Projektas „ERASMUS Lietuvos mokykloms 2012-2013 m. m." Užpalių gimnazijoje
IMG_6858Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai, dalyvaujantys ERASMUS programoje, kartu su Užpalių gimnazijos moksleiviais vykdė projektą „ERASMUS Lietuvos mokykloms 2012-2013 m. m.", kurio veiklos vyko dviejų vizitų metu 2012 metų lapkričio 20 ir 23 dienomis.
ERASMUS (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) programa skirta aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui studentų, dėstytojų ir kito personalo mobilumo skatinimui, daugiašaliam aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimui tarpusavyje ir su verslo įmonėmis bei laipsnių skaidrumo ir suderinamumo tarp aukštojo mokslo
ir profesinio mokymo užtikrinimui.

Pirmojo vizito metu VGTU priėmimo komisijos administratorė Dovilė Ulinskaitė gimnazistus supažindino su studijomis universitete, stojimo sąlygomis, diskutavo kaip dabartinius III gimnazijos klasės mokinius palies pasikeitusios stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygos.
VGTU užsienio ryšių direkcijos tarptautinių programų grupės vadybininkė ir šio projekto vadovė Justina Plukaitė skaitė paskaitą apie bendravimą, įvairių kultūrų bendravimo ypatumus, būtinybę būti pasiruošusiems tarpkultūrinei komunikacijai.
Antrojo vizito metu į Užpalių gimnaziją atvyko visa VGTU studentų komanda iš Lietuvos (Sandra Griškaitė, Miglė Ivaškevičiūtė, Aistė Ulevičiūtė, Sigita Pociūtė, Monika Venckutė, Viktorija Daukšytė, Mantas Jakas) ir užsienio (Elena Milusheva (Bulgarija), Yi-Ching Wu (Taivanas) ir Katerina Juhasova (Čekijos Respublika).
Projekto vadovė anglų kalba skaitė paskaitą apie ERASMUS mainų programą, galimybę pagal ją studijuoti užsienyje, savanorystę. Lietuviai studentai pasakojo apie mentorystę, savo patirtį padedant studentams užsieniečiams, kuri yra ir įdomi, ir linksma, o kartais ir sunki. VGTU užsienio studentai pristatė savo šalis, jų ypatumus ir savitumus, kuo jos didžiuojasi, yra garsios pasaulyje. Po to vyko bendri studentų ir gimnazistų užsiėmimai.
Svečius palydėjome Užpalių kultūros namų kanklininkų ansamblio "Pasagėlė" (vadovė Loreta Liaugaudė) atliekama lietuvių liaudies muzika ir III gimnazijos klasės moksleivių Akvilės Damauskaitės ir Svajūnės Laurinėnaitės vedama ekskursija po Užpalių apylinkes.

Gimnazistams buvo įteikti sertifikatai, dovanėlės ir „studentiškas" pyragas. Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi dalyvavę projekte, gavę vertingos informacijos ir linksmai praleidę laiką.

Laima Janaudienė
Utenos r. Užpalių gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui