2011 m. spalio 24 d. Kelionė „Ąžuolo" taku
Ąžuolo taku2011 m. spalio 24 d. Aukštakalnio pagrindinės mokyklos 7c klasės mokiniai (lydimi mokytojų Stefos Miškinytės, Birutės Jurkuvėnienės ir Birutės Šimkūnienės) dalyvavo netradicinėje integruotoje geografijos, biologijos, žmogaus saugos ir matematikos pamokoje. Mokiniai vyko į Zarasų rajono „Ąžuolo" pažintinį taką, kurio ilgis 1,5 km. „Ąžuolo" taku vedė ir viską įdomiai pasakojo Lietuvos gamtos fondo darbuotojas, projekto vadovas Danas Augutis. Septintokai susipažino su atsakingos miškininkystės tikslais, tendencijomis ir svarba, atliko pateiktas biologijos, geografijos, žmogaus saugos ir matematikos užduotis. Pamoką tęsė Salako „Paukščių salos" konferencijų salėje. Papietavę, išklausė vaizdingą paskaitą apie Lietuvos saugomas teritorijas, gaisrų poveikį miškams ir ekosistemai. Mokiniai pakvėpavę ypač grynu oru, pabendravę netradicinėje aplinkoje, pilni gerų emocijų, grįžo namo.

Aukštakalnio pagrindinės mokyklos mokiniai jau ne pirmą kartą dalyvauja šiame projekte, kuris yra finansuojamas ES lėšomis, mokiniai natūralioje aplinkoje susipažįsta su miško augalais, miško priežiūra, atsakingo elgesio ir ūkininkavimo aspektais. Esame labai dėkingi šio projekto organizatoriams ir atsakingiems darbuotojams už pamoką netradicinėje aplinkoje.

Geografijos mokytoja metodininkė Birutė Jurkuvėnienė

Ąžuolo take