Utenos rajono gimnazijų komandos dalyvavo „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje

2021 12 09 muge2021 m. gruodžio 11 d. Vilniuje  „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose vyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. Renginyje dalyvavo 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių. Pasak „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės, šiemet mokyklose veikia rekordinis jaunųjų verslų skaičius – dabar jis siekia daugiau nei 800 bendrovių.  Įkurdami savo bendroves, antreprenerystės mokosi daugiau nei 3 tūkst. vaikų. „accelerator_x“ programos metu jie praeina visą verslo kūrimo kelią – patys renkasi pradinį kapitalą platindami akcijas, kuria produktus, pardavimo ir rinkodaros strategijas, dirba komandoje, o baigę mokymosi metus — bendrovę uždarys.

„accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa, suteikianti 9–12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Ši programa - realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Mokinius į kalėdinę eXpo lydėję mokytojai  sulaukė Inovacijų ir ekonomikos ministrės Aušrinės Armonaitės, Verslios Lietuvos vadovės Dainos Kleponės ir „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės padėkų.  EXpo įvyko ir geriausiųjų bendrovių apdovanojimai. Lietuvos Junior Achievement partneriai ir draugai įsteigė net 18 nominacijų, o specialiai tam skirta komisija išrinko ir geriausias komandas, kurioms skyrė 1-3 vietas. Renginyje dalyvavo Utenos rajono Užpalių gimnazijos komanda  („Kokosinė egzotika“, ekologiškos žvakės, padedančias kovoti su aplinkos tarša) ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos komanda (,,Nostalgija", ekologiškos 100% sojų vaško žvakės), kuri laimėjo  didžiausią ekonominę naudą kuriančios bendrovės nominaciją.