2011 m. rugsėjo 30 d. Utenos muzikos mokykloje paminėta Pasaulinė muzikos diena

Renginio dalyviaiUtenos muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai spalio 1-ąją dieną įsiliejo į pasaulio muzikų gretas ir kaip kasmet, tradiciškai šventė Pasaulinę muzikos dieną, kuri 1975 metais paskelbta UNESCO. Jau susiklostė tradicija, kad šia proga ne tik rengiami jaunųjų atlikėjų koncertai, bet ir simbolinėmis pirmokų krikštynomis pagerbiami patys mažiausieji mokyklos mokiniai.Praėjusį penktadienį Tarptautinei muzikos dienai skirtame koncerte pasirodė mokiniai, vasaros metu dalyvavę konkursuose bei festivaliuose.

Tai tarptautinio kamerinių ansamblių konkurso "Muzikuojame drauge" (Ryga) diplomantai - Miglė Gudonytė (fortepijonas, mokytoja A. Mališauskienė), Rokas Vaškevičius ir Jokūbas Žlabickas (saksofonas, mokytojas E. Beinoravičius), III – jo tarptautinio konkurso „Olimpo musicale" ( II vietos laureatės - smuikininkės Jovilė Mikuckaitė ir Beata Kučinskaitė (mokytoja G. Armonaitienė) bei pianistė Miglė Labeikytė (mokytoja R. Saifulinienė), XI tarptautinio konkurso „Muzika be sienų" I vietos laureatės, fortepijoninis duetas Asta Dirmaitė ir Gintarė Šereikaitė (mokytoja I. Dirmienė), autorinę dainą atlikusi rajoninio pilietinės dainos konkurso „Volunge šauk ąžuole" laureatė Rita Mikužytė.

Žaismingas teatralizuotas pirmokų krikštynas vedė mokyklos absolventai aštuntokai, pateikę muzikos mokyklos naujokams įvairiausių užduočių. Pirmokai kartojo priesaikos žodžius, tarp kurių buvo ir pasižadėjimas kasmet švęsti muzikos dieną.