2013 m. birželio 3 d. Integruotas projektas Šavaša – 2013

Birželio 3 d., kai abiturientai mokykloje laikė valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, didžiulis būrys Aukštakalnio progimnazijos aštuntokų buvo išvykę į Gražutės regioniniame parke esantį biologinį draustinį. Šavašos pažintiniame take, kuris driekiasi 1,5 km, mokiniai atliko biologijos, chemijos, matematikos, geografijos ir dailės užduotis. Tai tradicinis integruotas projektas, kurio metu natūralioje aplinkoje mokiniai individualiai ir grupėmis atlieka tiriamuosius darbus, susipažįsta su gamtine biologinio draustinio aplinka.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

„Užduotys buvo įdomios ir praktiškai naudingos" – teigė Ainis ir Rokas. „Labai smagu buvo bendrauti ir bendradarbiauti grupėse su bendraamžiais iš kitų klasių" – grįžusi sakė Rūta.
Atliekant chemijos užduotis reikėjo ištirti ir įvertinti Šavašos upės vandens kokybę, panaudojant įvairius reagentus, matematikos mokytojos padedami mokiniai matavo upės tėkmės greitį ir plotį, šlaitų aukštį.

Biologijos užsiėmimų metu susipažino su Šavašos pažintiniame take augančiais medžiais ir augalais, aptarė vaistinių augalų svarbą žmogaus sveikatai. Geografijos užduotys – oro slėgio, oro temperatūros ir vėjo krypties nustatymas, debesuotumas, krituliai, klimatas – aptarta viskas ir užfiksuota užrašuose.
Išvykos metu mokiniai ne tik atliko užduotis, bet ir praėjo 1,5 km pažintiniu pėsčiųjų taku, pasidžiaugė kalnų tipo upe – Šavaša, aplankė pagonių šventyklos liekaną – Lūžų akmenį su dubeniu. Paskutinis kelionės taškas – „Degesos" poilsiavietė, kur tyras pušų oras, ežero gaiva, paukščių čiulbesys...
Grįžę į mokyklą projekto dalyviai parengė pristatymus, o jiems talkino mokytojos B. Šimkūnienė, S. Miškinytė, B. Jurkuvėnienė, O. Ilčiukienė. Pamokos, vykstančios netradicinėse erdvėse, skatina mokinių motyvaciją, suteikia praktinių žinių ir komandinio darbo džiaugsmo.