2013 m. kovo 1 d. Matematikos varžytuvės akademiko V. Statulevičiaus taurei laimėti

Jau keturioliktą pavasarį Aukštakalnio progimnazija klega nuo balsų – savų ir svečių, kurie atvyko į matematikos varžytuves akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti.
2013 m. kovo pirmą dieną į varžytuves atvyko garbus svečias hab. dr. profesorius S. Rutkauskas, iš Vilniaus Universiteto Matematikos Informatikos instituto ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų vyresnioji specialistė V. Vaitiekienė.
Šįmet dalyvavo 16 komandų. Išsiplėtė varžytuvių geografija, sulaukėme svečių iš Rokiškio raj. Kamajų A. Strazdo gimnazijos, Panevėžio „Vyturio" progimnazijos, Zarasų r. Dusetų K. Būgos gimnazijos, Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos, Anykščių r. Svėdasų J. T. Vaižganto gimnazijos, Molėtų pagrindinės mokyklos, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos.

Pasikeitė varžytuvių nuostatai. Užduotis, kurios buvo sudėtingos, įvairios, reikalaujančios loginio mąstymo, parengė Aukštakalnio progimnazijos matematikos mokytojos. Mūsų mokyklos komandą atstovavo penktokai Armintas Pakenis ir Evaldas Bikelis, šeštokai Ieva Mackutė ir Matas Damidavičius, septintokai Aistė Jasaitytė ir Mantas Bilaišis, aštuntokai Benjaminas Venslovas ir Lukas Šerelis, dalyvavo svečių teisėmis, nepretendavo į taurę. Todėl Aukštakalnio progimnazijos direktorius A. Šilinskas jiems padovanojo naujai išleistas knygas ,,Neįmanomi uždaviniai". Mūsų mokyklos komanda surinko 145 taškus, kaip ir Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda, kuriai atiteko V. Statulevičiaus taurė. 2-ąją vietą užėmė Utenos Krašuonos progimnazijos komanda, jai taurę įsteigė ir įteikė mūsų mokyklos direktorius A. Šilinskas. 3-oji vieta atiteko Molėtų pagrindinės mokyklos komandai. Džiaugiamės turėdami gabių ir talentingų mokinių.
TEV leidykla kiekvienam dalyviui padovanojo po „Kengūros" uždavinyną, kuriame mokiniai ras daugiau uždavinių nei parašyta matematikos vadovėlyje. Aukštakalnio progimnazija visoms komandoms įteikė padėkos raštus. Varžytuvių dalyviams nuotaiką praskaidrino Utenos Adolfo Šapokos ir Aukštakalnio progimnazijos pučiamųjų orkestro pasirodymas, vadovaujamas V. Latono.
Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojai susitiko su svečiais ir kolegomis, dalijosi patirtimi, nes darbui su gabiais mokiniais reikia pastangų ir domėjimosi naujovėmis. Apžiūrėję mokinių kūrybinius darbus, pasitarę apie penkioliktąsias varžytuves, komandos ir juos lydintys mokytojai grįžo į savo mokyklas. Susitiksime po metų.

Matematikos mokytoja metodininkė A. Damidavičienė