Advento vakaronė Utenos specialiojoje mokykloje – daugiafunkciame centre

Advento vakaronė Utenos specialiojoje mokykloje – daugiafunkciame centreAdventas – vilties ir susikaupimo laikotarpis, laukiant gražiausių metų švenčių.
Dienos socialinės priežiūros ir globos bei socialinės globos skyriuose jau tapo gražia tradicija visiems, ir gyventojams ir darbuotojams, susieiti būrin, pagiedoti advento giesmes, pabūti patiems su savimi, su savo mintimis, tyliai, ramiai, pabendrauti su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis.
Šiais metais toks susiėjimas vyko kartu su Utenos rajono neįgaliųjų draugijos nariais ir gera mūsų bičiule, šios draugijos pirmininke, Onute Rasteniene. Kartu atvyko ir šios draugijos buhalterė Janina Šeduikienė ir kapelos, kuriai vadovauja Kazimieras Sreikus, vyrai.

Giesmes keitė liaudiška muzika, skambėjo lietuvių liaudies tradicinės, adventinės dainos. Svečiams nei kiek nenusileido ir mūsų muzikantas, armonikierius Robertas Guiga. Reikėjo tik pamatyti tas laimės kibirkštėles jaunuolio akyse, kai jis, kartu su svečiais, grojo linksmąją polkutę. Ir visai nesvarbu, kad ne visada pataikydavo į taktą, kad vyrams reikėjo derintis prie jo – svarbiausia – Robertas grojo kartu su kapela.
Svečius vaišinome pačių keptu pyragu. Prie kavos puoduko nuoširdus, betarpiškas pokalbis užsimezgė tarp mūsų jaunuolių ir svečių.
Tuo bendravimas nesibaigė. Socialinės globos skyriaus gyventojai pakvietė svečius į savo kambarius, užimtumo kabinetus. Su kokiu pasididžiavimu jaunuoliai rodė savo puikiai įrengtus kambarius. Visis kartu džiaugėsi sportininkų laimėtais medaliais, apžiūrėjo nuotraukas iš kelionių ir apdovanojimų ceremonijų prezidentūroje ir vyriausybėje.
Iki sutemų centre skambėjo svečių ir gyventojų balsai. Šis susitikimas ne tik praskaidrino mūsų jaunuolių kasdienybę, bet aš manau, kad ir mūsų mieli svečiai išsinešė gerumo ir atjautos kibirkštėlę savo širdyse.

Direktoriaus pavaduotoja socialinei priežiūrai ir globai Vilgelmina Rastenienė