2013 m. sausio 31 d. edukacinis projektas 1-6 klasių moksleiviams - „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija" svečiuosis Utenos mokyklose

2013 01 30 Pinigenai pristato Atsakomybes epidemijaKaip valyti dantukus,
Kaip skaičiuoti centukus,
Sportas, vaisiai ir daržovės –
Tavo šios dienos gerovė!
Su tokiu šūkiu, šiandien, Lietuvoje pirmuosius žingsnius žengė edukacinis projektas 1-6 klasių moksleiviams - „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija". 2013 m. sausio 31 dieną, šis projektas svečiuosis ir Utenos mokyklose.

Tai tikra atsakingumo epidemija, kuri smagių, nuotaikingų ir socialiai atsakingų personažų pagalba ugdys mūsų mažųjų visuomenės narių įvairiapusį atsakingumą, atkreipiant vaikų dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, skatinant suvokimą apie teisingą mitybos racioną, naudingus įpročius, primenant apie higienos svarbą, aktyvias laisvalaikio praleidimo formas, taip pat, ypač daug dėmesio bus skiriama finansiniam vaikų raštingumui.

„Tyrimų duomenys rodo, kad mokykloje apie pinigus mokosi mažiau nei pusė moksleivių. Visgi daugelis vaikų šia tema norėtų gauti daugiau informacijos. Šiuolaikiniame pasaulyje ypač svarbu, kad jaunimas kuo anksčiau išmoktų ne tik rūpintis sveikata, mityba ar aplinka, tačiau ir įgytų tinkamus finansų valdymo pagrindus. Edukacinis žaidimas „Pinigėnai" jau sulaukė didelio populiarumo Lietuvoje – žaidimo svetainėje prisiregistravo daugiau kaip 450 tūkst. vartotojų. Apsilankę naujame spektaklyje, kuriame atkartojamos žaidimo „Pinigėnai" detalės, vaikai galės pakartoti ir įsiminti svarbiausias atsakingo elgesio pamokas", – sako Gerimanta Stankutė, „Danske Bank" Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė.

Spektaklio metu, šiuolaikiški, linksmi ir šmaikštūs personažai per gyvenimiškas, mažiesiems lengvai atpažįstamas  situacijas, parodys, kodėl būti atsakingu ir pareigingu yra ne tik naudinga, bet ir madinga. „Gera, kai supranti: teatras toks unikalus, kad pačias nemaloniausias temas gali paversti patraukliomis! Belieka tikėtis, kad panašiai po spektaklio kalbės ir mūsų mažieji žiūrovai!", – teigia pjesės autorė ir spektaklio režisierė Andra Kavaliauskaitė. 

Spektaklio metu suteiktą informaciją įdomiais faktais, užduotėlėmis bei komiksų situacijomis papildys ir užtvirtins specialiai šiai akcijai leidžiamas leidinys – „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija", kuris projekto renginių metu turėtų patekti į kiekvieno vaikučio rankas. Na, o kad pasibaigus šios akcijos renginiams Lietuvos mokyklose projektas neliktų pamirštas – po visų renginių mokyklose bus platinamas pagal spektaklio scenarijų sukurtas trumpametražis filmukas.

„Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija" – tai VšĮ „ATW sprendimai" organizuojamas projektas, prie kurio pirmųjų žingsnių prisidėjo ne viena socialiai atsakinga verslo įmonė, nemaža dalis Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybių. Metodinę informaciją parengti padėjo LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro specialistai. Planuojama, kad šios akcijos renginiai šiemet aplankys apie šimtą Lietuvos mokyklų.

 „Socialinė vaikų atsakomybė - pakankamai svarbi problema visuomenėje, kurią reikia spręsti kiek galima anksčiau, kol formuojasi vaiko charakteris, įpročiai, būdo savybės, vertybės, požiūris į pasaulį. Todėl šiam projektui numatome tęstinumą, panašaus pobūdžio akcijas vykdant ir toliau, kasmet daugiau plėtojant keletą pasirinktų temų, parenkant daugiau patrauklių informacijos pateikimo moksleiviams formų ir taip įtraukiant į atsakingumo epidemijos sūkurį vis didesnį skaičių Lietuvos moksleivių", – teigė Joana Petkūnienė, VšĮ „ATW sprendimai" direktorė.

Pirmieji „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija" spektakliai suplanuoti Ignalinos, Utenos, Ukmergės, Lazdijų mokyklose.
Daugiau informacijos apie šį projektą rasite: http://www.greenmedia.lt/?page=12&item=11 ir: https://www.facebook.com/AtsakomybesEpidemija?ref=hl