Uteniškių sėkmė VI tarptautiniame vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos kolektyvų ir solistų konkurse „Popkopėčios"

Dauniškio gimnazijos vokalinė grupė „Vivo"Violeta Develienė

2013 m. balandžio 26-27 dienomis Vilniuje, muzikiniame teatre „New York Club" vyko VI tarptautinis vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos kolektyvų ir solistų konkursas „Popkopėčios". Konkursas, kurio sumanytojas ir vertinimo komisijos pirmininkas yra režisierius bei TV laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis, vyksta kas antri metai nuo 2000 metų. Renginį organizuoja Loreta Stasytytė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro studijos meno vadovė, muzikos ekspertė. Konkurse dalyvauja žymiausi Lietuvos vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos kolektyvai bei svečiai iš užsienio. „Popkopėčios" iš kitų panašaus pobūdžio renginių išsiskiria ne tik „gyvu" atlikimu, autoritetinga vertinimo komisija, bet ir tuo, kad Vaikų studija „Žiogas"kolektyvai turi paruošti tam tikros temos kūrinius. 2013 metų konkurso tema - „Mylimiausios filmų melodijos". Šiemet konkurse „Popkopėčios" dalyvavo net du uteniškių kolektyvai - Dauniškio gimnazijos vokalinė grupė „Vivo" (vadovė Asta Skeirienė) ir vaikų studija „Žiogas" (vadovė Lina Jurkaitienė). Abu kolektyvus lydėjo sėkmė - savo amžiaus kategorijose „Vivo" ir „Žiogas" tapo konkurso laureatais. Uteniškiai, kartu su kitais konkurso nugalėtojais bei renginio svečiais - Vilniaus krašto Kaštoniniu choru, A. Noviko džiazo mokyklos vokaline grupe "Jazz island", Arvydo Martynėno-Vudžio grupe "DAR" ir kitais kolektyvais - dalyvavo baigiamajame „Popkopėčių" koncerte, kurį filmavo LRT.