Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis" visus kviečia sportuoti

Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis" visus kviečia sportuoti Violeta Develienė

2013-aisiais Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui Lietuvoje sukanka 20 metų. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis" vienintelis Utenos rajone į Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklą įsitraukė 2000-aisiais metais. Jau 13 metų „Šaltinėlio" bendruomenė sėkmingai vykdo tęstinį projektą „Sveikata – pati didžiausia vertybė". Bendruomenės slaugytoja Virginija Rukšėnienė pasidžiaugė, kad grupėse praktinių veiklų metu vaikai, padedami auklėtojų, spaudžia vitaminingas sultis iš įvairių vaisių ir daržovių, gamina „Vaisių desertą", kepa „Sveikuolių" sausainukus, geria vaistažolių arbatas ir dalyvauja sveikatinimosi programose.

Utenos lopšelio-darželio „Šaltinėlis" auklėtoja metodininkė Ligita Drobelienė, pasakoja, kad į darželio vaikų ugdymo(si) procesą integruojama sveikos gyvensenos programa. Įstaigos bendruomenė nuo 2011 m. dalyvauja respublikinės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus" projekte „Futboliukas", kurį organizuoja Lietuvos futbolo federacija.
Prisijungti prie sveikatos puoselėjimo veiklų Utenos lopšelio-darželio „Šaltinėlis" sveikatingumo programų koordinatorės Nijolė Grigienė, Ligita Drobelienė ir Virginija Rukšėnienė pakvietė kolegas iš kitų Utenos ugdymo įstaigų. Balandžio 18 dieną sveikatingumo akcijoje ir šaunioje eisenoje iki pat Utenos kolegijos žygiavo Utenos vaikų lopšelių darželių „Saulutė", „Gandrelis", „Voveraitė" ir „Pasaka" vaikai, lydimi pedagogų. Eisena pralinksmino uteniškius, ne kasdien sutiksi tokį būrį sportiškai nusiteikusių mažylių, lydimų policijos ekipažų ir skanduojančių- „KOJA, VARTAI, KAMUOLIUKAS - MŪSŲ DRAUGAS FUTBOLIUKAS" .