Velykų bobutės mokyklėlė Aukštakalnio progimnazijoje
Renginio dalyviaiAukštakalnio progimnazijos mokiniai Andrėja ir Vydūnas paraginti technologijų mokytojų sukvietė aštuntokus į Velykų bobutės mokyklėlę mokytis marginti kiaušinių. Rengyje dalyvavo „Žiburio" pradinės mokyklos pirmokai kartu su dailės mokytoja Daiva Miškiniene. Į Velykų bobutės mokyklėlę buvo pakviestos 7 viešnios: tautodailininkė, klubo „Svirnas" narė Anelė Araminienė, tautodailininkė Gita Juškėnienė, skiautinių klubo „Vorė" narė, Utenos „Saulės" gimnazijos mokytoja Daiva Jasaitienė, progimnazijos aštuntoko Justino ir šeštoko mama Edita Vijeikienė, „Žiburio" pradinės mokyklos ir Aukštakalnio progimnazijos dailės mokytoja metodininkė Daiva Miškinienė, Aukštakalnio progimnazijos šeštokė Adelė Braženaitė (tautodailininkės Odetos Braženienės dukra) ir keramikos būrelio vadovė Rasa Legenienė.

Profesionalės mokytojos mokė įvairiausių kiaušinių marginimo būdų – nuo pačių seniausių iki novatoriškiausių – dažymo vašku, skutinėjimo, kiaušinio puošimo lininiais siūlais, audinio skiautėmis ir šiaudais. Velykų bobutės mokyklėlėje buvo galima išmokti dekupažo būdu dekoruoti kiaušinius, gaminti keramikines margučių dekoracijas bei išmarginti tekintus medinius kiaušinius. Kiaušinių marginimo pamoka prabėgo nepastebimai, o išmargintus kiaušinius mokiniai pakabino ant pavasariškai pražydusio berželio šakų. Nuoširdus ačiū viešnioms už puikią pamoką. Iš senovės atėjęs tikėjimas – jog prieš Velykų rytą, dar saulei patekant, reikia nusiprausti šaltu vandeniu – kad visos negandos aplenktų. Nepamirškite ne tik nusiprausti šaltu vandeniu, bet ir ridinėti bei dovanoti vieni kitiems margučius, suptis sūpuoklėse – kuo ilgiau ir stipriau supsies, tuo laimingesni ir sėkmingesni metai bus. Ir nepamirškite artimų bei brangių žmonių, nepagailėkite gero žodžio ar šypsenos. Juk kartais to ir tetrūksta.

Technologijų mokytoja Daiva Trinkūnienė