2011 m. spalio 9-11 d, Geografijos pamoka laive - jau tradicija

Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir pedagogai prie kelto RygojeEdukacinė pamoka išvyka „Baltijos jūra. Stokholmas" Utenos Dauniškio gimnazijoje jau tampa tradicine. 2011 m. spalio 9 – 11 dienomis 60 gimnazistų pirmokų išvyko į kruizą Baltijos jūra. Teko formuoti didžiulę grupę, kad visi norintys galėtų vykti. Matyt, per pirmokų linksmadienį susidraugavę mokinukai norėjo vieni kitus dar geriau pažinti (ne tik nelaimėje, bet ir kelionėje draugą pažinsi). Be to, tokia siūloma pamoka labai susidomėjo tėveliai, kurių pastangos ir finansinė parama leido mums keliauti ir mokytis ne kasdienėje mokyklinėje aplinkoje. Kelte „Romantika" vyko dviejų valandų trukmės integruota geografijos – anglų kalbos – chemijos pamoka. Gimnazistai analizavo video medžiagą, dirbo grupėse, sprendė užduotis. Išsiaiškinome koks tas šcherinis Švedijos krantas - visiems tikrai pasidarė aišku tik ryte, išėjus ant denio ir savo akimis išvydus Stokholmo salas, salelytes (tai ir yra ledyno palikti pėdsakai).

Skandinavijos sostinėje Stokholme mes praleidome 6 valandas. Kaip tikri geografai su žemėlapiais rankose iš uosto pėsčiomis patraukėme į Djurgardeno salą, ten aplankėme garsųjį VASA muziejų. Dabar jau visi keliautojai žino, kaip atrodė laivai XVII amžiuje. Toliau krantine pasiekėme kitą salą, kurioje yra senamiesčio širdis - Gamla Stanas su didžiausiais pasaulyje Karalių rūmais (608 kambariai). Mokiniai suprato, kuo ypatingas miestas, įsikūręs salose: tiltai tampa labai svarbūs. Be to, ir iki tilto dar reikia gerą gabalą kelio nueiti. Visiems krito į akis aktyvus švedų gyvenimo būdas: į darbą vykstama dviračiais (taip daro net kostiumais apsirengę vyrai), parkuose apstu sportuojančių žmonių. Sportas – sveikata ir ilgas gyvenimo amžius ( vidutinė švedų gyvenimo trukmė 80 metų). Kita vertus, ir mityba turi įtakos amžiui (švedai valgo daug jūros gėrybių). Moakiniai taip pat pastebėjo, kad aplinkosaugai skiriamas didelis dėmesys: itin puoselėjami medžiai, ypač senieji ąžuolai.

Vaikščiojimas pėsčiomis atėmė daug jėgų, todėl nors ir kupini įspūdžių, mokiniai labai apsidžiaugė grižę į savo keltą, kur linksmybės tęsėsi iki vėlumos. Didžiuojuosi savo mokiniais, nes jie puikūs jauni žmonės, priimantys pastabas, pamokymus! Mokymas ir auklėjimas tęsėsi visos kelionės metu: autobuse, kelte, kajutės, diskotekų salėje, „švediško stalo restorane".

Labai dėkoju savo kolegoms -  socialinei pedagogei V. Adiklienei, anglų kalbos mokytojui R. Musteikiui, chemijos mokytojai G. Kamarauskaitei, informacinių technologijų mokytojui E. Mažliokui, auklėtojoms R. Žemaitienei, J. Katinaitei ir ypač gimnazijos direktoriui D. Juodelei už idėjos palaikymą bei labai stropų darbą grupėje su mokiniais.

Aišku, nebūtų šio džiaugsmo vaikams , jei ne jūs, tėveliai. Dėkoju už finansinę pagalbą, supratimą ir už pasitikėjimą mumis.

Tikiuosi, kad jums, gimnazistai, tokios pamokos padės ne tik pažinti pasaulio šalis, mokytis kitos kalbos, atrasti save.

Geografijos mokytoja metodininkė Ligita Pelikšienė