2012 m. gegužės 30 d. „Eko drąsa" susitikti kviečia į Utenos Krašuonos progimnaziją
2012_05_30_BAIGIAMASIS EDUKACINIS RENGINYS.programaVisą pavasarį Lietuvos mokyklose šurmuliavusi ekologinė akcija "Eko drąsa" baigiasi. Nuoširdžios padėkos dalyviams, atlikusiems milžinišką darbą, turėtų skambėti iš kiekvieno lūpų – ugdymo įstaigose buvo surinkta ir perdirbti išvežta per 87 tonas makulatūros ir tetra pakuočių bei beveik 8 tonos pavojingų elektroninių atliekų. Kad padėka nebūtų tuščia, akcijos organizatoriai, projektas „Drąsinkime ateitį" kartu su akcijos partneriais dovanoja progą susitikti ir trankiai pasidžiaugti iniciatyvos rezultatais kartu su grupe „Bjelle ir PeRu".

Antrasis baigiamasis akcijos edukacinis renginys vyks gegužės 30-ąją Utenos Krašuonos progimnazijoje – mokykloje, šį pavasarį aktyviausiai įsitraukusiai į aplinkai draugišką veiklą savo regione. 11 valandą visus pasilinksminti į mokyklos didžiąją aktų salę pakvies grupė „Bjelle ir PeRu" su netikėta programa. Sakė, labai labai nori pamatyti Jus, aktyvieji visuomenės dalyviai! Visi kviečiami prisijungti.

O labiausiai kviečiami šaunieji akcijos metu skelbto kūrybinio konkurso "Mobijaus ciklas" jaunieji dailininkai – laureatai, kurių apdovanojimai vyks 12 valandą.

Rašinių konkurse laimėjo:

Dalė Miknevičiūtė, Kupiškio r. Alizavos pagrindinė mokykla

Valentas Datenis, Molėtų savarankiško gyvenimo namai

Tonis Didžgalvis, Panevėžio „Vilties" pagrindinė mokykla

Monika Bagaslauskaitė, Panevėžio „Vilties" pagrindinė mokykla

Geriausi jaunieji dailininkai:

Jorilė Petrauskaitė, Anykščių kūrybos ir dailės mokykla

Neringa Rapimbergaitė, Kuršėnų vaikų globos namai

Kipras Vėbra, Anykščių lopšelis-darželis ,,Žilvitis"

Antanas Pranskūnas, Joniškėlio G. Petkevičaitės-Bitės gimnazija

Jonas Bruneris, Kupiškio raj. Skapiškio pagrindinė mokykla

Luknė Repšytė, Anykščių lopšelis-darželis "Žilvitis"

Milda Ažusienytė, Panevėžio lopšelis-darželis "Puriena"

Elija Murauskaitė, Panevėžio lopšelis-darželis "Diemedis"

Gvidas Jurgaitis, Šiaulių r. Ginkūnų lopšelis darželis

Kitos, taip pat itin aktyviai gamtai žalingas atliekas rinkusios mokyklos laimėjo šaunias ekskursijas. Kviečiame šių ugdymo įstaigų atstovus:

Utenos Krašuonos progimnazija

Radviliškio rajono Pakalniškių pagrindinė mokykla

Kupiškio rajono Šimonių pagrindinė mokykla

Biržų rajono Papilio pagrindinė mokykla

Šiaulių profesinio rengimo centras

Geriausią ekologinę socialinę reklamą sukūrė Kupiškio raj. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai Dalė Miknevičiūtė, Aistė Medelinskaitė, Monika Stonikutė, Žygimantas Paškauskas, Tautvydas Staniūnas

Utenos Krašuonos pro gimnazijoje laureatų ir dalyvių lauks ne tik koncertas. Pirmą valandą prasidės edukacinis renginys, skirtas ekologinėms temoms. Apie tai, kuo svarbi ekologija, diskutuosime kartu su Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto Ekologijos katedros asistentėmis Ingrida Kepalaite ir Sigita Steiblyte, vėliau dalyviai bus pakviesti į Utenos kraštotyros muziejų.

Akcijos organizatoriai ir rėmėjai labai kviečia prisijungti visus, neabejingus švariai aplinkai. Akcija „Eko drąsa" neįvyktų be partnerių EPA, „Žaliasis taškas", „Eko šviesa", Ecoservice ir „Eko mokykla", UAB „Grigiškės", Švietimo ir mokslo ministerijos bei būrio informacinių rėmėjų: televizijos INIT, radijo stočių TAU, RS2, FM99 bei „Indra".

Daugiau informacijos – www.drasinkimeateiti.lt