Projekto dalyvius susitikimo metu lydėjo muzika

2013-10-24Utenos r. Leliūnų pagrindinės mokyklos ir Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai sukvietė Comenius daugiašalės partnerystės ir eTwinning projekto „Music, vehicle of cultural identity" (Muzika kaip kultūrinio identiteto perteikėja) dalyvius į trečiąjį tarptautinį projekto susitikimą Utenoje. Projekto tikslas - suteikti mokiniams muzikos, anglų kalbos ir IT žinių, gebėjimo dainuoti ir muzikuoti, pažinimo ir pagarbos kitų šalių tradicijoms bei ugdyti muzikinį XX amžiaus muzikos pažinimą, apimantį 60 – ies metų laikotarpį. Mūsų projekto koordinatorė - Ispanija, o partneriai – Italija ir Čekija. Įgyvendinant šio projekto veiklas, trečiasis projekto susitikimas vyko 2013 m. spalio 23-27 dienomis Utenoje.

Į susitikimą atvyko net 18 projekto dalyvių: iš Instituto Superiore "GENTILESCHI" Neapolio (Italija), iš INS Rondos Lleidos (Ispanija) ir iš Stredni odborna skola Luchacovice, Luhačovicės (Čekija). Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje susitikimo dalyvius pasveikino Utenos r. Leliūnų pagrindinės mokyklos l.e. direktoriaus pareigas Ina Gutaravičienė, šios mokyklos mokiniai pristatė anglų kalba savo šalį, Utenos miestą, Leliūnų miestelį, muzikinės pop grupės „Aušra" veiklas Mover Maker, PowerPoint, VLC media file, Prezi pateiktyse. Mažųjų bei vyresnių moksleivių pop grupės „Aušra" dalyviai sudainavo ne vieną dainą, o taip pat įrašų studijoje neseniai įdainuotą ir harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Saulelė raudona" ir XX amžiuje labai populiarią dainą „Gera". Visi projekto dalyviai pristatė savo namų darbus – savo šalyse populiarų dviejų dainų analizę (kompozitorius, atlikimo metai, tonacija, dainavimo stilius, įrašai, teksto vertimas į anglų kalbą, natos ir t.t.).

eTwinning projekto dalyvė-Utenos Dauniškio gimnazija, susitikimo dalyvius supažindino su Utenos Dauniškio gimnazijos pop grupės „Vivo" merginų choru, folklorinės grupės "Untytės" ragininkų, 4b gimnazijos klasės mokinės Monikos Kaškauskaitės savo kūrybos dainų melodijomis, o šios gimnazijos mokytojas Laimutis Kirilauskas supažindino su skudučių, kanklių, ragų, dūdmaišio ir kt. muzikos instrumentų skambesiu.
Susitikimo metu apsilankėme Utenos rajono savivaldybėje, kur apie rajono istoriją, švietimo raidą ir vykdomus rajone ES projektus svečiams papasakojo Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vidmantas Valinčius. Taip pat apsilankėme Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje, pirmojoje televizijos studijoje, kurioje prasidėjo jos istorija, šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams ,,Gustavo enciklopedija", apsilankėme studijose, kuriose buvo įrašomos XX a. populiariosios muzikos kūriniai, įdainuotos dainos.
Turėjome net kelias muzikines edukacines pamokėles. Viena – Utenoje, Utenos Kraštotyros muziejuje "Muzikos instrumentų gaminimas". Pamokos metu buvome supažindinti kaip gaminami seni lietuviški, netradiciniai instrumentai. Patys bandėme pasigaminti iš šiaudų, plunksnų, medžio skudučius ir birbynes ir jais pagroti. Kita – Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje LDK valdovų rūmuose „Viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare", kur taip pat buvome supažindinti su to meto vyravusiais muzikos instrumentais, klausėmės pučiamaisiais, styginiais ir klavišiniais instrumentais atliekamų muzikinių kūrinių ir patys bandėme jais pagroti.
Muzika mokiniams nepabosta, tad ir vakaronės metu, tradiciškai svečius sutikdami su juoda duona, skambėjo Utenos r. Leliūnų pagrindinės mokyklos mokinių kaimo kapelos atliekamos lietuvių liaudies dainos, muzikiniai kūriniai.
„Kas labiausiai įsiminė susitikimo metu?" - paklausėme savo projekto partnerių. Sužavėjo nuoširdūs ir geranoriški tarpusavio bendravimo santykiai, profesionalus darbas su mokiniais , Lietuvos gamta ir ... muzika.
Veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas. Ši medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų ir paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė