Mokytojos Loretos Tarvydienės įspūdžiai iš kasmetinės eTwinning konferencijos Lisabonoje

Mokytoja Loreta Tarvydienė  eTwinning konferencijoje Lisabonoje 2013 m. kovo 14-16 dienomis, Lisabonoje įvyko kasmetinė eTwinning konferencija, į kurią susirinko 540 dalyvių: mokytojų, ambasadorių, nacionalinės paramos tarnybos darbuotojų, mokyklų direktorių, Švietimo ministrų, mokslininkų ir svečių iš 32 šalių, kurios dalyvauja eTwinning programoje.
Konferencija prasidėjo ponios Androulla Vassiliou, Europos komisarės, atsakingos už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, sportą, žiniasklaidą ir jaunimą video pasveikinimu. Pirmą dieną vyko iškiliausias įvykis – geriausių Europoje eTwinning projektų apdovanojimų ceremonija, kurią iš 120 pateiktų projektų buvo atrinkti šeši projektai iš trijų amžiaus grupių ir šeši projektai iš šešių specialių kategorijų. Apdovanojimus įteikė Antonio Silva Mendes, EK ir LL programos direktorius. Po apdovanojimų ceremonijos turėjome puikią galimybę aplankyti parodas, kurios buvo organizuotos eTwinning Nacionalinių paramos tarnybų, Centrinės paramos tarnybos ir EK. Tokios parodos-tai unikali galimybė apžvelgti visų Europos šalių eTwinning darbų įvairovę. Čia buvo ir niša ambasadoriams. Sudalyvauti teko ir Lietuvos atstovei Loreta Tarvydienei, kuri pristatė savo eTwinning 2012 metų atliktas veiklas, papasakojo apie vykdytus projektus ir dalinosi savo darbo gerąja patirtimi su kolegomis iš Slovėnijos, Prancūzijos, Vokietijos. Pirmos dienos šurmuliui nurimus, vidurnaktį vyko apžvalginė ekskursija po naktinę Lisaboną.

eTwinning konferencija Lisabonoje Sekančios konferencijos dienos tvarkaraštis – didelė seminarų įvairovė. Tai net trys po pusantros valandos trunkančios seminarų sesijos. Į vieną tokią sesiją buvo suplanuota 12 skirtingų seminarų, tad turėjome didelį pasirinkimą. Teko lankytis „Teacher Exchange Workshop". Čia savo geriausius projektus pristatė mokytojai iš Slovakijos, Kroatijos, Bulgarijos, Slovėnijos. Projektai „Jaunųjų mokslininkų laboratorija", mokytojo Silvo Muršec (Slovėnija) ir „Mini viešbučių tinklas" mokytojos Tea Horvatic (Kroatija) sulaukė didelio susidomėjimo. Seminaro pabaigoje profesorė bei eTwinning ambasadorė Teodora Valova (Bulgarija) kalbėjo apie eTwinning metodus, kuriant ankstyvąjį raštingumą, pabrėždama tris kertines „kolonas": bendravimą, globalizaciją ir ugdymo programas.
Antros sesijos seminaras buvo „The role of Ambassadors as leaders of change", kurį vedė eTwinning ambasadoriai Lesley Atkins ir John Warwick iš Jungtinės Karalystės, dirbantys su specialiųjų poreikių vaikais Glasgow'e. Naudodami ugdymo procese eTwinning įrankius, jie demonstravo kaip galima efektyviais dirbti su šiais įrankiais, keisti mokymo ir mokymosi procesą, kaip prasideda ir tęsiasi pokyčiai visoje mokykloje. Parodė, kad mokytojo vaidmuo keičiasi šiandieninėje mokykloje ir kad mokytojai-ambasadoriai yra svarbiausi pokyčių lyderiai ugdymo procese. eTwinning konferencija Lisabonoje
Trečioje seminaro sesijoje „Towards an International school" Rob Ford iš Jungtinės Karalystės vedė praktinį seminarą, kurio metu buvo nagrinėjama, kaip mokyklos galėtų panaudoti savo turimus išteklius: mokyklos filosofiją, mokymo programas, strateginį vadovavimą, veiksmingai planuotų ir užtikrintų tarptautinį mokymąsi.
Po seminarų, kaip bičių avily, sudūzgė įvairių šalių mokyklų parodų mugė, veikusi keletą valandų. Čia galima buvo pasižvalgyti po slavų kalbų stendą, stebėti „Bermudų trikampio" projektą, sudalyvauti prieskonių testavime, žaidimuose, stebėti ir pasimokyti taikyti savo darbe Web 2.0 įrankius, paskanauti turkų, lenkų čekų ir kt. šalių tradicinių patiekalų, susirasti savo naujam projektui tinkamus partnerius, aptarti, planuoti naujas veiklas.
Įtempta diena baigėsi puikia vakariene su fado muzika istoriniuose Xabregas rūmuose.
Baigiamosios konferencijos akimirkos – tai eTwinning refleksijos ir pastarųjų dienų darbo veiksmų apmąstymai ir oficialios padėkos organizatoriams.
Didingas renginys, kada vienoje erdvėje sutinki tiek daug kuriančių ir dirbančių bendraminčių. Tada supranti – esi ne vienas, su tavimi - visos Europos mokytojai.

Loreta Tarvydienė, eTwinning ambasadorė, eTwinning konsultantė Utenos regionui

eTwinning konferencija Lisabonoje