Utenos Dauniškio gimnazija - Europos socialinio fondo akademijos narė

Violeta Develienė
Europos socialinio fondo agentūra, kartu su LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei LR Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė ESF akademijos naujų mokslo metų pradžią ir pakvietė Utenos gimnazijas registruotis ir kartu su ESFA bei dešimtimis kitų Lietuvos gimnazistų pasitikti naujovių ir iššūkių pilnus metus.
ESF akademija - tai informavimo, mokymo ir užimtumo veiklų ciklas, skirtas visoms Lietuvos gimnazijoms. Akademijos pagrindinis tikslas - didinti Europos socialinio fondo žinomumą, praplėsti potencialių pareiškėjų gretas, suteikti žinių ir įgūdžių apie ES struktūrinę paramą bei galimybes įgyvendinti projektus, patrauklia forma į užimtumo veiklą įtraukti visą gimnazijos bendruomenę - nuo vadovų ir mokytojų iki gimnazistų ir jų šeimos narių. Kaip tokie projektai keičia gyvenimo kokybę, gali pajusti kiekvienas, lankydamasis suremontuotose ligoninėse ar mokyklose, važiuodamas atnaujintais keliais, keldamas savo kvalifikaciją, naudodamasis nauja įranga savo įmonėje ar tiesiog rasdamas darbo vietą. ESF - tai investicija į žmogų, kiekvieną iš mūsų, suteikianti galimybę tobulėti, ieškoti naujų idėjų ir sprendimų, kurie padėtų spręsti įvairias socialinės politikos
ir užimtumo problemas, aktualias kiekvienam regionui.

Apie pirmuosius rezultatus.
Akademijoje bendravimas vyksta virtualiai. Informacija apie naujas užduotis, jų įvertinimus, planuojamus renginius ir kt. pasiekia gimnazijos nurodytą kontaktinį asmenį el. paštu. Baigėsi pirmasis 2013 m. m. ESF Akademijos studijų etapas - gimnazijos dalyvės kūrybingai ir išradingai atliko įvadines užduotis, o ESF Akademijos vertinimo komisija atsakingai ir dėmesingai jas įvertino. ESF Akademijos organizatoriai dėkoja gimnazijoms ir visiems šauniems gimnazistams, kurie aktyviai dalyvavo atlikdami įvadines užduotis. Ypač vertinamos pirmakursių pastangos- pristatymai buvo puikūs ir išsamūs.
ESF Akademijos organizatoriai už išskirtinai originalius, įdomius ir išsamius darbus dėkoja Utenos Dauniškio gimnazijai, Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijai, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijai, Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijai, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijai, Jonavos Senamiesčio gimnazijai, Raseinių r. Ariogalos gimnazijai, Plungės rajono Platelių gimnazijai, Plungės „Saulės" gimnazijai, Anykščių Jono Biliūno gimnazijai bei Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijai.

Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė veiklos metu į savo biblioteką gavo visus naujausius leidinius apie ESF ir ES struktūrinę paramą; gali tiesiogiai bendrauti su ESF atstovais renginių metu; dalyvauti įvairiuose organizuojamuose konkursuose - šūkių, piešinių, projektų, rašinių, scenarijaus kūrimo, filmukų gamybos, fotografijos ir kt. Konkursų metu sukurti produktai bus pristatomi suinteresuotoms grupėms, žiniasklaidai bei plačiajai visuomenei. Kiekvienų mokslo metų pabaigą vainikuoją finalinis Europos dienos minėjimo renginys, į kurį kviečiami visi ESF Akademijos veiklose dalyvavę moksleiviai.