Suaugusiųjų švietimo savaitės renginiai Utenos Dauniškio gimnazijoje
Violeta Develienė

Suaugusių švietimo savaitės renginiai Dauniškio gimnazijojeUtenos Dauniškio gimnazijos suaugusiųjų mokymo skyrius kartu su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 2011 m. lapkričio 14-18 dienomis organizavo dvyliktosios Suaugusiųjų švietimo savaitės renginius.

Utenos Dauniškio gimnazijos bibliotekoje visą savaitę buvo eksponuojama andragoginės literatūros paroda „Mokymasis žinoti, mokymasis veikti, mokymasis būti, mokymasis gyventi kartu", kurią parengė bibliotekininkė Ramunė Jankauskienė. Pirmadienį seminare „Mokomės vieni iš kitų"  gimnazijos andragogės pasidalijo sėkmės istorijomis, kūrybingų pamokų planais, patarimais, kaip sėkmingai nugalėti iššūkius ir kliūtis, pasitaikiusius diegiant alternatyvius ugdymo metodus. Mokytoja Loreta Bareikienė pristatė mokomąją medžiagą apie mokymo(si) tikslus, Utenos Dauniškio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Valentina Unton aptarė mokymo(si) metodus, jų įvairovę ir taikymo būdus. Pačių mokytojų kūrybiškumo kompetencijas, kaip viena svarbiausių kūrybiškumo ugdymo mokykloje sąlygų, idėjas pristatė mokytoja Renata Bakanienė. Į paskaitą „Verslumas mūsų gyvenime"  lapkričio 16 dieną mokinius kvietė andragogė Asta Adiklienė. „Klasicizmas literatūroje ir mene" - atvira integruota pamoka, kurią pasiūlė suaugusiųjų skyriaus mokinimas mokytojos  Loreta Bareikienė ir Onutė Aleknavičienė. Socialinė pedagogė Dangira Bičiūnaitė-Tubelienė suaugusiųjų švietimo savaitę pakvietė užbaigti lapkričio 18 dieną renginiu „Ugdykime kūrybiškumą: dekupažas, drožinėjimas, nėrimas ir fotografija". Dekupažo pradžiamokslį besidomintiems pademonstravo dizainerė Danutė Kukauskienė, medžio drožybos techniką kvietė išbandyti tautodailininkas Albinas Šileika, mokytoja Asta Adiklienė besidominčius pamokė naujos mezgimo technikos, o fotografas Rimas Sukarevičius pademonstravo fotografijos meno galimybes. Šių menininkų dėka Utenos Dauniškio gimnazijos suaugusiųjų mokymo skyriaus mokiniai ir suaugusiųjų švietimo savaitės svečiai galėjo išbandyti įvairias kūrybos formas diskusijų, rankdarbių ir vizualinio meno srityje.