2011 m. lapkričio 4 d. paroda „Mokykla 2011"

Parodos atidaryme dalyvavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pučiamųjų orkestras2011 m. lapkričio 4 d., parodų centre LITEXPO Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius atidarė parodą „Mokykla 2011". Tai pirmoji edukacinės tematikos paroda Lietuvoje, skirta visai švietimo bendruomenei - mokiniams, mokytojams, mokyklų administracijoms, ugdymo įstaigų steigėjams, tėvams. Parodą atidariusi Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad paroda informacinėmis technologijomis, inovatyvaus mokymo ir mokymosi metodais, skaitmeniniais vadovėliais ir kitomis šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis atvers daug galimybių mokymosi procesui pagerinti. Nors pažangios technologijos modernioje mokykloje būtinos, tačiau jokios inovacijos nesugebės atstoti mokytojo ir mokykloje sutiktų draugų. „Mokykloje surasti draugai, žinios ir mokytojai lydi visą gyvenimą. Išmokti naudotis naujomis technologijomis yra svarbu, tačiau visados svarbiausi yra žmonės. Nuo mokyklos priklauso Lietuvos ateitis", -sakė šalies vadovė.

Parodoje buvo įrengti ne tik ekspoziciniai stendai, bet ir 4-ios interaktyvios klasės, kuriose vyko improvizuotos pamokos: gamtos, geografijos, biologijos, gimtosios ir užsienio kalbų, muzikos, dailės, istorijos, fizikos, matematikos ir kitų disciplinų. Mokytojai galėjo išbandyti mikroskopus su skaitmeninėmis kameromis, planšetinius kompiuterius, interaktyvias lentas, „Nova5000" kompiuterines šiuolaikinių gamtos mokslų laboratorijas, susipažinti su robotų ir „iPod Touch" delninukų galimybėmis. Lankytojai kurė virtualius minčių žemėlapius, istorijas, laikraščius, o naudodamiesi „Microsoft Research" programa „Songsmith" - galėjo bandyti sukurti dainą. Parodoje veikė fotografijos laboratorijos, buvo demonstruojamos freskų kūrimo technikos, geometrinių mandalų piešimas, lipdymo ypatumai ir kt. Pedagogams pristatyti tryvo projektai, siūlantys biologijos, chemijos ir fizikos mokytojams įgyti dar ir gamtos tyrėjų bei kitas kompetencijas.

Violeta Develienė