2012 m. kovo 7 d. Politinių partijų studija Utenos Dauniškio gimnazijoje

Politinių partijų studija Utenos Dauniškio gimnazijoje Violeta Develienė

Politinių partijų studija – tradicinis Utenos Dauniškio gimnazijos renginys. Džiugu, kad rajono politikai kasmet mielai susitinka su gimnazistais, noriai su jais bendrauja, atsako į daugybę moksleivius dominančių klausimų. Taip jaunus žmones gimnazijos istorijos mokytojai skatina domėtis savivaldos, politinio gyvenimo temomis,mokiniai mokosi būti aktyviais piliečiais, kuriems priklauso šalies ateitis.

1992 metais pirmą kartą buvo organizuotas mokinių susitikimas su rajono politikais. Tai buvo metas, kai visuomenę domino besikurianti demokratinės valstybės politinė sistema, kurios pagrindą sudarė partijos.

Nuo 2000- ųjų metų šis renginys, pavadintas politinių partijų studija, įgavo atviros politologijos pamokos formą ir yra skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Šiemet Dauniškio gimnazijoje lankėsi LR Seimo narys Edmundas Pupinis, partijos Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai atstovas, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas, savivaldybės tarybos narys, Krikščionių partijos atstovas Vidmantas Valinčius. Į susitikimą su mokiniais atvyko Liberalų ir centro sąjungos partijos atstovas Vaclovas Samuolis, partijos Tvarka ir teisingumas Utenos skyriaus pirmininkas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto reikalų komiteto pirmininkas Osvaldas Katinas, LR liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininkas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas, Utenos miesto seniūnas Valentinas Vaitonis, atstovaujantis socialdemokratų partiją ir Regina Nakienė -aktyvi pilietė, dalyvavusi visuose 20 susitikimų. Renginiui prasidėjus svečius pasveikino dainomis mokytojos Astos Skeirienės vadovaujamas Utenos Dauniškio gimnazijos merginų choras. Istorijos mokytoja Dalia Kvartūnienė, pristatydama moksleiviams svečius, ragino moksleivius išnaudoti laiką ir užduoti kuo daugiau klausimų politikams. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtuose debatuose buvo paliestos aktualios nedarbo ir emigracijos problemos. Kalbėtasi apie jaunuolių pasirinkimą, Utenos miesto tvarkymą, ir apie bendruomenės galias sprendžiant kultūrinius, politinius klausimus.