Duris atvėrė Dienos centras socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams
Dienos centro socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams atidarymasVioleta Develienė

Rugsėjo pabaigoje Utenos jaunimo mokyklos patalpose atidarytas Dienos centras socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams. Planuojama, kad Dienos centre galės lavintis ir leisti laisvalaikį apie 30 socialinės rizikos šeimų. Patalpų rekonstrukcijos darbus atliko UAB „Ligaja", didžiąją dalį lėšų skyrė ES. Utenos jaunimo mokyklos direktorė Edita Kanapeckienė pasveikino į atidarymą susirinkusius rajono ugdymo įstaigų, valdžios atstovus, svečius ir pakvietė į simbolinę ekskursiją, kurios metuDienos centro atidarymas svečiai aplankė naująsias patalpas. Utenai svarbią, naują instituciją, pašventino kunigas Saulius Kalvaitis, linkėdamas, Dienos centro lankytojams šilumos, dvasios ramybės ir kasdieninės duonos. Simbolinę juostą perkirpo UAB „Ligaja" vykdantysis direktorius Vitas Gailiušas ir Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė.

Dienos centro atidarymasTrijuose Dienos centro padaliniuose – Psichologinės pagalbos, Šeimos paramos ir Vaikų dienos šeimoms bus teikiama psichologo pagalba, ugdomi socialiniai įgūdžiai, vyks papildomi užsiėmimai vaikams. Patalpose, skirtose Dienos centrui įrengti pamokų ruošos, informacinių technologijų kabinetai, konsultacijų kambarys, skalbykla, psichologo kabinetas, menų dirbtuvės su kūrybinėmis patalpomis ir molio degimo krosnimi, nupirkti kompiuteriai bei dalis buitinės technikos.Dienos centro atidarymas
Idėja įkurti tokį centrą kilo siekiant sumažinti rizikos šeimų socialinę atskirtį teikiant joms kompleksinę pagalbą. Šeimoms, lankančioms Dienos centrą, bus rengiami seminarai, paskaitos, individualios konsultacijos. Centre netiesiogiai bus teikiama materialinė pagalba: vaikų maitinimas, šeimos galės skalbti, lyginti drabužius, naudotis interneto paslaugomis, vaikai galės pasirinkti ir lankyti įvairius būrelius Laisvalaikio skyriuje. Atidarymo metu buvo pristatytos Dienos centro darbuotojos: socialinė pedagogė Asta Makauskienė, socialinė darbuotoja Lina Janaudytė ir psichologė Monika Jackūnienė. Dienos centras yra skirtas siekiant prisidėti prie Utenos apskrities socialinių paslaugų infrastruktūros gerinimo bei naujų socialinių paslaugų tikslinių grupių asmenims sukūrimo ir teikimo.