Utenos Dauniškio gimnazijoje pažymėta astronominės žiemos pradžia

Utenos Dauniškio gimnazijoje pažymėta astronominės žiemos pradžiaVioleta Develienė
Žiemos saulėgrįža – metų laikotarpis, kuomet Saulė pasiekia minimalų aukštį zenite. Tai trumpiausios dienos ir ilgiausios nakties metuose laikotarpis. Astronominės žiemos pradžią gimnazistus tradiciškai pakvietė švęsti Utenos Dauniškio gimnazijos mokytojai Stanislovas Pukėnas ir Laimutis Kirilauskas.

Žiemos saulėgrįža reiškia virsmą į naują būseną, Saulės atgimimą, naujo gyvenimo pradžią daugelyje kultūrų ir pažymima įvairiomis šventėmis bei apeigomis. Nuo ankstyvo ryto gimnazijos Saulės stebykloje jaukiai spragsėjo didelis laužas, skambėjo ragų garsai, kilo dangaus žibintai, garavo arbata ir virtos bulvės. Sakoma, kad liepsnose sudega visi nepritekliai, nesėkmės ir pranašystės. Akimirksniu susijungusi Ugnis ir Saulė dar per vieną žingsnį priartino Kalėdas.