Mokinio diena Vyžuonų pagrindinėje mokykloje
Ridinėjam margučiusVyžuonų pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija po pavasario atostogų švęsti Mokinio dieną. Dar kupini atostogų ir Velykų įspūdžių mokiniai susirinko ir šįmet. Per pirmąją pamoką vaikai margino popierinius kiaušinius. Iš visų mokinių išmargintų kiaušinių buvo sudėtas kiaušinis-milžinas, papuošęs mokyklos koridorių. Jo aukštis 2 m., plotis 1,5 m.
O kokia šventė be margučių ridinėjimo?! Mokyklos kieme šviečiant pavasario saulutei vyko margučių ridinėjimo varžybos. Aktyviai dalyvavo visi mokiniai. Azartas apėmė netgi mokytojus. Vykstant nuožmiai kovai visą lobį „susišlavė" D. ir M. Kažukauskai.
Ne paslaptis, kad mokykloje yra rūkančių mokinių. Todėl jiems buvo pasiūlytas plaučių pasitikrinimo testas. Su rūkančiais norėjo varžytis ir nerūkantys. Nerūkantiems pavyko įrodyti, kad jų plaučiai sveikesni.
Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Gudručių karai". Mokytojai parengė įvairių klausimų ir užduočių. Kiekvienas mokinys stengėsi įrodyti, kad jis vertas „gudručio" titulo. Tačiau sėkmė lydėjo geriausius. Mokyklos „gudrute" tapo septintos klasės mokinė A. Šeikytė, tik vienu tašku nuo jos atsiliko aštuntokė L. Diržytė.
Vėliau vaikiškų balsų klegesio prisipildė sporto aikštynas. Čia vyko linksmosios estafetės, dviratininkų ir motociklininkų įgūdžių patikrinimas. Veiklos nestigo visiems. Buvo pergalių džiaugsmo ir nusivylimo ašarų.Šventė, žinoma, baigėsi apdovanojimais. Mokiniai išreiškė pageidavimą, kad tokia įspūdinga šventė vyktų ir kitais metais.

L. Jakštonienė,

Vyžuonų pagrindinės mokyklos 8 klasės auklėtoja