2013 m. balandžio 19 d. Rajoninis lietuvių kalbos renginys Vyturių progimnazijoje

2013 m. balandžio 19 dieną Vyturių progimnazijoje vyko rajoninis renginys „Žaidžiu žodžiu". Susirinko lietuvių kalbos mylėtojai – mokiniai ir mokytojai – net iš septynių mokyklų: R. Šaltenio, Krašuonos, Aukštakalnio, Saldutiškio, Daugailių bei mūsų progimnazijų ir Užpalių gimnazijos.
Kiekviena komanda prisistatė. Mokiniai skaitė savo kūrybos eiles, kūrinių ištraukas. Kadangi šie metai pavadinti tarmių metais, nemažai tekstų skambėjo mūsų gimtąja tarme. Komandoms buvo skirtos įvairios užduotys: suvaidinti patarlę, sukurti rišlų tekstą remiantis duotais žodžiais, atspėti žodį, autoriui priskirti kūrinį. Bene sunkiausia užduotis – nustatyti giminystės ryšius. Be klaidų šią užduotį atliko Aukštakalnio progimnazijos mokiniai.
Renginys visiems patiko. Rajono lietuvių kalbos metodinės grupės pirmininkė Jolanta Juodkienė negailėjo gražių žodžių visiems mokiniams, nes jie tikrai kūrybingi, artistiški. Jau planuojama kitais metais panašų renginį organizuoti kitoje rajono mokykloje.

lietuviu_olimpiada_2013 (1)
lietuviu_olimpiada_2013 (2)