Aukštakalnio pagrindinės mokyklos renginių kaleidoskopas
ES logotapk.ltNaktis Aukštakalnio pagrindinėje mokykloje mokykloje
2011 m. lapkričio 25 dienos pavakarę susirinko projekto „Gyvenu pats" dalyviai mokykloje: kas su miegmaišiu, kas su mylima pagalve, kas dar su kokiu artimu daikteliu iš namų..Juk ne kasdien liekame miegoti mokykloje!
Įsikūrusius mokytojos Dalios kabinete, soc. pedagogė Jurga pakvietė visus į pirmuosius užsiėmimus: lavinome bendravimo ir klausymosi įgūdžius. Nebuvo lengva, bet smagu tai buvo tikrai!
Po įtempto darbo, mokytoja Dalia pakvietė visus atsipalaiduoti meno terapijos užsiėmimuose. Šokio judesiams abejingų neliko: klubus kraipėme čia čia ritmu, tango intrigai pasidavėme iš karto, o jau, kai užgrojo liaudiška armonika – kritome visi iš klumpių...
Po smagių šokio pamokų, susėdome rimtiems apmąstymams ir panirome į spalvų pasaulį... Nepastebėjome, kad jau atėjo vėlyvas vakaras ir pilvai gurgia iš alkio. Mokytoja Lilijana pasiūlė visiems pasigaminti vakarienę ir išsikepti obuolių pyragą. Visi triūsė: kas prie puodų, kas – dekoruodami stalą.
Jau vidurnaktį, įsitaisę ant čiužinių, žiūrėjome filmą „Juodasis balionas". Po jo buvo apie daug ką pamąstyti ir padiskutuoti.
6.30. Visus iš trumpo miego pažadino tikro gaidžio daina. Taip mokytoja Dalia negailestingai žadino ir skubino visus į rytinę mankštą.
Prie rytinės arbatos projekto „Gyvenu pats" dalyviai aptarė įvykusius užsiėmimus, „Nakties mokykloje" rezultatus. Buvo vieningai nutarta – pirmas blynas neprisvilo!
Socialinė pedagogė Jurga Bareišienė
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 007
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 017
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 037
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 043
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 058
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 059
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 062
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 065
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 070
Gyvenu pats 2011 - Naktis mokykloje 080
01/10 
start stop bwd fwd


Aukštakalnio pagrindinės mokyklos penktokai jau nebe naujokai!

Tris pirmuosius rudens mėnesius visa mokyklos bendruomenė stengėsi padėti penktokams įveikti sunkius adaptacijos mokykloje laiptelius. Mokykla - tai visada šaunu, bet ne visada lengva. Kita vertus be pastangų ir žuvies iš ežero nepagausi...
2011 m. lapkričio 25 dieną socialinė pedagogė J. Bareišienė su šeštokais Eimantu ir Gediminu pakvietė penktokus ir jų auklėtojus į renginį „Mes nebe naujokai!". Daug juoko nuskambėjo, kai penktokai išvydo save nuotaikingame filmuke apie juos: juk vaikai ne tik mokosi, bet juokauja ir išdykauja mokykloje! Kiekviena klasė atėjo puikiai atlikusi namų darbus: išradingai save pristatė ir juodu ant balto suraitė aukštakalniečių priesaiką. O kai užtraukė penktokai mokyklos himną, tai nebeliko abejonių, kad jie sėkmingai įsiliejo į aukštakalniečių būrį!
jau nebe naujokai
jau nebe naujokai (2)
jau nebe naujokai (3)
jau nebe naujokai (4)
jau nebe naujokai (5)
jau nebe naujokai (6)
jau nebe naujokai (7)
jau nebe naujokai (8)
1/8 
start stop bwd fwd

 


 

 

Estafetėse rungėsi penktokai ir jų tėveliai
2011 m. spalio 22 d. į sporto vakarą ,,Sportuokime kartu" susirinko Aukštakalnio pagrindinės mokyklos 5 klasių mokiniai ir jų tėveliai. Dalyvius pasveikino ir jiems pravedė mankštą ,,STEP" grupės merginos. Tėveliai ir jų atžalos varžėsi estafečių rungtyse ir žaidė kvadratą. Po varžybų visi malšino troškulį ir vaišinosi saldainiais.
Tėvelių ir vaikų sportavimas kartu tai viena iš mokyklos bendradarbiavimo formų, kuri jau tampa tradicija.
Planuojama surengti tradicinį Kalėdinį baudų metimo į krepšį konkursą ir pasikviesti dalyvauti tėvelius.

 

Kūno kultūros mokytoja A. Račkauskienė
IMG_5886
IMG_5891
IMG_5896
IMG_5902
IMG_5905
IMG_5908
IMG_5909
IMG_5918
IMG_5924
IMG_5926
01/10 
start stop bwd fwd

 


Veltinukai atgyja šiltose rankose 

Balto ėriuko balta vilnelė,
Baltas iškrito šiandien sniegelis...

Vilnos vėlimas atrastas jau seniai. Apsivilkus avies kailiu, žmonės ištveria didelį karštį ar šaltį – tai pagrindinė veltinio paskirtis. Žmonėms vėlimo technologiją padovanojo gamtos reiškiniai, iškritusias gyvulių vilnas kedeno vėjas, šukavo medžių šakos, plovė lietus – tai pastebėję žmonės pradėjo taikyti buityje.
Mokykloje nebe pirmus metus vyksta integruotas projektas „Senolių išminties takais". 2011 m. lapkričio 29 d. mokyklos muziejuje vyko netradicinė vėlimo iš vilnos pamoka, kurioje dalyvavo Edita Vijeikienė. Viešnia 6a ir 6b klasių mokinius supažindino su pagrindinėmis vėlimo iš vilnos technikomis ir mokė kurti originalius papuošalus, aksesuarus, interjero detales. Ši tekstilės technika turi labai senas tradicijas, o vilnoniai gaminiai suteikia šilumos ir jaukumo. Viešnios apsilankymas mokykloje – tai viena iš mokyklos bendravimo ir bendradarbiavimo formų su tėvais.

 

Technologijų mokytoja D. Trinkūnienė
DSCF9298
DSCF9305
DSCF9312
DSCF9318
1/4 
start stop bwd fwd