gamybos per dailės pamoką, o 2014-02-19mokiniai- liaudies dainų ir šokių. O po intensyvios veiklos dar aplankėme UNESCO Pasaulio paveldo miestą Sintrą ir Lisaboną.
Agnė Bučytė: „šis tarptautinis susitikimas gerokai praplėtė asmeninį akiratį, patobulinau praktinius anglų kalbos ir pristatymo įgūdžius, gavau savarankiškumo, vertybinių nuostatų ir lyderystės pamokų, kurias pasiūlysiu savo gimnazijos lyderių grupei MT. Puikus jausmas buvo dirbti tarptautinėje komandoje, kuriant brošiūrą. Pakerėjo Portugalijos mietų architektūra, net ir pats mokyklos pastatų išplanavimas, susižavėjau mokinių nuoširdžiu tarpusavio bendravimu, ko vis labiau pasigendu tarp savo bendraamžių. Težo upė, tiltai ir Atlanto vandenyno pakrantė su palmių vėduoklėmis."
Aleksanda Ragauskaite: „didelį įspūdį paliko darbas tarptautinėje komandoje, psichologijos, biologijos eksperimentinės ir lyderystės pamokos, kurias galėsime pritaikyti tolesnėje savo projektinėje veikloje, nuostabus šalies gamtos grožis su gatvėse vietoj liepų augančiais mandarinmedžiais, pats gyvenimas šeimoje."

Projekto koordinatorė L.Tarvydienė2014-02-20

Veikla yra finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.

2014-02-21