Projekto „Release Tolerance" fotografijų paroda Mados ir ir grožio centre „Aušra"

Projekto „Release Tolerance" fotografijų paroda Mados ir ir grožio centre „Aušra"Release Tolerance" – tarptautinis mainų projektas, vykęs 2012 m. rugsėjo 14-22 dienomis, tarp jaunimo iš Liublino Bursa Szkół Artystycznych (meno mokyklų bendrabučio) ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleivių. Projekto idėja gimė dar 2011 m., po to kai uteniškiai dalyvavo Lenkijoje jau minėtame bendrabutyje vykusiame projekte „Active Reaching Talents". Šio projekto metu užsimezgusią draugystę tarp lietuvių ir lenkų šiemet pavyko ne tik išsaugoti, bet ir pratęsti, suteikiant motyvaciją naujam, trečiajam, šios grupės projektui ateityje.

Šiais metais dalyviai devynias dienas gyveno sodyboje „Šaudorada", kurioje buvo aprūpinti visais patogumais. Daugiau nei savaitę šioje nuostabioje vietoje gyvenęs jaunimas turėjo įvarius neformaliojo ugdymo užsiėmimus (fotografija, šiuolaikinis šokis, keramika, muzikos instrumentų gamyba, joga, autogeninė treniruotė). Visa veikla buvo orientuota į savęs pažinimą, atsiskleidimą tarpkultūrinėje grupėje, integravimąsi į ją bei europietiškui jaunimui aktualių problemų, tokių kaip diskriminacija ar rasizmas, sprendimą. Tuo buvo siekiama skatinti jaunimo aktyvumą visuomenėje, motyvuoti spręsti iškilusias problemas bei norą asmeniškai tobulėti.

Projekto pabaigoje dalyviai gavo užduotį kartu, bendradarbiaujant tarpkultūrinėje grupėje, surengti akciją – pasirodymą Utenoje, kurio metu pasidalintų su visuomene tuo, ko išmoko užsiėmimų metu bei įtvirtintų įgytas žinias. Renginys vyko 2012 m. rugsėjo 20 d. prie Dauniškio ežero.

Projekto metu vyko kūrybinės fotografijos dirbtuvės. Jų metu buvo sukurti darbai, kurie atspindi skirtingą lietuvių ir lenkų požiūrį į mūsų krašto žmones ir gamtą. Kviečiame į projekto kūrybinių fotografijų dirbtuvių metu sukurtų fotografijos darbų parodą, kuri eksponuojama Mados ir ir grožio centro „Aušra" antrame aukšte (Aušros g. 21, Utena).

Projekto organizatorė Laura Umaraitė