2013 m. birželio 2-7 d. projekto „Istorija veda savęs tobulinimosi link" įgyvendinimo veiklos

Prie prezidentūros VilniujeĮgyvendinat Lietuvos ir Lenkijos Jaunimo Mainų projektą „Istorija veda savęs tobulinimosi link", finansuojamą Lietuvos ir Lenkijos Jaunimo Mainų Fondo, birželio 2-7 dienomis Utenos „Saulės" gimnazijoje svečiavosi Dzialdowo miesto Karalienės Jadvygos II gimnazijos mokiniai. Kartu su „Saulės" gimnazijos mokiniais projekto partneriai aplankė Aukštaitijos etnografinius kaimus, dalyvavo senovinėje pamokoje Juknėnuose, lankėsi Rokiškio dvare, kepė duoną Šlyninkos malūne, lipdė puodus Leliūnuose pas V.Valiušį, gamino senovines žvakes ir darė karpinius Utenos kraštotyros muziejuje. Taip pat lankėsi Vilniuje, kur sužinojo abiems šalims bendrų istorinių faktų. Vakarais mokiniai dalyvavo smagiose veiklose, kurios privertė visus ne tik smagiai pasijuokti, bet ir sulaužyti kalbos barjerus reiškiant savo jausmus bei nuotaikas. Už aktyvumą, mandagų elgesį ir gerą nuotaiką viso projekto metu dėkoju šiems mokiniams: Justinai Šarkauskaitei, Eligijai Rukšytei, Andrijai Juškėnaitei, Gertrūdai Valaikaitei, Vyteniui Obcarskui, Deimantei Kirvėlaitei, Augustei Šarkauskaitei, Ernestui Vengeliavičiui, Milvydui Baltrūnui, Domantui Rasteniui.

Utenos „Saulės"gimnazijos mokytoja Jolita Šuminienė