Apie šapokiukų dalyvavimą, laimėjimus ir kūrybinį polėkį

asg

Net ir šiais neapibrėžtumo metais Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bendruomenė sėkmingai užtikrina gimnazistų poreikį dalyvauti įvairiose veiklose, sudaro sąlygas atskleisti individualius bei komandinius gebėjimus, skatina gimnazistų kūrybingumą bei ugdo socialinį sąmoningumą.

Trumpą apžvalgą pradėsime nuo vykusios Lietuvos jaunųjų astronomų viktorinos „Po žvaigždėtu dangum“. Dalyvavę mokiniai iš Jonavos, Molėtų, Palangos, Rietavo, Šiaulių, Utenos, Vilniaus miestų, turėjo atlikti užduotis, kurios reikalavo ne tik astronomijos, fizikos ar matematikos žinių, bet ir kūrybingumo, loginio mąstymo. Sveikiname savo gimnazijos komandą, iškovojusią 3-ąją vietą. Taip pat džiaugiamės STEAM konkurso „Mūsų eksperimentas“ laimėtojais. Konkursui komandos iš visos Lietuvos pateikė 50 fizikos, chemijos, biologijos bei inžinerijos eksperimentų, o mūsų gimnazijos mokinių projektas „Saulės baterijų jungimo tyrimas“ buvo įvertintas 2-ąja vieta ir pelnė specialų UAB „Mokslo technologijos“ prizą. Didžiuojamės ir gimnazijos komandos „Progresas“ sėkme, kuri dalyvaudama VMI organizuotoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ ir rungdamasi su 277 komandomis pateko į finalinį etapą, kuriame pelnė prizinę vietą. O štai Tarptautiniam kalėdinių atvirukų konkursui buvo pateikta 1050 atvirukų, kurių autoriai buvo ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Egipto, Ispanijos, JAV, Rusijos ir Švedijos. Šiame konkurse dalyvavusios mūsų gimnazijos 1 klasės mokinės K. Peldžiūtės darbas pateko į suformuotą 60 darbų parodos kolekciją, kuri bus eksponuojama Lietuvos Respublikos Seime. Negalime nepaminėti ir gimnazijos atstovių L. Šapolaitės ir K. Kamarauskaitės, dalyvavusių kasmetiniame respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos“. Sveikiname Lėją, užėmusią 2-ąją vietą. O mokinei Sintei Klaudijai Tendzegolskytei įteikta padėka už dalyvavimą nuotolinėje tarptautinėje mokinių konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save“, kuriame skaitė pranešimą „Riba tarp žmogaus ir žvėries O. Vaildo romane „Doriano Grėjaus portretas“.

Gruodžio viduryje chemijos ir biologijos mokytojų iniciatyva mūsų gimnaziją aplankė moderni mobilioji mokslinė laboratorija ant ratų – išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengta laboratorija, kurioje gausu mokslinės įrangos, modernių prietaisų...

Apie naujus technologinius sprendimus, mokslinius tyrinėjimus, pasiekimus, gimnazistų kūrybinį polėkį ir dar daugiau kviečiame skaityti kviečiame skaityti gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija