2013 m. kovo 18-25 d. veiksmo savaitė „Be patyčių" Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis"

2013 m. kovo 18-25 dienomis Utenos mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis" buvo organizuojama veiksmo savaitė „Be patyčių". „Varpeliukų" vaikai svarstė, kas yra tikras draugas, kaip susidraugauti, kaip reikia elgtis, kad išsaugotų draugystę. Ne tik skaitė istorijas apie draugus, bet ir patys jas kūrė, stengėsi kuo gražiau, spalvotomis raidelėmis, parašyti draugystę reiškiančius žodžius. Vaikai aplikavo plakatą „Draugai", žaidė žaidimus „Broleli, padėk", „Gelbėk draugą".

start stop bwd fwd

„Žirniukų" grupės vaikai ryto rate diskutavo, kas yra patyčios, kaip jaučiasi, kai kas nors tyčiojasi iš mūsų ar draugų, kaip elgtis tokiais atvejais, kur ieškoti pagalbos ir pan.. Priešmokyklinukai gamino draugystės knygą - kūrė ir iliustravo pasakėlę apie draugystę. Klausėsi H. K. Anderseno pasakos „Bjaurusis ančiukas", vertino veikėjų elgesį. Inscenizavo konfliktines ir susitaikymo situacijas. Naudojo pačių pagamintas lėles - savo draugus. Kūrė plakatą - draugystės medį, kurį papuošė delniukų atspaudais.
Mokyklos mokiniai taip pat prisidėjo prie veiksmo savaitės „Be patyčių" ir įsijungė į bendrą veiklą „Būk mano draugas". Mokiniai piešė savo geriausią draugą, vyko pokalbiai apie draugystę, draugiškumą, gebėjimą atleisti, atjausti, suteikti pagalbą, pažinti emocijas, kurias sukelia smurtas ir patyčios.
Kovo 21 d. mokyklos 1-4 kl. mokiniai buvo išvykę į Utenos specialiąją mokyklą - daugiafunkcį centrą. Savo draugiškumu jie pasidalino koncertuodami. Šokis ir daina praskaidrino jų kasdienybę, o padovanoti angelėliai sušildė jų širdeles. Koncertas tapo abiejų ugdymo įstaigų veiksmo savaitės „Be patyčių" baigiamąja švente.

Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelis" informacija