Pasaulio specialiosios olimpiados Žiemos žaidynės Pietų Korėjoje

Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro sportininkai su treneriu Z.MisiūnuPasaulio specialiosios olimpiados (SO) Žiemos žaidynės vyksta kas keturi metai, o 2013 m. sausio 27 d. startuos Pietų Korėjoje. Į šį pasaulinį forumą susirinks delegacijos iš 180 pasaulio valstybių. Lietuvos specialiosios olimpiados delegaciją sudarys 8 sportininkai (4 slidininkai ir 4 sniegbridininkai), 2 treneriai ir 2 delegacijos vadovai. Lietuvos SO delegacijos branduolį sudarys 6 Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro ugdytiniai (4 slidininkai ir 2 sniegbridininkai) juos šioms varžyboms ruošė centro direktorius, kūno kultūros mokytojas-treneris ekspertas, LSOK prezidentas Zenonas Misiūnas. Delegacijos sudėtyje yra 2 Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus sniegbridininkai, kuriuos treniruoja kūno kultūros mokytojas metodininkas Arūnas Bagdonas. Lietuvos delegacijai vadovaus LSOK sporto programų direktorė kaunietė Dovilė Šertvytienė ir jos asistentė vilnietė Asta Misiūnaitė, kuri yra ir slidinėjimo rinktinės antroji trenerė.

Visi specialiosios olimpiados delegacijos sportininkai, treneriai ir vadovai turi tarptautinių varžybų ir pasaulinių renginių patirties. Slidinkams Rūtai Tuskenytei ir Aurimui Jasiulioniui - tai trečioji olimpiada. Prieš tai jie jau dalyvavo Pasaulio SO žiemos ir vasaros žaidynėse JAV ir Graikijoje (Atėnuose). Antroji olimpiada bus ir Erikui Garbul (jis jau dalyvavo Atėnų olimpiadoje). Slidininkui Robertui Ivanauskui, sniegbridininkams Kristinai Martinonytei, Linai Šumskytei, Raimondui Vaicekauskui ir Algirdui Grakauskui - bus pirmoji Pasaulinė olimpiada. Slidininkai rungtyniaus 1 km. sprinto, 3 km., 5 km., 7,5 km. distancijose ir estafetėje 4 x 1 km., o sniegbridininkai 100 m., 200 m., 400 m., 800 m. distancijose ir estafetėje 4 x 400 m.

2012-2013 metų žiema „su sniegu" prasidėjusi gruodžio 1 d. sudarė neblogas sąlygas treniruotėms, bet baigiantis metams žiema pasitraukė, todėl sausio 7-12 dienomis Latvijos Respublikos Madonos tarptautiniame žiemos sporto šakų centre bus organizuojama baigiamoji mokomoji treniruočių stovykla. Sausio 24 d. Lietuvos delegacija išvyksta į Pietų Korėją.

Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro informacija